لیو پرواز

اولین سؤالی که در ذهن کسانی که درخواست ویزای شینگن از ایتالیا رادارند، گرفتن وقت از سایت سفارت ایتالیا است. درواقع داشتن وقت از سفارت ایتالیا اولین قدم برای تحویل مدارک به سفارت و درخواست ویزای شینگن است. در این مقاله من هانیه توکلی کارشناس خدمات ویزای شینگن ایتالیا لیو پرواز، برای شما نحوه گرفتن وقت از  سایت سفارت ایتالیا را به‌طور کامل برایتان شرح می‌دهم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. همچنین شما می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان آژانس لیو پرواز درزمینهٔ درخواست ویزای شینگن از ایتالیا و نیز تکمیل پرونده استفاده نمایید.
در حال حاضر شما می‌توانید به دو صورت برای گرفتن وقت سفارت از  سفارت ایتالیا اقدام نمایید:
۱- از طریق سایت خود سفارت ایتالیا
۲- از طریق کارگزار رسمی سفارت ایتالیا در تهران (Ckgsir)

در این مقاله من نحوه گرفتن وقت از سایت سفارت ایتالیا را برایتان توضیح می‌دهم.
درصورتی‌که شما از این سایت وقت بگیرید باید مدارک خود را به کنسولگری سفارت ایتالیا واقع در جردن صبای شرقی تحویل دهید و همچنین دیگر نیاز به پرداخت هزینه اضافی به کارگزاری بابت خدمات تحویل مدارک نیستید. همچنین در صورت تحویل مستقیم مدارک به سفارت، افسر پرونده مستقیماً با شما مصاحبه می‌کند و شما بهتر می‌توانید هدف از سفر خود را توضیح دهید؛ که تأثیر فروانی در صدور ویزای شما دارد. ولی اگر مدارک شما از طریق کارگزاری برای سفارت ارسال شود، افسر پرونده از روی مدارک ارسالی، در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست ویزای شما تصمیم می‌گیرد.

 

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت-لیو پرواز

برای گرفتن وقت از سایت سفارت ایتالیا کافی است ابتدا وارد سایت سفارت به آدرس https://prenotaonline.esteri.it بشوید. و سپس بر روی  new user registaration کلیک کنید. در صفحه بازشده اطلاعات زیر را به ترتیب وارد کنید.

نام Name
نام خانوادگی Surname
جنسیت Sex
ایران International dialling code
شماره موبایل  بدون صفر Phone
ایمیل آدرس فعال که به ان دسترسی داشته باشید E-mail
تایید ایمیل آدرس Confirmation E-mail
تاریخ تولد به میلادی Birthdate
کشور محل تولد Country of birth
محل تولد Birthplace
کشور مجل اقامت – ایران Country of residence
شهروند Residence
شهر سکوت Citizend
پاسپورت انتخاب کنید ID document
۵ رقم آخر پاسپورت خود را وارد کنید Last five characters of the document
پسورد انتخابی خود را وارد کنید Password
پسورد وارد شده را مجدد تایید کنید Confirm password

 

برای گرفتن وقت از سایت سفارت ایتالیا، بعد از تکمیل فرم فوق دوتا مربع‌های زیر جدول را تیک بزنید، کد امنیتی را وارد کنید و سپس روی Confirm کلیک کنید، سپس یک ایمیل به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود، وارد ایمیل خود شوید، ایمیل دریافتی بازکنید و بر روی آن کلیک کنید.دوباره وارد صفحه اول می‌شوید بر روی Login for registered user  کلیک کنید آدرس ایمیل و پسورد خود را وارد کنید تا وارد صفحه جدید شوید. سپس روی Make your reservation کلیک کنید ، دز ضفحه جدید شما ۳ تا انتخاب داربد ۱- درخواست وقت برای ویزای توریستی ۲- درخواست وقت برای ویزای تجاری ۳- درخواست وقت برای ویزای دانشجویی ۴- درخواست وقت برای فرصت مطالعاتی

در ادامه به بررسی نحوه گرفتن وقت برای ویزای توریستی می پردازیم، بر روی Turism visa کلیک کنید تا وارد صفحه جدید شوید. در صفحه جدید اطلاعات زیر را وارد کنید .

شماره پاسپورت Passport N.
نوع پاسپورت p وارد کنبد Passaport type
تاریخ انقضا پاسپورت Passaport Expiry date
نام ونام خانوادگی همسر Spouse name / Last Name
تعداد فرزندان Minor children

 

درصورتی‌که بخواهید وقت از سایت سفارت ایتالیا را خانوادگی بگیرید دوتا اطلاعات آخر را تکمیل و در غیر ابن صورت عدد صفر را وارد کنید. پس‌ازآن کانفرم کنید و وارد تقویم انتخاب وقت سفارت بشوید. روزهایی که در تقویم قرمز شده است یعنی پر می‌باشند و روزهایی که به رنگ خاکستری می‌باشند یعنی هنوز باز نشده‌اند، سیستم وقت دادن این سایت به این صورت هست که هر شب ساعت ۹.۳۰ به‌وقت‌تهران باز می‌شود و برای یک روز وقت می‌دهد.

 

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت-لیو پرواز

نکات مهم در موقع گرفتن وقت از سایت سفارت ایتالیا

• تکمیل فرم درخواست وقت سفارت روی سایت باید حتماً” به زبان انگلیسی تکمیل شود.
• دقت کنید نام و نام خانوادگی‌تان مطابق پاسپورت در فرم نوشته شود، در صورت مغایرت روز وقت  مأمور کنترل مدارک به شما اجازه ورود نمی‌دهد.
• دقت کنید شماره پاسپورت خود و همراهانتان مطابق با پاسپورت به‌طور صحیح در فرم نوشته شود، در صورت مغایرت برای هرکدام از افراد از ورود آن فرد به سفارت جهت تحویل مدارک جلوگیری می‌شود.
• درصورتی‌که خرید وقت  از افراد واسطه حتماً” نام کاربری و پسورد خود را در سایت درخواست کنید و با کنترل آن از صحت وقت خود مطمئن شوید.
• وقت سفارت قابل‌انتقال به غیر نیست.
• هزینه خدمات ویزا برای افراد بزرگ‌سال ۸۰ یورو است.
• کودکان زیر ۱۲ سال نیاز به حضور جهت انگشت‌نگاری در سفارت ندارند.
• سفارت به شما اجازه بردن کیف، موبایل و تپلت به داخل کنسولگری را نمی‌دهد.

 

در پایان به شما یادآور می‌شوم با توجه به سخت گیری کنسولگری کشورهای اروپایی در ایران برای صدور ویزا، بهتر است حداکثر دقت را در تکمیل پرونده خود داشته باشید تا بهانه‌ای برای رد درخواست شما نداشته باشند. ازجمله مواردی که می‌توانم به شما توصیه کنم عبارت‌اند از:

  • ترجمه مدارکتان را به دارالترجمه‌های مورد تائید هر سفارت بدهید. دارالترجمه دانشور در ضلع شمال شرقی میدان فردوسی مورد تائید سفارت ایتالیا هست.
  • مدارک را به دو زبان انگلیسی و زبان همان کشور می‌توانید ترحمِ کنید، ولی بهتر است به زبان همان کشوری باشد که از آن می‌خواهید درخواست ویزا کنید.
  • برنامه سفر منظم و کارشناسانه‌ام منطقی داشته باشید.
  • با توجه به اینکه رزرو هتل‌ها معمولاً توسط  افسر پرونده چک می‌شود و به دلیل محدودیت ما ایرانی‌ها در استفاده از کارت‌های اعتباری، متأسفانه خیلی از رزرو هتل‌ها کانفرم ندارند. این خود باعث می‌شود که در برگه ریجکتی شما نوشته شود محل اقامت شما مشخص نیست. لطفاً دقت کنید حتماً” هتل‌های رزرو شده شما کانفرم داشته باشد و تنها بر روی سربرگ یک آژانس کافی نیست.
  • بیمه مسافرتی را حتماً  ۵۰ هزار یورو با پوشش کامل بگیرید، دنبال بیمه ارزان نباشید
  • فرم درخواست ویزای خود را با انگلیسی و خوانا پرکنید.
  • پاسپورتان حداکثر شش ماه اعتبار داشته باشد.

شما می‌توانید کلیه خدمات موردنیاز خود برای دریافت وقت سفارت ایتالیا و خدمات ویزای شینگن را از آژانس لیو پرواز بخواهید و از تجربه همکاران ما در این زمینه استفاده نمایید.

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا