درخواست آنلاین وقت سفارت ایتالیا

رزرو هتل کانفرم دار

رزرو پرواز

تکمیل فرم درخواست ویزا

برنامه سفر

بیمه مسافرتی

تکمیل پرونده

 

وقت سفارت ایتالیا، برای تحویل مدارک خود به سفارت برای درخواست ویزای شینگن ایتالیا ضروری می‌باشد. شاید بتوان گفت تا قبل از برون‌سپاری خدمات ویزا توسط کنسولگری ایتالیا در ایران به کارگزار Ckgsir گرفتن وقت سفارت برای تحویل مدارک و درخواست ویزا، در بعضی از ماه‌ها به دلیل درخواست زیاد متقاضیان و ظرفیت پذیرش کم سفارت و از طرفی وجود واسطه‌های مختلف بسیار مشکل و شاید در مواردی غیرممکن بود. حتی در بسیاری از موارد افراد به دلیل عدم توانایی درگرفتن نوبت ویزا، سفرشان را کنسل می‌کردند.

 

وقت سفارت ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا – آژانس لیوپرواز

 

در این مقاله من هانیه توکلی کارشناس خدمات ویزای شینگن و وقت سفارت آژانس مسافرتی لیو پرواز برای شما نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا از کنسولگری ایتالیا در تهران را به‌طور کامل برایتان شرح می‌دهم. همچنین شما می‌توانید از خدمات آژانس مسافرتی لیو پرواز در خصوص خدمات ویزا و وقت سفارت از کشور ایتالیا استفاده کنید. جالب است بدانید آژانس مسافرتی لیو پرواز با داشتن دو دفتر در ایران و ایتالیا سال‌هاست که به‌طور تخصصی درزمینهٔ برگزاری تورهای ایتالیا و خدمات آن فعالیت دارد…

شما به دو صورت می‌توانید برای دریافت وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایید:

 

از طریق سایت سفارت ایتالیا

از طریق کارگزار سفارت ایتالیا در تهران (CKDSIR)

برای دریافت وقت سفارت از سایت خود سفارت ایتالیا کافی است وارد سایت سفارت به آدرس https://prenotaonline.esteri.it بشوید، و سپس بر روی  new user registaration کلیک کنید. در صفحه بازشده اطلاعات زیر را به ترتیب وارد کنید.

نامName
نام خانوادگیSurname
جنسیتSex
ایرانInternational dialling code
شماره موبایل بدون صفرPhone
ایمیل آدرس فعال که به آن دسترسی داشته باشیدE-mail
تایید ادرس ایمیلConfirmation E-mail
تاریخ تولدBirthday
کشور محل تولدCountry of residence
شهروندResidence
شهر سکونتCitizend
پاسپورت انتخاب کنیدID document
5 رقم اخر پاسپورت خود را وارد کنیدLast five characters of the document
پسورد انتخابی خود را وارد کنیدPassword
پسورد وارد شده را مجدد وارد کنیدConferm password

 

برای گرفتن وقت از سایت سفارت ایتالیا، بعد از تکمیل فرم فوق دوتا مربع‌های زیر جدول را تیک بزنید، کد امنیتی را وارد کنید و سپس روی Confirm کلیک کنید، سپس یک ایمیل به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود، وارد ایمیل خود شوید، ایمیل دریافتی بازکنید و بر روی آن کلیک کنید.دوباره وارد صفحه اول می‌شوید بر روی Login for registered user  کلیک کنید آدرس ایمیل و پسورد خود را وارد کنید تا وارد صفحه جدید شوید. سپس روی Make your reservation کلیک کنید ، دز صفحه جدید شما 3 تا انتخاب داربد

1- درخواست وقت برای ویزای توریستی

2- درخواست وقت برای ویزای تجاری

3- درخواست وقت برای ویزای دانشجویی

4- درخواست وقت برای فرصت مطالعاتی

در ادامه به بررسی نحوه گرفتن وقت برای ویزای توریستی می پردازیم، بر روی Turism visa کلیک کنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه جدید اطلاعات زیر را وارد کنید .

شماره پاسپورتPassaport N.
نوع پاسپورت p را وارد کنیدPassaport type
تاریخ انقضای پاسپورتPassaport Expiry date
نام ونام خانوادگی همسرSpouse name/Last name

 

درصورتی‌که بخواهید وقت از سایت سفارت ایتالیا را خانوادگی بگیرید دوتا اطلاعات آخر را تکمیل و در غیر ابن صورت عدد صفر را وارد کنید. پس‌ از آن کانفرم کنید و وارد تقویم انتخاب وقت سفارت بشوید. روزهایی که در تقویم قرمز شده است یعنی پر می‌باشند و روزهایی که به رنگ خاکستری می‌باشند یعنی هنوز باز نشده‌اند، سیستم وقت دادن این سایت به این صورت هست که هر شب ساعت 9.30 به‌وقت‌تهران باز می‌شود و برای یک روز وقت می‌دهد.

 

وقت سفارت ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا – آژانس لیوپرواز

 

 

 

 

گرفتن وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری

در این مقاله طریقه گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزار ایتالیا یعنی شرکت Ckgsir برایتان توضیح می‌دهیم، در پایان به بررسی نکات مهم در هنگام گرفتن وقت از این کارگزاری می‌پردازیم، نکاتی به‌ظاهر هرچند ساده، اما به دلیل مراعات نکردن، باعث بروز مشکلاتی برای شما در روز تحویل مدارک می گردد، تا جایی که حتی از ورد شما به کارگزاری و تحویل مدارک خودداری می‌کنند .برای گرفتن وقت ابتدا وارد سایت www.ckgsir.com. بشوید. این سایت به دو زبان انگلیسی و فارسی است، به شما توصیه می‌کنم برای درخواست وقت سفارت از زبان انگلیسی استفاده کنید چراکه کلیه مراحل تکمیل فرم به زبان انگلیسی است. بعد از ورود به سایت step 2 یعنی scheduel appointment انتخاب کنید. در صفحه جدید وقت درخواستی خود را بر اساس نوع ویزای درخواستی انتخاب ‌کنید. اگر سفر شما توریستی است وقت توریستی، اگر به‌قصد فعالیت تجاری سفر می‌کنید باید وقت تجاری درخواست دهید. 

 

وقت سفارت ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا-لیو پرواز

 

 

آموزش گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای درخواست ویزای توریستی

 

ابتدا وقت خود را توریستی انتخاب کنید، در مرحله بعد تعداد افرادی که می‌خواهید برای آن‌ها وقت بگیرید، را مشخص می‌کنید، دقت کنید فقط اعضای یک خانواده یعنی پدر، مادر و فرزندان می‌توانند درخواست یک‌وقت با هم از  سفارت بکنند و باهم پرونده خود را تحویل کارگزاری بدهند و پرونده آن‌ها با هم توسط افسر پرونده در سفارت  بررسی می‌شود. در مرحله بعد باید اطلاعات موردنیاز هر یک از افراد طبق لیست وارد نمایید. پس از تکمیل فرم برای هر یک از اعضا، حالات باید نوع وقت توریستی درخواستی خود را انتخاب کنید یعنی وقت معمولی که بابت هر نفر باید 101 یورو و یا وقت vip که برای هر نفر 141 یورو باید پرداخت نمایید. پس‌ازآن در صفحه جدید،  مشخصات افرادی را که ثبت نام کرده‌اید را چک کنید. در این صفحه، می‌توانید از  تعرفه خدمات اضافی کارگزاری مطلع شوید، در پایان تیک پایان صفحه را بزنید و به صفحه بعدی بروید در این صفحه فرم درخواست ویزا را دانلود کنید، سپس به صفحه بعد بروید در این صفحه برای شما مشخص کرده که چه روزهایی وقت خالی وجود دارد و همچنین وقت موجود، وقت عادی است یا vip، بر روی روز موردنظر کلیک کنید ویکی از ساعت‌ها را انتخاب کنید. سپس برای تائید هویت شما یک کد به شماره موبایلی که در موقع ثبت‌نام وارد کرده‌اید ارسال می‌گردد، کد را وارد کنید تا وقت سفارت درخواستی شما تائید گردد. در پایان وقت شما به همراه لیست مدارک و مبلغی که باید پرداخت کنید به ایمیل آدرس شما که در موقع ثبت‌نام وارد کرده‌اید ارسال می‌گردد.

نکات مهم در موقع گرفتن وقت سفارت ایتالیا

1-دقت کنید نام و نام خانوادگی مطابق پاسپورت وارد کنید، در صورت مغایرت کارگزار از قبول پرونده شما خودداری می‌کند.

2-حتماً شماره پاسپورت خود را کنترل کنید، در صورت مغایرت کارمند کارگزار به شما اجازه ورود برای تحویل مدارک را نمی‌دهد.

3-درصورتی‌که انصراف از وقت سفارت ایتالیا خود، تا سه روز قبل از ورود به سفارت می‌توانید از طریق سایت، کنسل و یا تاریخ آن را تغییر دهید، بعدازآن باید به کارگزاری مراجعه کنید و نسبت به ابطال وقت خود و آزادسازی شماره پاسپورت خود از سیستم اقدام نمایید. در صورت عدم ابطال وقت سفارت خود، شماره پاسپورت شما در سیستم باقی می‌ماند و تا 60 روز نمی‌توانید درخواست مجدد وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری داشته باشید.

4-دقت کنید حتماً اسکناس‌های یورویی همراهتان نو و بدون تاخوردگی باشد.

5-کارگزاری فقط مسئول کنترل و تحویل مدارک و ارسال آن به کنسولگری می باشد، و در نقشی در تایید صدور ویزا برای شما ندارند .

6-نوع وقت سفارت که شما در خواست می‌کنید‌‌، عادی یا ویژه تاثیری در بررسی پرونده شما توسط کنسولگری ندارد.

7-بعضی از پرسنل کارگزاری برخورد مناسبی ندارند، لطفا” صبور باشید.

8-فرم خود را خوانا پر کنید، و در صورت امکان تایپ کنید.

9-بعضا” مشاهده می‌شود، کارمند کارگزاری، بعضی از مدارک به شما عودت می‌دهند، قبل از گرفتن مدارک مطمئن شویدکه نیاز به مدرک فوق در پرونده شما نمی‌باشد.

10-تکمیل فرم درخواست وقت سفارت روی سایت باید حتماً” به زبان انگلیسی تکمیل شود.

11- درصورتی‌که خرید وقت  از افراد واسطه حتماً” نام کاربری و پسورد خود را در سایت درخواست کنید و با کنترل آن از صحت وقت خود مطمئن شوید.

12- وقت سفارت قابل‌انتقال به غیر نیست.

13- هزینه خدمات ویزا برای افراد بزرگ‌سال 107 یورو است.

14-کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور جهت انگشت‌نگاری در سفارت ندارند.

15-مدارک را به  زبان انگلیسی و یا زبان همان کشور می‌توانید ترجمه کنید، ولی بهتر است زبان همان کشوری باشد که از آن می‌خواهید درخواست ویزا کنید.

16-برنامه سفر منظم و کارشناسانه‌ داشته باشید.

17-با توجه به اینکه رزرو هتل‌ها معمولاً توسط  افسر پرونده چک می‌شود و به دلیل محدودیت ما ایرانی‌ها در استفاده از کارت‌های اعتباری، متأسفانه خیلی از رزرو هتل‌ها کانفرم ندارند. این خود باعث می‌شود که در برگه ریجکتی شما نوشته شود محل اقامت شما مشخص نیست. لطفاً دقت کنید حتماً” هتل‌های رزرو شده شما کانفرم داشته باشد و تنها بر روی سربرگ یک آژانس کافی نیست.

18-بیمه مسافرتی را حتماً  50 هزار یورو با پوشش کامل بگیرید، دنبال بیمه ارزان نباشید.

19-پاسپورتتان حداکثر شش ماه اعتبار داشته باشد.

 

تکمیل پرونده درخواست ویزای خود را به کارشناسان با تجربه لیو پرواز بسپارید.