8 دلیلی که حتماً باید به ایتالیا سفر کنید؟

گالری ufizzi در تور ایتالیا

لیو پرواز

 

دلایل سفر به ایتالیا بسیار زیاد است، کلام اول؛ اینکه هم‌سفر عزیز با توجه به شرایط فعلی جهان و مشکلات ویروس کرونا از شما می‌خواهیم که در خانه بمانید و تنها زمانی به سفر بروید که دنیا از شر این ویروس دهشتناک خلاص شده باشد. #در خانه بمانیم، #در امان باشید. روزهاست که ما و کشور ایتالیا درگیر کرونا ویروس هستیم و به‌عنوان افراد قرنطینه شده اولین کاری که اکثرمان دلمان می‌خواهد بعد از راست و ریس شدن کارها انجام دهیم رفتن به یک سفر خیلی خوب است. ولی این بار که قدر عافیت را می‌دانیم، حتماً می‌خواهیم جایی متفاوت سفر کنیم، اما این جای متفاوت چرا ایتالیا ؟ ایتالیا جایی است که با یک هزینه منطقی می‌شود به آن سفر کرد، جایی که بیشترین سایت‌های میراث جهانی یونسکو را دارا است، جایی که به یک کشور چندوجهی مشهور هست و ارزش چند بار سفر کردن را دارد! شما میخواهید به ایتالیا سفر کنید،پس من درباره دلایل سفر به ایتالیا برایتان صحبت می‌کنم. کشوری که هر فردی که به آن سفرکرده، تجربه‌ای خاص داشته است که باعث شده دوباره و دوباره به آنجا سفر کند؛ اما چه دلایلی باعث شده که ایتالیا یکی از پرطرفدارترین کشورها در اروپا تبدیل بشود؟

1- مشهورترین شهرهای افسانه‌ای و رؤیایی‌ترین مقاصد سفر دنیا

از دلایل سفر به ایتالیا وجود شهرهای‌: رم، ونیز، فلورانس، میلان، جنوا، پالرمو، ناپل، سینا، افسانه رموس و رمولوس، افسانه ژوپیتر و بی، ویرانه‌های رومی، کولوسئوم، برج پیزا و صدها لغت دیگر که فقط و فقط در کشور ایتالیا معنا پیدا می‌کنند،که همه نشان‌دهنده جذابیت بی‌حدوحصر این کشور فوق‌العاده است. تک‌تک خیابان‌ها و کوچه‌های این شهرها مملو از کلیساهای باشکوه، بناهای دیدنی است و هرکدام داستانی در دل خود دارد، خیابان‌ها، کوچه‌ها، خانه‌ها، غوطه‌ور در تاریخ‌اند چنانچه که هر بیننده‌ای را ساعت‌ها محصور خود می‌کند، شاید این‌یکی از مهم‌ترین دلایل سفر به ایتالیا و انتخاب تور ایتالیا در بین هزاران تور اروپا می‌باشد.

شهر جنوا از دلایل سفر به ایتالیا
شهر جنوا- لیو پرواز

2. گهواره هنر در اروپا

از دیگر دلایل سفر به ایتالیا، اگر بگوییم ایتالیا مهد پرورش هنرمندان، معماران، مخترعان و مهندسان شگفت‌انگیز است، بی‌راه نگفته‌ایم. ایتالیا بیش از نیمی از میراث فرهنگی اروپا را به‌واسطه همین نوابغ داراست که در دنیا بی‌نظیرند و حتی می‌توان گفت برخی از آن‌ها جهان ما را عوض کردند مانند لئوناردو داوینچی. از مشهورترین مکان‌هایی که در آن‌ها از آثار جاودانه‌ی این هنرمندان می‌توان دیدن کرد گالری‌هایی مانند گالری Ufiizi در فلورانس، گالری Borghese در رم، گالری dell’Accademia در ونیز و کلیسای Sistine واتیکان است.در تور رم یا تور میلان لیو پرواز بازدید از این جاذبه های زیبای گردشگری از دست ندهید.

فواره تروی از دلایل سفر به ایتالیا
فواره تروی- لیو پرواز

3. بهشت مواد غذایی

از دیگر دلایل سفر به ایتالیا غذا‌های ایتالیایی است .یادمان باشد که از بخش خوشمزه و هیجان‌انگیز سفر غافل نشویم. غذای ایتالیایی بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ این کشور است، بله درست خواندید! تا به این حد غذا برای مردم ایتالیا مهم است! حتی غذا در برخی موارد باهنر برابری می‌کند! فکر نمی‌کنم نیاز باشد که غذاهای ایتالیایی را معرفی کنیم؛ پیتزا، راویولی، ریزوتو و صدالبته پاستا خود نماینده‌های اصیل غذای های ایتالیایی هستند که تنوع و غنای غذایی این کشور زیبا را نشان می‌دهند. غذاهای محلی و سنتی مناطق مختلف ایتالیا باهم متفاوت است و پاسخگوی هر نوع ذائقه می‌باشند. علاوه بر همه این‌ها وجود رستوران‌های بسیار معروف و سرآشپزهای اینترنشنال این امکان را به شما می‌دهد که برخی از غذاهای معروف دنیا را در این سفر امتحان کنید و خاطره‌ای متفاوت، از هر وعده غذایی که تاکنون میل کرده‌اید در ذهن خود ثبت کنید.

 

غذای ایتالیایی از دلایل سفر به ایتالیا
غذای ایتالیایی- لیو پرواز

4. مناظر و طبیعت خیره‌کننده

مطمئناً به‌صورت تصادفی ایتالیا به‌عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان انتخاب نمی‌شود. ایتالیا علاوه بر فرهنگی غنی، طبیعتی مسحور کتتده نیز دارد. ایتالیا جایی است که قله‌های پوشیده از برف آلپ، جزایر شگفت‌انگیز، باغ‌های زیبای نارنجی‌رنگ سیسیل، تاکستان‌های توسکانی و دریاچه‌های رؤیایی کو مو و گاردا را در دل خود دارد و فقط داشتن یکی از این جاذبه‌ها کافی است تا ایتالیا مقصد بسیار عالی برای علاقه‌مندان به طبیعت باشد و البته شاید یکی از مهم‌ترین دلایل سفر به ایتالیا برای طبیعت دوستان همین باشد.

مناظر ایتالیا از دلایل سفر به ایتالیا
طبیعت ایتالیا- لیو پرواز

5. استراحت در کنار ساحل و آب‌های لاجوردی

از دیر دلایل سفر به ایتالیا سواحل زیبای این کشور است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید طولانی‌ترین خط ساحلی اروپا در ایتالیا واقع است که شامل سواحل 5 دریا می‌شود. نکته قابل‌توجه دیگر این است که تقریباً 20 منطقه از ایتالیا به‌جز Umbria به دریا دسترسی دارند و این نویدبخش این موضوع است که در کنار لذت بردن از سایر جاذبه‌های هیجان‌انگیز ایتالیا، می‌توان از سواحل زیبا و تحسین‌برانگیز این کشور نیز استفاده کرد. می‌توان با قدم زدن در کنار سواحل، سرگرم شدن با انواع ورزش‌های ساحلی و آفتاب گرفتن، لذت سفر به ایتالیا را به نهایت خود رساند،

سواحل دریا از دلایل سفر به ایتالیا
سواحل دریا ایتالیا- لیو پرواز

6. خرید، خرید و خرید

آیا لازم است یادآور شویم که پایتخت مد جهان کجاست؟ شهر زیبای میلان. ایتالیا جدا از برندهایی مانند دولچه و گابانا، پرادا یا گوچی، فروشگاه‌های زیادی دارد که تخفیف‌های شگفت‌انگیزی دارند و همین امر ایتالیا را به یک مرکز خرید بزرگ در اروپا تبدیل کرده است. به شما پیشنهاد کنیم که اگر دنبال تخفیف‌های باورنکردنی هستید، بهترین فصل جهت خرید اوایل ماه ژانویه و اواسط ماه جولای به خاطر حراج‌های بزرگ است. این پیشنهاد برای هر فردی بسیار وسوسه‌انگیز است، برای شما این‌طور نیست؟

گالری آمانوئل از دلایل سفر به ایتالیا
گالری امانوئل- لیو پرواز

7. جشنواره‌های ایتالیا

یکی دیگر از دلایل سفر به ایتالیا ،جشنواره‌ها هستند که بخشی جدای ناپذیر از فرهنگ ایتالیا می‌باشند. مردم ایتالیا همیشه در طول سال چندین و چند جشنواره برگزار می‌کنند تا در همیشه در حال شادی و جنب‌وجوش باشند. جشنواره‌هایی نظیر فستیوال ونیز، نبرد پرتقال‌ها، Historic Regatta، Game of the Bridge و …در تور ونیز بازدید از کارناوال ونیز را از دست ندهید.

کارناوال ایتالیا از دلایل سفر به ایتالیا
کارناوال ایتالیا- لیو پرواز

8. هنوز هم چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد…

این‌همه از کشور ایتالیا گفتیم و اما مردم ایتالیا، آن‌ها بهترین چیزهای دنیا رادارند: غذای خوب، چشم‌اندازهای زیبا، شهرهای و روستاهای شگفت‌انگیز، بهترین موزه‌ها، جذاب‌ترین برندها، هنر و فرهنگ غنی و … و درعین‌حال ایتالیایی‌ها مهمان‌نوازترین مردمان دنیا هستند و همیشه بارویی گشوده از مسافران استقبال می‌کنند، فرهنگ مهمان‌نوازی می‌تواند یکی از علت‌هایی باشد که شما حتماً باید به این کشور سفر کنید کشوری که تلفیقی از فرهنگ، هنر، تاریخ، طبیعت، غذاهای اصیل و بهترین مراکز خرید و تفریحی دنیاست.

ونیز ایتالیا یکی دیگر از دلایل سفر به ایتالیا
ونیز- لیو پرواز

چه فصلی بهترین زمان جهت سفر به ایتالیا هست؟

یکی دیگر از دلایل سفر بع ایتالیا آب‌وهوای مدیترانه‌ای که این کشور داراست، مسلماً بهترین زمان سفر به آنجا تابستان است، اما با توجه به اینکه گردشگران زیادی در این فصل به ایتالیا سفر می‌کنند، ما پیشنهاد می‌کنیم که زمان‌های دیگری را جهت سفر انتخاب کنید، بخصوص که در فصل‌های دیگر قیمت اقامت کم‌تر می‌شود و صرفه اقتصادی دارد. البته آن‌قدر مناظر دیدنی و جاذبه‌های این کشور زیاد هستند که هرکدام در فصول مختلف جذابیت خاص خود رادارند و بسته به شرایط شما می‌توانید انتخاب کنید، کجا بروید و چه بکنید!

نکاتی که در سفر به ایتالیا باید آن‌ها را بدانید:

در اینجا برخی از اطلاعاتی را که شما باید در سفر به ایتالیا آن‌ها را به یاد داشته باشید ذکر می‌کنیم.
– زبان رسمی این کشور ایتالیایی است
– واحد پول آن‌ها یورو هست.
– ایتالیا ازنظر زمانی دو ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.
– کد کشور ایتالیا 39+ هست.
– در صورت پیشامد موارد اضطراری شما می‌توانید با شماره تماس 112 تماس بگیرید.
– این کشور خط راه‌آهن بسیار گسترده‌ای دارد و به همین علت برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید از حمل‌ونقل ریلی استفاده کنید.
– سرویس تاکسی آنلاین یا اوبر (همان استپ خودمان) نیز در این کشور فعال است.
– تاکسی‌های رسمی در این کشور به رنگ سفید هستند، پس حواستان باشد و گول نخورید.
– آب چشمه‌های تعبیه‌شده در سطح شهرهای ایتالیا قابل‌خوردن هستند، بنابراین می‌توانید بدون صرف هزینه از آن‌ها استفاده کنید.
– در مکان‌های مشخصی در شهرها، تورهای پیاده‌روی رایگان جهت بازدید از جاذبه‌ها وجود دارد و شما می‌توانید با آن‌ها همراه شوید.
– انعام دادن در رستوران‌ها ضروری نیست، آن‌ها معمولاً هزینه انعام را در صورتحساب محاسبه می‌کنند!
– نان‌هایی که در رستوران‌های ایتالیا به شما پیشنهاد می‌شوند، رایگان نیستند! پس اگر به آن‌ها نیاز ندارید، از قبول کردن آن‌ها امتناع کنید.
– در ایتالیا کارت‌های گردشگری وجود دارد که با خرید آن‌ها می‌توانید هزینه‌های بازدید از جاذبه‌ها را کاهش دهید.
– جهت بازدید از امکان مذهبی مثل کلیساها فراموش نکنید که باید لباس مناسب بپوشید و شانه‌هایتان حتماً پوشیده باشد.
– در ایتالیا در شهرهای مختلف ولتاژ برق از 115 تا 220 ولت متفاوت است، بهتر است قبل از سفر با هتل مقصد هماهنگ کنید و در صورت نیاز مبدل ولتاژ همراه خود داشته باشید.
– استفاده از سرویس بهداشتی در ایتالیا رایگان نیست!

 

لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا