لیو پروازلیو پرواز
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

بیمه مسافرتی سفر به ایتالیا

لیو پرواز

 

 

هرکس که قصد سفر دارد باید قبل از سفر اقدام به خرید بیمه مسافرتی کند. داشتن  بیمه‌ سفر مانند سایر بیمه‌ها برای سفر ضروری وغیر قابل انکار می‌باشد. زیرا همواره ممکن است درحین سفر مشکلاتی برای شما پیش بیاید و سفر شما تلخ و پر هزینه شود. حال اگر مجبور شوید در کنار خذاب شدن سفرتان که برای ان برنامه ریزی کرده‌اید، مبالغ سنگینی را نیز ثرف حل مشکل خود کنید چه خواهد شد؟ بدیهی است که هیچ کس دوست ندارد چنین موقعیتی را تجربه کند.

در ادامه به ۷ دلیل که شما باید برای سفر خود بیمه نامه تهیه کنید میپردازیم:

۱- از دست دادن چمدان 

آیا پس از رسیدن به مقصد می توانید چیز بدتر از دست دادن چمدان خود تصور کنید؟ خیلی وقت‌ها مدت‌ها منتظر چمدان خود در فرودگاه می‌مانید اما چمدان همه می‌‌آید به جز شما . در این‌جاست که با داشتن بیمه چمدان‌های خود می‌توانید در صورت  از دست دادن ،  سرقت یا عدم بازگشت چمدان درخواست خسارت بکنید. بیمه چمدان‌ها  همچنین در صورت تأخیر در تحویل چمدان بیش از ۸ ساعت هزینه های لازم و ضروری را به شما می‌پردازد.

۲- سفر یک عضو خانواده در صورت بستری شدن بیمه شده

فرض کنید یکی از اعضای خانواده شما به سفر رفته باشد و در طی سفر دچار حادثه شود.در صورت داشتن بیمه مسافرتی،  یکی از اعضای خانواده می تواند به هزینه شرکت بیمه سفر رفت و برگشت و اقامت شبانه، نزد فرد آسیب دیده داشته باشد.

 ۳- لغو سفر

سفر خانوادگی که منتظر آن بودید ، در نهایت رزرو شده ، همه چیز سامان داده شده است و به نظر می رسد بی نقص است … چند روز قبل از عزیمت اتفاق غیر منتظره اتفاق می افتد: پدر شما تصادف کرده است یا پسر شما احساس خوبی ندارد و باید در بیمارستان بستری شود. با ضمانت لغو سفر می توانید هزینه سفر را پس بگیرید.

بیمه مسافرتی مورد قبول برای درخواست ویزای ایتالیا با سقف تعهد ۵۰ هزار یورو می باشد.

۴- تأخیر در پرواز 

روز عزیمت سرانجام فرا رسیده است ، شما زود برخیزید و آماده عزیمت هستید، اما وقتی وارد فرودگاه می شوید متوجه می شوید که پرواز شما با تاخیر غیرمنتظره همراه است. با ضمانت “تأخیر در پرواز” ، پس از ۸ ساعت اول تأخیر ، حداکثر ۱۵۰ یورو جبران می کنیم.

۵- سفر هزینه های پزشکی

سفر شما به ایتالیا با بهترین شرایط آغاز شد ، اما در آنجا دچار مشکل پزشکی می‌شوید ونیاز به مراجعه به پزشک و بیمارستان دارید. اکنون احساس خوبی ندارید و بنمی دانید به کدام بیمارستان بروید، زیرا به زبان نمی دانید  و زبان را به خوبی درک نمی کنید. با ضمانت “بازپرداخت هزینه های پزشکی” ، شرکت بیمه م مناسب ترین مرکز درمانی را برای شما پیدا می کند ، هرگونه حمل و نقل پزشکی را برای شما ساماندهی می کند.

۶. بازگشت پزشکی

شما در خارج از کشور هستید ، ولی در طی سفر به علت بیماری مجبور به بازگشت فوری به کشور خود می‌شوید با داشتن بیمه مسافرتی ، بیمه با پرداخت کلیه هزینه‌ها به شما کمک میکند تا سریعا” به کشور خود برگردید.

۷-. حوادث مسافرتی

در طی یک گشت و گذار ، شما به طرز فاجعه ای آسیب دیدید که باعث آسیب دیدگی شدید شما شده است ، بیمه مسافرتی خسارت وارده به شما را جبران می کند.

هدف از تهیه بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی هدف تامین آرامش بیشتر برای مسافر یا آژانسی است که سفر را تدارک دیده است. این بیمه نامه برای پوشش صدمات بدنی و بیماری بیمه شده است که پس از آغاز سفر به خارج از کشور بروز نموده و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که آغاز آن پس از شروع سفر به خارج از کشور بوده است و باعث درخواست کمک از طرف شخص بیمه شده یا نماینده قانونی وی شود.

بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه های سفر حوادث مختلفی را پوشش می دهند از جمله:

  • چمدان و دارایی های شما گم شود یا به سرقت رود.
  • کیف پول یا مدارک شناسایی به سرقت رود و نیازمند پول و مدارک جدید باشید.
  • در حین سفر در اثر تصادف مجروح شوید.
  • در سفر به بیماری مبتلا شوید و نیازمند مراقبت های پزشکی شوید.
  • به علت بیماری یا فوت بستگان مجبور شوید سریعا به کشور بازگردید.

شرکت بیمه براساس نوع بیمه، سقف بیمه ای و مقصدی که انتخاب کرده اید جبران خسران می کند. این نوع بیمه هم برای اشخاص و هم برای گروه ها صادر می شوند و هر یک شرایط و قیمت های خاص خود را دارد.

بیمه مسافرتی خارج از کشور

نکاتی مهم در مورد بیمه‌های مسافرتی صادر شده توسط شرکتهای بیمه ایرانی 

۱-قبل از خرید بیمه مسافرتی پوشش‌های بیمه‌ای را به دقت مطالعه کنید.

۲-سقف تعهدات هر یک از پوشش‌های بیمه‌ را بررسی کنید.

۳-هیچ وقت با این دید که برای صدور ویزا مجبور به خرید بیمه مسافرتی هستید، به بیمه سفر خود نگاه نکنید.

۴-از خرید بیمه های با پوشش کم وسقف خسارت پایین خودکاری کنید. بهترین مثالی که میتوانم برای شما بزنم این‌است که درحال حاضر هر یورو۱۵۰۰۰ تومان می باشد و قیمت هر آب معدنی نیم لیتری بین ۱ تا ۱.۵۰ یورو می باشد. حال خود ببینید هزینه درمان برای شما در ایتالیا چقدر می‌شود پس با خرید بیمه مسافرتی ارزان قیمت خود را گرفتار نکنید.

۵-هیچ گاه نگویید من که تا حالا ابن همه سفر رفتم کی از بیمه مسافرتی استفاده کرده‌ام اتفاق فقط یکبار پیش می‌اید پس خود را برای ان یکبار آماده کنید.

۶-حتما” در طول سفر بیمه نامه خود را همراه داشته باشید و آن را به دقت مطالعه نمایید. تلفن کمک رسان بیمه را به خاطر بسپارید.

۷-درصورت بروز هر گونه حادثه، به بیمه رسان خبر  دهید.

۸-در صورت هرگونه خسارت مدارک مورد نیاز بیمه رسان را تهیه و در مدت قید شده در بیمه نامه برای او ارسال کنید.

۹-حتما” به  مدت سفر خود بیمه داشته باشید.

پیام بگذارید

ایمیل شما نمایش عمومی داده نمی شود. وارد کردن تمامی موارد الزامیست.

WhatsApp WhatsApp us