آیا ویزای تضمینی از ایتالیا وجود دارد؟

ویزای ایتالیا تضمینی
لیو پرواز
ویزای تضمینی از ایتالیا
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

ویزای شینگن تضمینی از ایتالیا ؟ جمله‌ای است که بارها از افراد مختلف شنیده‌اید، یا در اینترنت جستجو کرده‌اید، یا برای درخواست ویزای ایتالیا به افرادی مراجعه کرده‌اید، که مدعی شده‌اند برای شما ویزای تضمینی می‌گیرند. شما با این شنیدن این کلمه و با توجه به این‌که فکر می‌کنید ویزای شما صد درصد است، خیالتان راحت می‌شود و حتی حاضر به پرداخت مبالغ زیاد می‌شوید و سریعا” اقدام به عقد قرارداد می‌نمایید. حتی در مواردی اگر مدارک شما کسری داشته باشد (لیست مدارک موردنیاز سفارت را نداشته باشید ) به شما میگویند مهم نیست. شما خیالتان راحت می‌شود و پپیش پرداخت هم پرداخت می‌کنید و….

اما واقعا” واقعیت داستان چیست ؟ فرد طرف مقابل شما به استناد چه چیزی به شما قول ویزای تضمینی را می‌دهد؟ این موضوع ، من رسول توکلی مدیر آژانس مسافرتی لیو پرواز را بر آن داشت که برای روشن شدن موضوع به‌عنوان مسافر، به چند تا از این افراد مراجعه کنم .پس از بحث و مذاکره وقتی پرسیدم منظورتان از ویزای تضمینی چیست ؟ در پاسخ شنیدم یعنی اگر ویزا نشدید پول شمارا پس می‌دهیم پس معنی ویزای شینگن تضمینی این بود نه اینکه برای شما صد درصد ویزا می‌گیریم.

 

ویزای تضمینی از ایتالیا
ویزای تضمینی از ایتالیا- لیو پرواز

 

اما راهی برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی ایتالیا وجود دارد؟

در ادامه مقاله به دو راهکار اساسی در صورت کامل بودن مدارک، برای افزایش شانس ویزای از ایتالیا می پردازم .

درخواست ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه توریستی

برای دریافت ویزای ایتالیا بصورت تضمینی، در صورتیکه فردی از بستگان درجه یکی شما و یا دوستان مقیم کشور ایتالیا باشد، میتواند با ارسال دعوت‌نامه برای شما شانس گرفتن ویزا برای شما را افزایش دهد. شما می‌توانید مقاله ویزای شینگن ایتالیا با دعوتنامه را در اینجا بخوانید.

[/vc_column_text][alert type=”success”]

شما می‌توانید با خرید پکیج یکی از تورهای ایتالیا آژانس لیو پرواز از خدمات رایگان دعوتنامه توریستی لیو پرواز که جزء پکیج تور رم یا تور میلان و نیز تور ونیز می باشد، استفاده کنید. در لیو پرواز سعی کرده‌ایم تا آنجا که قوانین به ما اجازه می‌دهد، ضمانت بازگشت مسافرانمان از ایتالیا را نزد کنسولگری  سفارت ایتالیا انجام دهیم. به‌واقع برای سفارت ایتالیا این مورد را قطعی کنیم که مسافران‌ما تا قبل از تمام شدن مدت ویزا، حوزه شینگن را ترک خواهند کرد. که البته این امر منوط به داشتن مدارک کامل و نیزشرایط لازم مورد نظر سفارت ایتالیا می باشد. آژانس لیو پرواز در تهران، تنها نماینده وشریک تجاری  آژانس Porto Antio در ایتالیا است. به همین دلیل ما این امکان راداریم که برای مسافرانی که قصد سفر توریستی به ایتالیا رادارند، دعوت‌نامه توریستی معتبر از شریک تجاری‌مان درخواست کنیم.

[/alert][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دریافت ضمانت‌نامه بانکی از بانک‌ها یا شرکت‌های بیمه ایتالیایی

گاهی اوقات دعوت‌کننده، حتی با فرستادن دعوت‌نامه هم نمی‌تواند، سفارت را متقاعد به صدور ویزا برای دعوت‌شده بکند، در این‌حالت بهتربن کار دریافت ضمانت‌نامه از بانک ایتالیایی و یا شرکت‌های بیمه ایتالیایی است.واین یکی از بهترین راهها برای دریافت ویزای شینگن بصورت تضمینی می‌باشد.این موضوع در قانون کشور ایتالیا دیده شده است و دولت می‌تواند در صورت نیاز نسبت به ضبط ضمانت‌نامه و جبران خسارت‌های وارده به خود اقدام نماید.

مبلغ این ضمانت نامه بستگی به مدت اقامت دعوت شده در کشور ایتالیا دارد که در جدول زیر آورده شده است.

60 40 Un partecipante Classi di durata del viaggio
60 40 Un partecipante Classi di durata del viaggio
€ 269,60 Da 1 a 5 giorni: quota fissa complessiva
€ 44,93 Da 6 a 10 giorni: quota a persona giornaliera
€ 51,64 Da 11 a 20 giorni: quota fissa
€ 36,67 Quota giornaliera a persona
€ 206,58 € 206,58 € 206,58 Oltre i 20 giorni: quota fissa
€ 1.673,40 € 1.115,60 € 27,89 Quota giornaliera a persona
€ 1.879,98 € 1.322,18 —– VALORE DELLA FIDEIUSSIONE

اصطلاحا” در ایتالیا به این نوع ضمانت نامه Fideiussione Bancaria Visto می گویند .در هنگام درخواست این ضمانت‌نامه باید کارمزدی هم که بانک یا شرکت‌های بیمه‌ای از شما می‌گیرند هم در نظر بگیرید.

همانطور که در بالا ذکر شد بعضی از افراد مدارک مورد درخواست سفارت را دارا هستند و موقع درخواست ویزا با درخواست ویزای ایتالیای آنها موافقت نمی گردد. درحال حاضر بعصی از شرایط و مواردی که سفارت بر روی انها برای صدور ویزا حساس است را برایتان در ادامه می‌نویسم. لازم به توضیح است کلیه این موارد حاصل تجربه چند سال اینجانب در خصوص درخواست ویزا می‌باشد و هیچ مستند قانونی ندارد.

1- آقایان مجرد در هر سنی

2- خانم‌های مطعلقه حتی با داشتن حضانت فرزند

3- دختر خانم‌های مجرد

4- خانم‌های متاهل که قصد سفر تنها دارند یا با فرزند خود بدون همسر دارند

5- افرادی که تا 3 سال قبل یکبار ریجکت شده اند و در فرم درخواست ویزا به سفارت اعلام نمی‌کنند

6- افرادی که قبلا” مدارک جعلی به یکی از کنسولگری های  کشورهای عضو شینگن در هنگام درخواست ویزا تحویل داده‌اند

7- افرادی که قبلا” سابقه ویزای شینگن ندارند ودرخواست ویزاهای شینگن بلند مدت می کنند

8- افرادی که از کشور صادر کننده مبدا” ، خاک شینگن را ترک نمی‌کنند ، در حالیکه در هنگام درخواست ویزا کشور صادر کننده ویزا را بعنوان مقصد خود برای ترک خاک شینگن اعلام کرده اند.

9- افرادی که در بار اول کشور آلمان را برای ترک خاک شینگن انتخاب کرده‌اند.

10- افرادی که قبلا” یکبار ریجکت شده اند و به تصور اینکه می‌توانند با گرفتن ویزای ژاپن وسفر به این کشور، شانس خود را در گرفتن ویزا افزایش دهند.

لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 thoughts on “آیا ویزای تضمینی از ایتالیا وجود دارد؟

  1. نرگس نیکویی says:

    سلام
    با توجه به شرایط پیش آمده چه زمانی برای درخواست ویزا باید اقدام کنیم؟

    • آقای توکلی says:

      سلام دوست عزیز باید صبر کنید تا ببینیم کنسولگری سفارت ایتالیا از چه تاریخی فعالیت های خود را شروع می کند ولیکن نقل قولها متفاوت است .هر وقت کنسولگری شروع به کار کند از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهیم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *