لیو پروازلیو پرواز
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

تور رم

لیو پرواز

    تور رم اختصاصی

 

همان‌طوری که در مقاله تور ایتالیا برای شما نوشتم، منطقه ترمینی و ایستگاه قطار ترمینی در مرکز شهر رم قراردادند و از این مکان با استفاده از اتوبوس، مترو و تراموا امکان دسترسی به همه جای شهر هست. حتی شما از ایستگاه قطار ترمینی به‌راحتی می‌توانید به بقیه شهرهای ایتالیا و یا بعضی از کشورها با قطار سفر کنید. در تور رم لیو پرواز ما هتل‌های تور را در منطقه ترمینی رزرو می‌کنیم که ازجمله می‌توان به هتل‌های ۳ ستاره مانند Hotel Nord Nuova و هتل‌های ۴ ستاره مانند Hotel Quirinale اشاره کرد.
البته دقت کنید در شهرهای اروپایی مخصوصا” رم، فلورانس و ونیز که از شهرهای قدیمی اروپا هستند ، معمولا” هتل‌های مرکز شهر قدیمی‌تر و قیمت اجاره یک‌شب آن‌ها گران‌تر، نسبت به هتل‌های جدیدی که در اطراف هر شهر و یا دور از مرکز شهر ساخته‌شده‌اند، ولیکن دسترسی از هتل‌های موجود در مرکز شهر بسیار راحت‌تر و ازنظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه تر، برای هر بازدیدکننده از این شهرها هست. و این انتخاب نوع و محل هتل باعث اختلاف قیمت فراوان در قیمت تور رم می‌گردد.

میدان جمهوری رم تور رم

تور رم- لیو پرواز

لیست قیمت تور رم ۵ روز (بهار ۹۹)

[/alert]

HOTEL RANKING DBL SGL CWB CNB INF
      ستارهستارهستارهستاره ۶-۷
      ستارهستارهستارهستاره ۷-۸
        ستارهستارهستاره ۶-۷
        ستارهستارهستاره ۷-۸

 

خدمات تور رم:

درخواست ویزای شینگن که شامل خدمات زیر می‌باشد:

دریافت وقت سفارت برای تحویل مدارک به سفارت ایتالیا در ایران
نامه ضمانت بازگشت از سفر مسافر، صادره از طرف آژانس مسافرتی ایتالیایی به کنسولگری سفارت ایتالیا در ایران
دعوت‌نامه توریستی بنام مسافر، صادره از طرف آژانس مسافرتی ایتالیایی به کنسولگری سفارت ایتالیا در ایران
ارائه برنامه سفر به کنسولگری سفارت ایتالیا در ایران
بیمه مسافرتی تا سقف ۵۰ هزار یورو

اقامت در هتل با صبحانه در مرکز شهر
ترانسفر فرودگاهی به هتل
بلیت ورودیه موزه واتیکان
سیم‌کارت ایتالیایی دارای شارژ
تور لیدر آنلاین

 

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا                               

 DBL: هر نفر در اتاق دوتخته                                            

 SGL: هرنفردر اتاق یک تخته                                              

CWB: کودک ۱۱-۴ سال با تخت اضافی                                      

                                                                                                       کودک ۴-۲ سال بدون تخت :CNB

INF: کودک زیر دوسال   

                                                               

برنامه سفر پیشنهادی تور رم:

روز اول: ورود به فرودگاه رم و اقامت در هتل

روز دوم: بازدید از جاذبه‌های گردشگری روم

روز سوم: بازدید از موزه واتیکان ومیدان سنت پیترو

روز چهارم: گشت‌وگذار در خیابان‌های رم

روز پنجم: تحویل هتل و حرکت به سمت تهران

 

شما میتوانید خدمات و قیمت تور رم بهار ۹۹ لیو پرواز با سایر پیشنهادها، مقایسه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب برای تور رم خود داشته باشید.

لیست قیمت تور‌های ترکیبی رم (بهار ۹۹)

لیست قیمت تور رم ۵ روز (تابستان ۹۹)

شهر رم دارای دو فرودگاه بنام‌های فیومیجینو و چامچینو است. فرودگاه فیومیجینو که فرودگاه اصلی شهر رم است در فاصله ۳۰ کیلومتری از منطقه ترمینی قرارداد، برای آمدن از فرودگاه رم به هتل شما می‌توانید از تاکسی، قطار و یا اتوبوس استفاده کنید. در صورت استفاده از تاکسی و پرداخت، ۴۵ یورو بعد از طی مسافت در مدت، ۳۳ دقیقه به ترمینی می‌رسید. همچنین می‌توانید از اتوبوس‌هایی که از فرودگاه به سمت ترمینی حرکت می‌کنند استفاده کنید و تنها با پرداخت، ۵ یورو خود را به هتل برسانید.
ازآنجایی‌که تور رم لیو پرواز به‌صورت اختصاصی برگزار می‌شود پس بهتر از قبل از شروع به گشت‌وگذار در شهر رم ابتدا اینترنت سیم‌کارت خود که از آژانس لیو پرواز دریافت کرده‌اید را فعال کنید، سپس ابتدا یک گشت‌وگذاری کوتاه در منطقه ترمینی داشته باشید، تا موقعیت هتل خود را نسبت به ایستگاه قطار ترمینی و میدان داشته باشید، همچنین می‌توانید از اتوبوس‌های توریستی که در این منطقه قراردادند نقشه شهر را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

ایستگاه ترمینی تور رم

ترمینی- لیو پرواز

ازآنجایی‌که تور رم لیو پرواز به‌صورت اختصاصی برگزار می‌شود پس بهتر از قبل از شروع به گشت‌وگذار در شهر رم ابتدا اینترنت سیم‌کارت خود که از آژانس لیو پرواز دریافت کرده‌اید را فعال کنید و سپس ابتدا یک گشت‌وگذاری کوتاه در منطقه ترمینی داشته باشید تا موقعیت هتل خود را نسبت به ایستگاه قطار ترمینی و میدان داشته باشید، همچنین می‌توانید از اتوبوس‌های توریستی که در این منطقه قراردادند نقشه شهر را به‌صورت رایگان دریافت کنید.

اتوبوس توریستی تور رم

اتوبوس توریستی- لیو پرواز

گشت‌وگذار در رم

در تور رم برای شروع گشت‌وگذار در رم و بازدید از دیدنی‌های رم از همان منطقه ترمینی شروع می‌کنیم من سعی می‌کنیم برنامه گشت تور رم را به صورتی بنویسم که اکثر، جاهای دیدنی رم را بتوانید به‌صورت پیاده بازدید کنید.
جالب است بدانید با دانستن این اطلاعات و با توجه به قیمت یورو هزینه سفر به رم و قیمت تور رم به‌شدت برای شما کاهش می‌باید. شما با داشتن این اطلاعات به‌راحتی و بدون نیاز به تور و تور لیدر می‌توانید در شهر رم بگردید، همچنین در صورت برخورد با مشکل میتوانید از طریق سیم‌کارت ایتالیایی که آژانس لیو پرواز در اختیار شما قرارمیدهد، به‌راحتی با بخش پشتیبانی ما در تماس باشید و از پشتیبانی آنلاین بهره‌مند گردید. البته شما می‌توانید با همان سیم‌کارت در صورت نیاز به کمک با دفتر ایتالیا آژانس لیو پرواز واقع در شهر جنوا تماس بگیرید.

برنامه گشت روز اول 

ابتدا از هتل به سمت میدان جمهوری یا همان Piazza Republicaبروید. دقت کنید در زبان ایتالیایی Piazza به معنای میدان و Via به معنی خیابان می‌باشد.
پس از رسیدن به میدان جمهوری و دیدن این میدان زیبا، از همان میدان وارد خیابان Nazionale شوید، شما باید از طریق ای خیابان به میدان Venezia بروید، همان‌طور که در مقاله تور ایتالیا برایتان نوشتم یکی از مقاصد اصلی گردشگری در رم میدان Venezia است. شما با قدم زدن در خیابان و لذت بردن از دیدن فروشگاه‌های موجود در دو سمت خیابان Nazionale پس از ۲۰ دقیقه به میدان می‌رسید. قبل از ورود به میدان، دیدن  ستون  Traian را از دست ندهید. پس از آن وارد میدان Venezia می‌شوید، در مقابل شما بنای تاریخی ویتوریو امانوئل و سمت چپ شما خیابان Via dei Fori Imperiali قرارداد. ابتدا از بنای ویتوریو آمانوئل بازدید کنید، جالب است بدانید ورود به این بنای تاریخی رایگان است، نام این بنا از ویتوریو امانوئل دوم اولین پادشاه ایتالیا گرفته‌شده است. در هنگام ورود دو سرباز را می‌بینید که کنار محل پیکر سرباز گمنام در زیر مجسمه الهه رم ایستاده‌اند به احترام سربازانی که در جنگ کشته‌شده‌اند و نام و محل دفن آن‌ها نامعلوم است.

بنای تاریخی امانوئل در تور رم

بنای امانوئل- لیو پرواز

پس از بازدید از این بنای تاریخی می‌توانید از پله‌های کنار بنا بالا بروید تا وارد میدان Campidoglio شوید، این میدان در قرن ۱۶ میلادی توسط میکل‌آنژ معمار بزرگ ایتالیایی طراحی‌شده است. پس از دیدن این میدان وارد خیابان Via del Fori Imperiali شده که شما می‌توانید باقیمانده رم قدیم ( Foro Romana ) را در این خیابان ببینید و همین‌طور که در حال قدم زدن هستید و متحیر از آثار باقیمانده از رم قدیم هستید و درحالی‌که در ذهن خود در حال مقایسه این جاذبه‌های گردشگری رم  با تخت جمشید ایران هستید یک‌باره به کلوسئوم می‌رسید. بازدید از کلوسئوم و طاق Arco di Tito از دست ندهید.

رم قدیم در تور ایتالیا

تور ایتالیا- لیو پرواز

HOTEL RANKING DBL SGL CWB CNB INF
      ستارهستارهستارهستاره ۶-۷
      ستارهستارهستارهستاره ۷-۸
        ستارهستارهستاره ۶-۷
      ستاره ستاره ستاره ۷-۸

گشت روز دوم رم

در روز دوم تور رم بازدید از سه تا از دیدنی‌های شهر رم یعنی واتیکان و پل‌های روی رودخانه تیبر و همچنین قلعه سنت آنجلو است .

بازدید از موزه و کلیسای واتیکان

اولین نکته که باید توجه کنید، حتما” قبل از سفر خود به رم، بلیت ورودیِ موزه واتیکان را به‌صورت آنلاین خریداری کنید، تا گرفتار صف‌های طولانی خرید بلیت نگردید. در تور رم لیو پرواز بلیت ورودیِ موزه واتیکان روی تور رم است ، به خاطر همین به شما تأکید می‌کنیم در هنگام تور رم فقط به قیمت تور رم توجه نکنید، بلکه به خدماتی مثل محل هتل ، ترانسفر فرودگاهی ، بلیت ورودی‌ها و خدمات ویزای شینگن ، راهنما حتماً” توجه کنید ، همچنین به شما یادآوری می‌کنم حتما” حواستان به تورهایی که بروی آن‌ها خدمات آپشنال هست دقت نمایید چراکه این تورها شاید در ابتدا ارزان‌قیمت باشند ولی بعد از رسیدن به مقصد متحمل هزینه‌های زیادی بایت خدمات اضافی روی تور می‌گردید.

 

چگونه به واتیکان برویم

برای رفتن به واتیکان از ترمینی، از مترو استفاده کنید، وارد ایستگاه متروی ترمیینی شوید، خط نارنجی را انتخاب کنید باید به ایستگاه Ottaviano بروید شما ۹ دقیقه بعد از حرکت و طی ۶ ایستگاه به واتیکان می‌رسید. اگر بخواهید فقط واتیکان از بیرون ببینید، کافی‌است، به میدان سنت پیترو بروید که درواقع ورودی واتیکان است. اما اگر بخواهید از موزه واتیکان بازید کنید باید پس از پیاده شدن از مترو به سمت موزه واتیکان بروید .

 دقت کنید باید در ساعتی که روی بلیت قیدشده در موزه باشید.جالب بدانید قیمت بلیت ورودی‌ موزه واتیکان ۲۱ یورو است .و اگر بخواهید می‌توانید از مترجم همراه که به زبان‌های مختلف هست استفاده کنید البته این مترجم‌ها رایگان نیستند.

پس از ورود به موزه واتیکان و گشتی چندساعته در آن، دوتا انتخاب برای ادامه گشت‌وگذار در واتیکان دارید

۱- بعد از خروج از درب موزه واتیکان، بلیت آسانسور بخرید و به پشت‌بام کلیسای واتیکان بروید، همچنین در صورت تمایل می‌توانید از طریق راه‌پله دسترسی به گنبد کلیسا که درواقع مرتفع‌ترین نقطه به بالای گنبد بروید و ازآنجا هم داخل واتیکان و هم شهر رم و رودخانه تبر به همراه میدان سنت پیرو از ارتفاع بازدید کنید. فقط دقت کنید تعداد پله‌ها تا رسیدن به گنبد حدود ۴۰۰ پله در یک راهرو بسیار باریک دوطرفه است. لذا توصیه می‌گردد اگر در سلامت کامل هستید از این پله‌ها استفاده کنید.

میدان سنت پیترو رم

میدان سنت پیترو- لیو پرواز


واتیکان در تور رم

واتیکان- لیو پرواز

۲- پس از خروج از موزه وارد میدان اصلی واتیکان یعنی سنت پیترو بشوید.

پس از خروج از واتیکان از طریق میدان سنت پیترو خیابان Via della Conciliazione به سمت رودخانه تبر بروید، پس از ۸ دقیقه پیاده‌روی به قلعه Sant’ Angelo در کنار رودخانه قرار دارد، می‌رسید. در همین مکان از دیدن پل‌های Vittorio Emanuele و Sant’Angelo که بر روی رودخانه تیبر (Tiber) قرار دارد لذت ببرید. در ادامه می‌توانید بعد از بازدید از قلعه همان خیابان ادامه دهید و پس از عبور از روی پل Umberto خود را به میدان ناونا برسانید.

قلعه سنت آنجلو تور ایتالیا

قلعه سنت آنجلو- تور ایتالیا

اگر در طول مسیر خسته شده‌اید به شما توصیه می‌کنم در اولین بار یک عدد Caffe machiato به همراه آب گازدار میل بفرمایید تا دوباره سرحال شوید از میدان ناونا و پس از ده دقیقه پیاده‌روی میتوانید به میدان Venezia برسید. و از آنجا میتوانید به هتل خود بروید .

سرانجام روز آخر فرا رسید و فردا باید بسمت تهران حرکت کنید، بهتر است از قبل نسبت به رزرو تاکسی ویا بلیت اتوبوس برای رفتن به فرودگاه اقدام نمایید .

 

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا

۲ دیدگاه

 • avatar
  پاسخ

  رصا یوسفی۲۴/۰۱/۱۳۹۹

  وقت بخیر
  در صورت بهبود شرایط برای سفر به ایتالیا حتما مزاحمتون میشم
  از اطلاعت مفید و جامع شما ممنونم

 • avatar
  پاسخ

  مینا۲۹/۰۱/۱۳۹۹

  بسیار جامع و کامل بود ممنون

پیام بگذارید

ایمیل شما نمایش عمومی داده نمی شود. وارد کردن تمامی موارد الزامیست.

WhatsApp WhatsApp us