راهنمای سفر به جزیره ساردنیا ایتالیا

جزیره ساردنیا

لیو پرواز

در این مقاله به بیان خاطرات سفر خود به جزیره ساردنیا از طریق کشتی و از شهر جنوا می ‌پردازم ، با من رسول توکلی در این مقاله همراه باشید.جزیره ساردنیا، جزیره ای بزرگ در غرب  ایتالیا و در دریای مدیترانه با وسعت 24000 کیلومتر که مرکز آن شهر cagliari می باشد و از شهرهای مهم دیگر آن میتوان Aghero , Porto torres,Olbia  وSassari نام برد.

جزیره ساردنیا
ایتالیا-لیو پرواز

 

1- سفر به جزیره ساردنیا با کشتی

برای رفتن به جزیره ساردنیا با کشتی، می‌توانید از شهرهای رم یا جنوا سفر خود را شروع کنید:

*****حرکت از بندر شهر جنوا ( Genova ) به مقصد بندر Porto Torres در جزیره ساردنیا

****** حرکت از بندر شهر جنوا به بندر olbia در جزیره ساردنیا

******حرکت از بندر شهر رم به بندر olbia درجزیره ساردنیا

شما می‌توانید در سفر به ایتالیا ، با خرید تور رم لیو پرواز یا تور میلان لیو پرواز به یکی از این دوتا شهر بیایید، پس از بازدید از شهرهای رم و میلان، در صورتی‌که در شهر رم هستید، می‌توانید باخرید بلیط کشتی به‌سمت بندر البیا حرکت کنید . در صورتیکه در میلان هستید می‌توانید با قطار از میلان به شهر جنوا بیایید که حدود 90 دقیقه با قطار در راه هستید. و سپس از بندر جنوا بسمت بندر پرتوترز در جزیره ساردنیا حرکت کنید.

من سفرم خود را از شهر جنوا با کشتی از بندر جنوا به مقصد این جزیره زیبا شروع کردم. درصورتیکه قصد سفر به این جزیره زیبا را دارید، حتما” از قبل نسبت به خرید بلیط کشتی رفت وبرگشت آن اقدام نمایید.  میتوانید خدمات مورد نیاز خود در این سفر را از آژانس مسافرتی لیو پرواز بخواهید.طبق برنامه کشتی ساعت 20:30 از بندر جنوا جرکت کرد،و روز بعد پس از طی 12 ساعت روی دریا در ساعت 8:30 صبح وارد بندر پورتو ترز (Porto Torres) شد. وشما میتوانید علاوه بر لذت بردن از یک سفر دریایی در کنار غروب آفتاب و طلوع زیبای آن بر روی دریا، تجربه های جدیدی مثل نحوه پهلوی گیری کشتی در اسکله را تجربه کنید.

 

جزیره ساردنیا
جزیره ساردنیا-لیو پرواز

 

انواع بلیط کشتی در سفر به جزیره ساردنیا

  • فقط بلیط رفت وبرگشت در این حالت شما برای استراحت می‌توانید از یک سالن بزرگ موجود در کشتی، که دارای سالن بازی برای بجه ها نیز می باشد و در طبقه سوم قراردارد ، استفاده کنید دسترسی به عرشه کشتی از این سالن بسیار راحت است . افرادی که از این سالن استفاده می‌کنند ، معمولا” با خود کیسه خواب یا تشک بادی همراه دارند و شب به راحتی بر روی آنها استراحت می کنند. که این ارزانترین نوع بلت موجود است.
  • بلیت رفت وبرگشت با صندلی ، که در این حالت شما از یک سالن با صندلی‌های اتوبوسی استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید این صندلی‌ها معمولا برای خوابیدن در شب مناسب نیستند، به همین خاطر بیشتر افراد موقع خواب از سالن استراحت که در بالا به ان اشاره کردم، استفاده می‌کنند.
  • بهترین حالت و گران‌ترین بلیت ،رفت و برگشت با کابین می‌باشد.نکته مهم این‌است در موقع رزرو یک کابین بدون توجه به تعداد افرادی که هستید باید هزینه کل رزروکابین پرداخت نمایید. مثلا” اگر شما یک‌نفر هستید و کابین دوتخته است باید هزینه رزرو هر دو تخت پرداخت نمایید.بلیت کشتی می‌توانید از سایت www.tirrenia.it خرید نمایید، فقط دقت کنید حتما” باید کارت‌های اعتباری بین المللی داشته باشید.

در طول مسیر، علاوه برایستادن بروری عرشه کشتی ولذت بردن از بادهای خنک که از سمت دریا به سمت شما می‌آید ، می‌توانید ازآسمان زیبا و ستارگان درخشان ان نیز از لذت ببرید. دقت کنید دیدن طلوع خورشید بر روی عرشه را از دست ندهید.در موقع غروب و طلوع خورشید حتما به عرشه کشتی بروید و با عکاسی از مناظر زیبا دریا ، طلوع وغروب خورشید به‌همراه نسیم خنک دریا از سفر خود لذت ببرید .

 

جزیره ساردنیا
ساردنیا-لیو پرواز

 

سفر به  Porto torres

کشتی که از بندر شهر جنوا حرکت می کند وارد بندر پورتو تورز جزیره ساردنیا می شود. پس از پیاده شدن از کشتی می‌توانید با تاکسی یا اتوبوس تا هتل خود بروید. هتل خود را در نزدیک دریا و رو به دریا بگیرید تا زیبایی ان را از دست ندهید.پورتو تورز در استان sassari قرار دارد و در شمال جزیره ساردنیا شما میتوانید با اقامت در این شهر کوچک ساحلی از سواحل زیبای آن لذت ببرید  . در این منطقه رستورانهای زیادی با غذاهای سنتی ، دریایی وجود دارد . نیز شما میتوانید طعم یک پیتزای خوب را تجربه کنید.

جزیره ساردنیا
ساردنیا-لیو پرواز

 

پس از استراحت در این شهر می‌توانید برای رفتن به سایر شهرها از ایستگاه قطار شهر (marittima) ویا از اتوبوس استفاده کنید .برای رفتن به شهرهای sassari و Alghero  میتوانید از اتوبوس استفاده کنید بطوریکه فاصله تا شهر اول بیست دقیقه و تا شهر دوم یک‌ساعت می باشد .

سفر به Alghero

یک شهر بندری در ساحل شمال غربی ساردنیا می باشد که با دیوارهای باستانی ,که با قدم زدن در کنار ساحل دریا میتوانید از جاذبه های توریستی قدیمی این شهر بازدید کنید و لذت ببرید .

 

جزیره ساردنیا
جزیره الگرو در ساردنیا-لیو پرواز

 

شهر الگرو جزیره ساردنیا
ساردنیا-لیو پرواز

قدم زدن از جاذبه های توریستی این شهر  قدیمی شهر می باشد که با کوچه های زیبا و مغازه های جذاب نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند .

 

جزیره ساردنیا
ساردنیا-لیو پرواز

سفربه ساساری (sassri)

ساساری یک شهر قدیمی در کشور ایتالیا ،و مرکز استان ساساری در جزیره ساردنیا می باشد .فاصله این شهر تا porto torres با اتوبوس حدود 20 دقیقه می باشد، با پرداخت 1.90 یورو میتوانید از porto torres به این شهر بروید.

 

جاذبه های توریستی ساساری

piazza d’italia (میدان ایتالیا)

fountain of the rosello

sassari cathedral

musee arcbeologique

basilica di saccargio

سفر به ساساری جزیره ساردنیا
ساساری-لیو پرواز

 

شهر ساساری در جزیره ساردنیا
ساساری-لیو پرواز

 

جزیره ساردنیا در جنوب کشور ایتالیا و سواحل شمالی آفریقا قراردارد و کلیه شهرهایی که برایتان در بالا درباره ان نوشته ام در این جزیره قراردارند. این شهرها نسبت به یکدیگر نزدیک می‌باشد، بطوریکه هر روز می‌توانید یک شهر را برای گردش و بازدید انتخاب کنید وشب دوباره به هتل خود برگردید.

لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *