ویزای شینگن با دعوتنامه
لیو پرواز

ویزای ایتالیا

 

 

 

ویزای ایتالیا راهی برای سفر به‌تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن است. داشتن ویزای توریستی ایتالیا برای کسانی که قصد سفر با تور ایتالیا یا بدو تور را در برنامه خود دارند، ضروری است. با داشتن ویزای توریستی ایتالیا به‌راحتی می‌توانید به سایر کشورهای عضو شینگن سفر کنید.در این مقاله درباره نحوه درخواست ویزای شینگن ایتالیا ، مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی  ایتالیا  ، شرایط گرفتن ویزای ایتالیا ، کشورهای عضو ویزای شینگن ، فرم درخواست ویزای ایتالیا، هزینه ویزای شینگن ، و هر آنچه لازم دارید درباره ویزای شینگن ایتالیا بدانید برایتان می‌نویسم. پس با من ندا حسن رحیمی کارشناس خدمات ویزای شینگن آژانس مسافرتی لیو پرواز همراه باشید.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا – آژانس لیوپرواز

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا 

در ادامه فقط به بیان لیست مدارک ویزای ایتالیا اکتفا نمی‌کنم، سعی می‌کنم با توجه به تجربه خود از دیدگاه سفارت و افسر پرونده تک‌تک موارد را از روی چک‌لیست سفارت برایتان توضیح می‌دهم. اولین سؤالی که برایتان پیش می‌آید مدارک خود را به چه زبانی، برای ترجمه به کدام دارالترجمه مراجعه کنید. من به شما توصیه می‌کنم حتی‌المقدور مدارک خود را به ربان ایتالیایی و توسط دارالترجمه مورد تائید سفارت ترجمه کنید که در حال حاضر دارالترجمه دانشور در تهران مورد تائید سفارت است

۱-دعوت‌نامه 

درصورتی‌که بستگان شما در ایتالیا اقامت دارند، یا دوست و فامیل، شهروند ایتالیا دارید، می‌توانید از او بخواهید برای شما دعوت‌نامه ارسال کند. در خصوص مزایای وجود دعوت‌نامه بر روی پرونده درخواست ویزا از کنسولگری سفارت ایتالیا، و اینکه هر دعوت‌نامه‌ای قابل‌قبول است یا خیر در مقاله ویزای ایتالیا بادعوت‌نامه توریستی به‌طور کامل برایتان نوشته‌ایم لطفاً ” مطالعه بفرمایید.

۲- اصل و کپی ترجمه شناسنامه

دقت کنید برای درخواست ویزای توریستی باید شناسنامه تمام افراد که می‌خواهید برای آن‌ها درخواست ویزا بکنید ترجمه کنید، دقت کنید اگر شناسنامه شما توضیحات دارد حتما” ترجمه کنید

قبل از هرگونه اقدام برای درخواست ویزای ایتالیا از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان آژانس لیو پرواز استفاده نمایید

مشاوره در خصوص وقت سفارت ایتالیا - آژانس لیوپرواز

مشاوره در خصوص وقت سفارت ایتالیا – آژانس لیوپرواز

۳-مدارک شغلی

در خصوص مدارک شغلی موردنیاز، من به تفکیک برای هر رسته شغلی توضیحات کامل را می‌نویسم.

الف – مدیران و اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌ها:
ارائه روزنامه رسمی که از مدت آن ۳ ماه نگذشته باشد و نام و سمت آن دران ذکرشده باشد. اگر آخرین روزنامه رسمی شما برای قبل از ۳ سال است می‌توانید به اداره ثبت شرکت‌ها محل ثبت شرکت خود مراجعه کنید و گواهی مبنی بر فعال بودن شرکت خود را دریافت کنید.
درصورتی‌که کمتر از ۶ ماه از ثبت شرکت و یا از عضویت شما در هیئت‌مدیره می‌گذرد با این مدرک برای درخواست ویزا ایتالیا اقدام نکنید جون ازنظر سفارت اعتباری ندارد. برای مدیران و اعضای هیئت‌مدیره سوابق بیمه لازم نیست ولیکن اگر سوابق بیمه قبل از عضویت در هیئت‌مدیره دارید بر روی پرونده خود قرار بدهید. از مفاصا حساب مالیاتی شرکت خود در صورت وجود استفاده نمایید.

ب- دارندگان مشاغل آزاد:

افرادی که دارای جواز کسب و یا مجوز مباشر می‌باشند، باید این مدارک را ترجمه کنند. درصورتی‌که به‌عنوان کارفرما هستید و افرادی تحت کارمند دارید ولی است بیمه بانام کارگاه خود به سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌کنید آخرین لیست بیمه خود را به همراه مبلغ پرداختی ترجمه نمایید و روی پرونده خود قرار دهید. باز تأکید می‌کنم از مفاصا حساب مالیاتی شغل خود و یا کارت بازرگانی خود در صورت وجود استفاده نمایید.
افرادی که کارهای ساخت‌وساز انجام می‌دهند می‌توانند جواز ساختمان یا پایان کار صادر بنام خود را ارائه دهند

پ –پزشکان و مهندسین

پزشکان باید مجوز مطب و مدرک پزشکی خود را ترجمه کنند و اگر کارت عضویت نظام پزشکی رادارند کپی رنگی آن را(نیاز به ترجمه نیست) در پرونده خود قرار بدهند.
مهندسین باید مدرک نظام‌مهندسی و سوابق بیمه خود را جهت درخواست ویزای توریستی ایتالیا به سفارت ارائه دهند.

ت – کارمندان بخش خصوصی

برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا،باید سوابق بیمه خود به همراه نامه اشتغال به کار خود ونیز آخرین روزنامه رسمی شرکت را ترجمه و برای ویزای ایتالیا به سفارت ارائه کنند. دقت کنید در نامه اشتغال به کار خود دقت کنید سمت شما، میزان حقوق دریافتی و اینکه با مرخصی شما موافقت می‌گردد ذکر شود. دقت کنید از نوشتن مبالغ نجومی در گواهی اشتغال خود جدا خودداری نمایید و حقوق قید شد مطابق مبلغ دریافتیتان باشد.

ث- کارمندان دولت

کارمندان دولت باید آخرین حکم کارگزینی و یا قرارداد کاری خود را به همراه سوابق بیمه و فیش حقوق براب درخواست ویزای شینگن ایتالیا  ارائه دهند.

۴- مدارک مالی:

سفارت گردش ۳ ماهه حساب‌جاری شمارا برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا می‌خواهد. لطفاً در هنگام ارائه گردش حساب خود به موارد زیر توجه فرمایید.

  • گردش حساب شما از ۳ ماه قبل یک باقیمانده قابل‌قبول حداقل ۱۰۰ میلیون برای هر نفر را داشته باشد و در این ۳ ماه با حساب خودکار کرده باشید.دقت کنیدمتأسفانه بعضی از افراد موقع گرفتن گردش حساب خود تا سه روز مانده به ورود به سفارت موجودی بسیاری کمی دارند و یک‌باره ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون به‌حساب خود واریز می‌کنند که این اصلاً” مورد تائید سفارت نیست و سفارت فرض براین می‌گذارد که شما پول را از کس دیگری قرض گرفته‌اید.اگر سپرده بانکی دارید باید حداقل ۳ ماه از افتتاح آن گذشته باشد و موقع ارائه به سفارت از حسابی که سود سپرده هم واریز می‌گردد باید پرینت بگیرید.
  • گردش حساب باید به لاتین و تائید شده توسط سفارت باشد.
  • موجودی حساب شما باید با مدت درخواست سفر شما، همخوانی داشته باشد.
  • علاوه برگردش حساب ۳ ماهه باید نامه تمکن مالی به یورو هم به سفارت ارائه دهید.
  • درصورتی‌که دعوت‌نامه دارید از مدارک مالی شخص دعوت‌کننده نیز می‌توانید استفاده کنید و همچنین شخص دعوت‌کننده می‌تواند از بانک با شرکت‌های بیمه‌ای برای شما درخواست ضمانت‌نامه بانکی بکند.

۵- سند مالکیت

در لیست مدارک سفارت برای درخواست ویزای شینگن این مورد دیده نمی‌شود ولی وجودان در پرونده شما تأثیر بسیار زیادی دارد.

۶- رزرو هتل

شما باید به تعدادهای روزهای درخواست ویزای خود هتل رزرو کرده باشید. دقت کنید هتل‌های رزرو شده شما تا مشخص شدن نتیجه ویزا کانفرم داشته باشند.درصورت عدم کانفرم سفارت با درخواست ویزای شینگن شما موافقت نمی‌کند.

