ویزای شینگن از ایتالیا با دعوتنامه توریستی

ویزای شینگن با دعوتنامه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
لیو پرواز
ویزای شینگن با دعوتنامه

 

 در این مقاله می‌خواهم در مورد درخواست ویزای شینگن با دعوتنامه از سفارت ایتالیا در ایران برایتان بنویسم، آیا می‌دانیدمزایای وجود دعوتنامه بر روی مدارک شما در هنگام درخواست ویزا شینگن چیست؟ پس با من هانیه توکلی مسئول وکارشناس خدمات ویزای شینگن در آژانس مسافرتی لیو پرواز همراه باشید.

دعوتنامه چیست؟

دعوتنامه توریستی برای ویزای شینگن در واقع نامه‌ای است، که توسط یک فرد ایرانی مقیم ایتالیا یا یک فرد ایتالیایی برای بستگان و دوستان خود در ایران به سفارت ارسال می گردد به منظور دعوت و سفر به کشور ایتالیا.

چرا برای درخواست ویزای ایتالیا به دعوتنامه نیاز داریم؟

متاسفانه در حال حاضر، کنسولگری کشورهای عضو شینگن در ایران سخت‌گیری فراوانی برای صدور ویزای توریستی برای متقاضیان سفر به این کشور‌ها می‌نمایند، بارها مشاهد شده بسیاری از افراد با داشتن مدارک کامل طبق لیست درخواستی سفارت برای درخواست ویزا ، و یا حتی داشتن ویزای شینگن از قبل، با درخواست ویزای آن‌ها موافقت نگردیده است و ریجکت شده‌اند، که عمدتا” به بهانه‌هایی چون هدف از سفر مشخص نمی‌باشد و یا عدم اطمینان از ترک خاک شینگن قبل از اتمام مدت ویزا.

[/vc_column_text][alert]

 

 

جالب است بدانید، آژانس مسافرتی لیو پرواز با همکاری آژانس مسافرتی پورتو آنتیکو در ایتالیا برای افرادی که قصد سفر به ایتالیا را، با این آژانس دارند، از سفارت ایتالیا در تهران درخواست ویزا با دعوتنامه توریستی می نماید. که بر روی ویزاهای صادر شده توسط سفارت، قید شده است با دعوتنامه توریستی (Familglia/ Amici) و از بابت خدمات فوق آژانس لیو پرواز هیچ‌گونه هزینه اضافی دریافت نمی کند.

ویزای شینگن با دعوتنامه
ویزای شینگن- لیو پرواز

 

[/alert][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شرایط دعوت‌کننده

حال این سوال پیش می‌آید آیا هر فرد ایرانی مقیم ایتالیا برای بستگان یا دوستان خود می‌تواند از طریق دعوتنامه درخواست ویزا بکند؟ پاسخ مثبت است به شرط اینکه دعوت‌کننده از طریق پناهندگی اقامت کشور ایتالیا را نگرفته باشد.توجه کنید در صورتی‌که قصد گرفتن دعوتتامه از یک فرد ایتالیایی برای درخواست ویزای  ایتالیا را دارید، باید نسبت رابطه شما با فرد دعوت‌کننده مشخص شده باشد و برای سفارت قابل قبول باشد و صرفا” یک دعوتنامه تنها کافی نمی باشد.

 

مدارک مورد نیاز از دعوت‌کننده

برای درخواست ویزای شینگن با دعوتنامه باید همراه فرم دعوتنامه تکمیل شده توسط دعوت‌کننده ، مدارک اقامت دعوت‌کننده شامل کارت اقامت یا پاسپورت ایتالیایی، کارت شهروندی برای سفارت ارسال گردد. دقت نمایید قراردادن کپی این مدارک در داخل پرونده به هنگام تحویل مدارک به سفارت کافی می‌باشد، و نیاز به اصل مدارک نمی‌باشد.

فرم درخواست ویزای شینگن
ویزای شینگن- لیو پرواز

 

در این فرم دعوت‌کننده علاوه بر تکمیل اطلاعات مورد نیاز توسط دعوت‌کننده، نسبت خود با دعوت‌شده وهدف از سفر دعوت‌شده ، محل اقامت دعوت‌شده مشخص می‌گردد. در صورتی‌که دعوت کننده هزینه های سفر دعوت‌شده را تقبل نماید باید در  دعوتنامه ذکر نماید واسناد مالی خود را مبنی براینکه توانایی پرداخت هزینه های دعوت‌شده در مدت اقامت را دارد، به سفارت ارائه نماید. در صفحه دوم دعوتنامه قوانین مربوط به مهاجرت و پناهندگی و مسئولیت دعوت‌کننده در قبال دولت، در صورت عدم بازگشت دعوت شده وهر گونه خسارت احتمالی وارد شده به دولت ایتالیا قید شده است که در واقع دعوت کننده با امضای ان مسئولیت تمام موارد فوق را قبول می نماید و نسبت به دولت ایتالیا متعهد می‎‌گردد. پس به همین خاطر است که بسیاری از افراد حاضر به فرستادن دعوت‌نامه برای دوستان و آشنایان خود نیستند. همچنین دعوت‌کننده نیازی به ثبت دعوت‌کننده نیازی به ثبت دعوت‌نامه خود در شهرداری ویا اداره اقامت ندارد و تنها توسط دعوت‌کننده تکمیل و امضاء گردد کافی می‌باشد.

 

تکمیل فرم درخواست ویزا 

در صورتی‌که درخواست ویزای شینگن با دعوتتامه از سفارت ایتالیا را دارید، در اینجا نکاتی را که در هنگام تکمیل فرم درخواست ویزا باید رعایت کنید را برایتان می‌نویسم، فقط دقت کنید هر گونه اشتباه در پر کردن فرم درخواست ویزا می‌تواند باعث رد درخواست شما توسط افسر کنترل پرونده گرددحتی در صورت داشتن دعوت‌نامه.

1- هدف از سفر را دیدار خانوادگی بزنید

2- نام و نام خانوادگی دعوت‌کننده به همراه شماره تماس و ایمیل آن را به طور کامل در فرم بنویسید.

3- در صورتیکه اقامت شما در منزل دعوت‌کننده می باشد، آدرس محل سکونت دعوت‌کننده را به طورکامل بنویسید. دقت کنید این آدرس باید با آدرسی که در سیستم شهرداری در خصوص محل اقامت دعوت کننده قید شده است ، یکی باشد.

4- حتما” کد پستی و تلفن همراه و در صورت امکان تلفن ثابت دعوت کننده را در فرم بطور کامل بنویسید.

5-در صورتیکه محل اقامت شما در منزل دعوت کننده می باشد، یک کپی از قرارداد اجاره منزل یا سند دعوت‌کننده را در مدارک خود قرار دهید و مطمئن شوید منزل دعوت کننده طبق قوانین ایتالیا فضای کافی برای اقامت شما را دارد.

6- در صورتیکه اقامت رزرو شما در هتل می‌باشد، هتل‌ها را در همان شهر دعوت کننده رزرو کنید .

7-در صورتیکه از بستگان درجه یک دعوت‌کننده نمی‌باشید، برنامه سفر قابل توجیهی را ارائه دهید تا هدف از سفر شما را توجیح کند.

8- در صورت رزرو هتل و نداشتن کارت‌های اعتباری بین المللی از دعوت‌کننده بخواهید این کار را انجام دهد.

9- در صورتیکه دعوت‌کننده مطابق دعوتتامه هزینه‌های سفر شما را تقبل کرده است، حتما” در فرم در خواست ویزا قید کنید و نیز مدارک مالی دعوت‌کننده را درپرونده خود قراردهید.

10-در صورت رزو هتل ، نام هتل و شماره تماس هتل را در فرم درخواست ویزا به طور کامل بنویسید.

11- دقت کنید مدت زمان رزو هتل و تاریخ رفت و برگشت پرواز شما باید مطابق با مدت زمان قید شده در دعوتنامه باشد.

12- فرم دعوتنامه بصورت پشت و رو توسط دعوت‌کننده تنظیم شده باشد و بدون قلم خوردگی.

در پایان به شما متذکر می‌شوم از قراردادن کپی مدارک دعوت‌کننده در اختیار دیگران جدا” خودداری نمایید، جرا که در صورت سوء استفاده توسط برخی افراد مشکلات فراوانی را برای دعوت‌کننده ایجاد می‌نماید.

 

ویزای شینگن با دعوتنامه
ویزای شینگن-لیو پرواز

 

دقت کنید شما بدون دعوتنامه هم می‌توانید برای دریافت ویزای ایتالیا اقدام نمایید،ولی همانطور که قبلا” هم به آن اشاره کردم شانس شما در دریافت ویزا کمتر می‌باشد و این به معنی هرگز نیست . در صورتی‌که از دعوتتامه استفاده می کنید دقت نمایید دعوتنامه فرد دعوت کننده دارای اعتبار باشد چون دیده شده بسیاری از افراد سود جو اقدام به فروش دعوتنامه می کنند، در حالیکه افراد دعوت کننده هیچ‌گونه اعتباری نزد سفارت ندارند. پس مراقبت افراد سود جو باشید.

شما می‌توانید فرم‌ها و مدارک ویزای ایتالیا را از این‌جا دانلود کنید

 

لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *