ویزای شینگن ایتالیا – ویزای شینگن ایتالیا تضمینی – ویزای شینگن ایتالیا با دعوتنامه – وقت سفارت ایتالیا

 ویزای شینگن ایتالیا با دعوتنامه توریستی  چگونه امکان پذیر است  ؟

دعوتنامه توریستی معتبر در حقیقت برگه ای است که توسط آن  متقاضی دریافت ویزای شینگن ایتالیا توسط دعوت کننده  به  سفارت ایتالیا معرفی می شود.

در این نامه رسمی اهداف مسافر از سفر، مسیر حرکت وی، محل اقامت و.. به طور رسمی به سفارت اطلاع داده میشود.

ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ; مشکلات فراوانی وجود دارد. در بسیاری از موارد مسافرانی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارند. در خان اول، یعنی دریافت ویزای شینگن گرفتار می شوند. ; در بسیاری از موارد و شرایط مسافران فراوانی حتی با وجود کامل بودن مدارک. از طرف سفارت درخواست ویزا ریجکت میشود.;  این از سویی است که ممکن است ضرورت خاصی برای سفر وجود داشته باشد.و تاخیر آن مشکل ساز شود.

دعوتنامه توریستی

دعوتنامه توریستی

از سوی فرد یا شرکت دعوت کننده که دعوتنامه ویزای شینگن را صادر می نماید. ;  بازگشت مسافر را از کشور مقصد تضمین میکند. چون یکی از مهم ترین دلایل ریجکت شدن ویزای مسافران عدم حصول اطمینان از بازگشت مسافران است.; به همین دلیل سفارت از بازگشت مسافران اطمینان پیدا میکند.

یکی از مهم ترین دلایلی که درخواست.; ویزای شینگن مسافران از سوی سفارتها رد میشود. ; عدم اطمینان از بازگشت مسافران است.; از دلایل دیگر ریجکت شدن درخواست ویزا مشخص نبودن. ; محل اقامت و قصد سفر است.;  همانطور توضیح داده شد. وجود دعوتنامه معتبر از طرف کشور مقصد باعث روشن شدن ابهامات درخواست ویزای شینگن میشود.;

 

شما میتوانید مقاله چگونه وقت سفارت ایتالیا را بگیریم در اینجا بخوانید 

دعوتنامه توششریستی

انواع دعوتنامه برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا:

به طور کلی انواع دعوتنامه ویزا به دو گروه اصلی طبقه بندی میشود.;

دعوتنامه توریستی جهت ویزای شینگن ایتالیا

دعوتنامه تجاری جهت ویزای شینگن ایتالیا

برای دریافت و ارائه دعوتنامه تجاری به سفارت جهت درخواست ویزای شینگن ایتالیا . داشتن مدارک معتبر شغلی مرتبط با فعالیت دعوت کننده ضروری است.

به همین دلیل اگر فردی توسط شرکتی دعوت شود و نتواند ارتباط شغلی با شرکت دعوت کننده را برای سفارت احراز نماید. درخواست ایشان توسط سفارت رد می شود.

دعوتنامه های توریستی را میتوان به دو گروه طبقه بندی کرد:

دعوتنامه توریستی  توسط اشخاص حقیقی جهت ملاقات با بستگان درجه ۱

دعوتنامه توریستی توسط اشخاص حقوقی جهت بازدید از کشور مقصد

در شرایط سیاسی عادی بین المللی ارتباط خانوادگی میان شخص دعوت کننده جهت ویزای شینگن زیاد حائز اهمیت نیست. ولی با توجه به حساسیت های موجود سفارتخانه های مستقر در ایران به دلیل مسایل سیاسی روز دعوتنامه های ارسالی صرفا از طرف خانواده درجه یک پذیرفته میشود .البته در مواردی که نام خانوادگی ارسال کننده دعوتنامه توریستی با نام خانوادگی دعوت شونده یکی باشد و رابطه خونی بین آن دو نفر اثبات شود احتمال پذیرش دعوتنامه وجود دارد.

اما بهترین و قابل اتکا ترین نوع دعوتنامه در این بین دعوتنامه ای است; که توسط افراد حقوقی مانند شرکتهای گردشگری صادر می شوند.; این دعوتنامه شامل تمام ارکان دعوتنامه تجاری است.; یعنی ضمانت بازگشت مسافر, برنامه سفر و اعتبار دعوتنامه و از سمت دیگر موضوع روابط خانوادگی بین دعوت کننده و دعوت شونده مطرح نمی باشد.

لیو پرواز به عنوان شریک تجاری شرکت گردشگری Porto Antico در ایران ،امکان صدور دعوتنامه توریستی جهت اخذ ویزای شینگن  ایتالیا را در دسترس دارد.

اگر مایل به دانستن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به وب سایت رسمی www.schengenvisainfo.com سری بزنید.

 

 

شما میتوانید مقاله دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن را در اینجا بخوانید