لیو پروازلیو پرواز
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

اقامت ایتالیا

اقامت در ایتالیا
لیو پرواز

اقامت ایتالیا

نحوه درخواست و دریافت اقامت این کشور یکی از موضوعاتی است، که همواره ازما به‌عنوان یک آژانس مسافرتی که در ایران وایتالیا هستیم، سوال می شود. در این مقاله پس از بررسی دقیق و جمع‌آوری اطلاعات لازم از منابع قانونی کشور ایتالیا، می‌توان گفت یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت ایتالیا درخواست اقامت RESIDENZA ELETTIVA است.

 

اقامت در ایتالیا

 

RESIDENZA ELETTIVA چیست؟

طبق قانون کشور ایتالیا تصویب‌شده در ۱۱ می ۲۰۱۱، افراد خارجی با داشتن شرایط خاص می‌توانند کشور ایتالیا را به‌عنوان محل اقامت خود انتخاب کنند که اصطلاحاًبه آن اقامت خودانتخابی یا همان RESIDENZA ELETTIVA گویند.

 

اقامت در ایتالیا

 

شرایط درخواست ویزای خود اقامتی:

  • داشتن یک‌خانه در ایتالیا به‌عنوان محل اقامت که حتماً باید خریداری‌شده باشد.

  • داشتن منابع درآمدی مستقل و پایدار و منظم که در آینده هم وجود دارد و فرد درخواست‌کننده با کمک این منابع مالی در کشور خود می‌تواند بدون فعالیت اقتصادی در ایتالیا زندگی کند این منابع می‌تواند شامل:

مالکیت املاک و مستغلات.

مالکیت فعالیت‌های اقتصادی و تجاری پایدار مثل سهام شرکت، اوراق قرضه و اوراق بهادار.

صورت‌حساب‌های مالی.

حساب‌های جاری در بانک‌ها.

پس درواقع RESIDENZA ELETTIVA دریافت شهروندی و اقامت ایتالیا است از طریق خرید ملک با داشتن تمکن مالی در کشور درخواست‌کننده.

               

 

نحوه دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک و تمکن مالی:

مطابق قانون ارزیابی کفایت تمکن مالی فرد خارجی درخواست‌کننده ویزای اقامت ایتالیا بر عهده کنسولگری کشور ایتالیا در هر کشور است. که مبلغ تمکن مالی فرد درخواست‌کننده برای درخواست این اقامت، باید برابر ۳۱۰۰۰ یورو سالانه باشد به‌استثناء درامد حاصل از اشتغال.

درصورتی‌که درخواست‌کننده بخواهد برای همسر خود درخواست ویزای اقامت بکند به مبلغ فوق ۲۰% اضافه می‌شود و برای هر یک از فرزندان تحت تکفل حداقل ۵% اضافه می‌گردد.

 

مراحل درخواست دریافت اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک و تمکن مالی:

۱- برای بررسی اینکه آیا شرایط تمکن مالی برای درخواست این اقامت را از کنسولگری ایتالیا در ایران رادارید بهتر است اسناد و مدارک مالی خود را تهیه و پس از ترجمه برای یک وکیل ایتالیایی ارسال نمایید تا تأییدیه اولیه را از او بگیرید.

۲- پیش‌خرید یک‌خانه دارید برای این کار به دو صورت می‌توانید اقدام نمایید:

۱-۲-از طریق وکیل ایتالیایی خود درخواست ویزای توریستی از سفارت ایتالیا بکنید و پس از دریافت ویزا به کشور ایتالیا و شهری که قصد خرید ملک دران رادارید بروید و به کمک وکیل خود خانه موردنظر را انتخاب و فرم پیشنهاد قیمت را تکمیل و پس از تائید فروشنده در دفتر اسناد رسمی ایتالیا که اصطلاحاً    NOTAIO گفته می‌شود تبت نمایید.

۲-۲-درصورتی‌که به وکیل خود اعتماد دارید می‌توانید بدون سفر به ایتالیا از وکیل خود بخواهید نسبت به‌پیش خرید ملک بنام شما اقدام نماید.

 

اقامت در ایتالیا

 

۳-تکمیل فرم درخواست ویزای D

۴-درخواست وقت از سفارت جهت تحویل مدارک به‌منظور صدور ویزای D

پس از صدور ویزا شما می‌توانید به ایتالیا سفر کنید و خرید ملک خود را قطعی نمایید.

 

از زمان ورود به ایتالیا ۸ روز فرصت دارید تا با مراجعه به اداره پست شهر خود نسبت به تکمیل و ارسال فرم کارت اقامت (Permesso disogiono) اقدام نمایید. سپس در تاریخ مشخص‌شده به پلیس مهاجرت جهت تحویل مدارک و انگشت‌نگاری برای صدور کارت اقامت خود مراجعه می‌کنید.

لازم به توضیح است این کارت برای بار اول با یک سال اعتبار صادر می‌گردد و برای سال‌های بعد مجدد باید درخواست بدهید تا بعد از ۵ سال که شما موفق به دریافت اقدام نامحدود ایتالیا می‌گردید و به‌راحتی می‌توانید به سایر کشورهای حوزه شینگن هم‌سفر نمایید.

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا

 

                                                        شما میتوانید از خدمات مشاوره ما در زمینه انتخاب وکیل ، نحوه خرید ملک در ایتالیا استفاده نمایید

WhatsApp WhatsApp us