۷- رزرو پرواز

شما برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید طبق تاریخ رفت‌وبرگشت درخواستی خود به ایتالیا پرواز رزرو کنید.دقت کنید رزرو پرواز کافی است و نیاز به خرید آن نیست.

خدمات مشاوره ویزای ایتالیا- لیو پرواز

خدمات مشاوره ویزای ایتالیا- لیو پرواز

۸- بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی به تعداد روزهای سفر شما و باید تا سقف ۵۰ هزار یورو خسارت با پوشش کامل باشد.

خدمات مشاوره ویزای ایتالیا- لیو پرواز

خدمات مشاوره ویزای ایتالیا- لیو پرواز

 سه ویژگی استفاده از خدمات ویزای ما را برای شما ارزشمند می کند:

مشاوره رایگان قبل از اقدام به اخذ ویزای شینگن ایتالیا

سرعت عمل در تشکیل پرونده و رزرو وقت سفارت

درخواست ویزای شینگن ایتالیابا دعوتنامه توریستی

چنانچه می خواهید درباره ویزای شینگن ایتالیا بیشتر بدانید مطلب زیر را تا آخر بخوانید:

شینگن نام پیمانی است که بر اساس آن کشور های عضو قوانین یکپارچه ای برای مقررات مرزی خود اتخاذ کرده اند و بدین ترتیب هر فردی با دریافت ویزای یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می تواند بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا به تمامی کشورهای محدوده شینگن سفر کند. اما ویزای شینگن خود به سه دسته کلی تقسیم می شود:
روادید متحدالشکل شینگن (Uniform Schengen Visas): این ویزا که خود به دو دسته تقسیم می شود برای افرادی است که قصد دارند به کشورهای حوزه شینگن به عنوان یک مقصد ترانزیتی (نوع A) یا اقامت حداکثر ۹۰ روز (نوع C) سفر کنند.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای (Limited territorial validity visas): برخلاف ویزای نوع C شینگن که به شما اجازه رفت آمد در تمامی کشورهای عضو پیمان را می دهد، تنها به یک یا چند کشور از پیش تعیین شده محدود است و بیشتر در واقع خاص و اضطراری صادر می شود.

ویزای ملی (National Visas): این ویزا به افرادی اختصاص دارد که به قصد تحصیل، کار و یا اقامت دائم به یک کشور محدوده شینگن سفر می کنند.

هدف سفر شما به کشورهای محدوده شینگن باید باید در یکی از دسته های زیر قرار گیرد:
تجارت، درمان پزشکی، ماموریت دیپلماتیک، مسابقات ورزشی، دعوتنامه، اشتغال مستقل، استخدام، ماموریت، دلایل خانوادگی، دلایل مذهبی، ورود مجدد، اقامت انتخابی، تحقیق و پژوهش، تحصیل، ترانزیت فرودگاهی، ترانزیت، حمل و نقل، گردشگری، تعطیلات کاری، شغل داوطلبانه.

  • سفارت هر کشور تنها زمانی می تواند روادید متحدالشکل کوتاه مدت (برای اقامت حداکثر ۹۰ روزه در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه) جهت سفر به حوزه شینگن صادر نماید که تنها مقصد یا مقصد اصلی سفر، همان کشور باشد.

  • سایر کشورهای عضو پیمان شینگن این اختیار را دارند که در مبادی مرزی کشورشان از ورود مسافرانی که بدون در نظر گرفتن دستورالعمل فوق، روادید شینگن اخذ نموده اند، ممانعت بعمل آورند.

  • کلیه متقاضیان اخذ روادید، به استثنای کودکان زیر ۱۲ سال باید انگشت نگاری شوند.

  • درخواست هایی که بصورت ناقص ارائه گردند یا حاوی مدارک غیرشفاف یا متناقض باشند با رد روادید مواجه می گردند.

  • کلیه مدارک لازم جهت اخذ روادید باید به صورت کاغذی آماده شده و توسط فرد متقاضی به متصدی باجه در هنگام ارائه درخواست، تحویل گردند. لذا هیچ یک از مدارکی که در هنگام ارسال درخواست تعیین وقت، به صورت الکترونیکی و در ضمیمه ایمیل به کنسولگری ارسال گردند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

در حال حاضر سفارت ایتالیا در ایران نسبت به صدور انواع ویزا های زیر اقدام می کند:

ویزای توریستی
ویزای تجاری
ویزای تحصیلی
خانوادگی
ترانزیتی
لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا