[vc_row][vc_column][vc_column_text]
لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا

ویزای تجاری ایتالیا زمانی‌ باید درخواست کنید،که قصد سفر شما از سفر به ایتالیا انجام مراودات تجاری با یک شرکت ایتالیایی باشد.از آنجا که هدف شما از به کشور ایتالیا در نوع ویزای صادره و فرآیند آن تاثیرگذار است،در صورتی که برای یک قرار کاری یا عقد قرارداد به ایتالیا سفر می‌کنید، حتما باید ویزای تجاری ایتالیا دریافت کنید. ایتالیا همیشه یکی از کشورهای جذاب برای تجار و بازرگانان است زیرا شرکت‌های مطرحی در صنایع مختلفی چون مد و زیبایی، معماری و دکوراسیون، طلا و جواهرات و… در آن فعالیت می‌کنند و برخی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجاری این صنایع در ایتالیا برگزار می‌شود. پس اگر بدنبال توسعه کسب و کار خود و همکاری با یک شرکت ایتالیایی هستید، با این مقاله همراه باشید تا از شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا آگاه شوید.

 

ویزای تجاری ایتالیا
مذاکرات تجاری- لیو پرواز
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][alert]

برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا از خدمات کارشناسان ما در لیو پرواز استفاده کنید.

لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا
[/alert][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 مدارک سفارت ایتالیا 

مدارک موردنیاز طرف ایتالیایی

۱- دعوتنامه مطابق فرم نمونه دقت شود در دعوتنامه باید نام شرکت ایرانی، نام فرد دعوت شده، مدت درخواست ویزا، هدف از سفر، هزینه های سفر به طور کامل مشخص شود.دعوت‌نامه تجاری را می‌توانید از این‌جا دانلود کنید.

۲- تصویر کارت شهروندی یا پاسپورت دعوت کننده

۳- روزنامه رسمی (VISURA) شرکت ایتالیایی که از مدت آن بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد.

مدارک مورد نیاز طرف ایرانی

۱- فرم درخواست روادید شینگن

۲- دو قطعه عکس پرسنلی ۳*۴ بدون روتوش

۳- گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شینگن را دارد.

۴- معرفی‌نامه بر روی سربرگ شرکت یا سازمان ایرانی که فرد متقاضی را در استخدام خود دارد. این معرفی‌نامه باید حاوی اطلاعاتذیل باشد:

 • اطلاعات شناسنامه ای فرد متقاضی (نام، نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد)
 • اطلاعات گذرنامه فرد متقاضی (شماره گذرنامه، تاریخ و محل صدور، تاریخ انقضا)
 • سمت کاری فرد متقاضی در سازمان مربوطه
 • توضیح مختصر در خصوص نوع روابط تجاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت ایتالیایی دعوت کننده
 • تاریخ و مدت زمان سفر فرد متقاضی
 • تایید شرکت مبنی بر تقبل کلیه هزینه های سفر و اقامت متقاضی در ایتالیا.
 • مدارکی دال بر وجود معاملات تجاری حقیقی با شرکت ایتالیایی (از جمله بازگشایی اعتبار نامه، پروفورما، پیشنهاد قیمت، قرارداد و غیره)
 • اصل و کپی شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • مدارکی دال بر واقعی و فعال بودن شرکت ایرانی به همراه ترجمه رسمی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)

در این راستا، بسته به نوع شرکت، مدارک ذیل قابل قبول می باشند:

 • آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تاسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی می بایست یک روزنامه رسمی جدید (با تاریخ زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در خصوص تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علیرغم عدم ثبت تغییرات، ارائه نماید.

یا

 • پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت

یا

 • کارت بازرگانی معتبرویزای تجاری ایتالیا و مدارک و شرایط مورد نیازدر صورتی که نام فرد متقاضی در روزنامه رسمی ارائه شده،

درج نگردیده باشد یا وی صاحب پروانه کسب یا کارت بازرگانی نباشد اما در یک جایگاه کارمندی قرار داشته باشد،می بایست مدارک ذیل را نیز به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه) ارائه دهد:

 • نامه ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی.
 • لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی.

یا

 • کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه

در صورتیکه متقاضی به عنوان دارنده یک شغل آزاد دارد، می بایست اصل و کپی مدارکی را دال بر تامین مالی خویش ارائه دهد.

 • اصل و کپی مدارک مالی، موید امکانات لازم جهت تامین مالی فرد به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه)
 • پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک

یا

 • کارت اعتباری بین المللی شخصی (از قبیل Visa, MasterCard، American Express) و پرینت حساب مربوطه.
 • کپی بلیط هواپیما یا رزرو آن
 • کپی بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش حداقل ۳۰.۰۰۰ یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شینگن پوشش دهد.
 • کپی صفحه اول گذرنامه و تصویر روادیدهای گذشته (در صورت دارا بودن).

 

هزینه اخذ ویزای تجاری ایتالیا

هزینه صدور ویزا، از قرار هر نفر ۱۰۰ یورو، تنها بصورت نقدی و در وجه یورو قابل پرداخت است.

چند توصیه مهم در خصوص مراودات تجاری با شرکت‌های ایتالیایی

شما می‌توانید کلیه خدمات مورد نیاز ویزای تجاری ایتالیا و نیز خدمات مورد نیاز در سفرتجاری به ایتالیا را از آژانس مسافرتی لیو پرواز بخواهید. ما با داشتن دفتر در شهر جنوا ایتالیا بهترین خدمات را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهیم.

دقت کنید در هنگام درخواست ویزای تجاری باید مدارک شما برای انجام مراودات تجاری با طرف ایتالیایی ، برای افسر پرونده قانع کننده باشد. همچنین دقت کنید زمینه فعالیت هر دو شرکت ایرانی و ایتالیایی باید مرتبط به‌هم باشند. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرگونه امضاء قرارداد و مبادله مالی از خدمات مشاوره اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در تهران استفاده نمایید. در خصوص حواله پول از طریق صرافی‌ها بسیار دقت نمایید، چرا که طبق قانون ایتالیا در صورت بروز مشکل با طرف ایتالیایی در حین قرارداد، واریز کننده پول به حساب شرکت ایتالیایی صاحب پول می باشد.که در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های ایرانی دارای مشکلات فراوانی بابت عدم رعایت این موضوع دارند.حتما” موقع قرارداد از یک وکیل ایرانی، ایتالیایی استفاده کنیم و خلاصه اینکه چشم بسته قراردادی را امضاء نکنید، چرا که شاید دچار مشکلات فراوانی در آینده شوید.

در پایان توصیه می‌کنم، در صورتیکه قصد درخواست ویزای تجاری ایتالیا را دارید، تحت هیچ شرایطی از افراد سود جویی که اقدام به فروش دعوت‌نامه تجاری می‌کنند، استفاده نکنید چرا که این دعوت‌نامه ها فاقد اعتبار می‌باشند و سفارت لیست این شرکت‌ها را دارد، پس نتیجه‌ای جز ریجکت شدن وهزینه برای شما ندارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]