مقدمه

همسفر گرامی آژانس لیوپرواز، در روزهایی که جهان در حال مبارزه با ویروس مرگبار کرونا می باشد ما از شما خواهشمندیم که بعنوان عضوی از جامعه جهانی و در جهت مسئولیت اجتماعی، از هرگونه سفری اجتناب نمایید تا با کمک هم زنجیره ابتلای به ویروس را بشکنیم و به روزهای پیش از این ویروس بازگردیم.

ماه هاست که به مسافرت نرفته ایم، قیمت ارز و هزینه ها سفر به فلک کشیده، به تبع آن قیمت سفرهای هوایی بسیار زیاد شده، اما ما دلتنگ سفر به مقاصد جدید هستیم. پس چه کنیم؟ پیشنهاد ما بعنوان مشاور شما در امور مسافرتی انجام سفر زمینی به یکی از جالب ترین و جذاب ترین شهرهای کشور همسایه مان ترکیه یعنی شهر وان می باشد.

نمایی زیبا از شهر وان - لیوپرواز
نمایی زیبا از شهر وان – لیوپرواز

این مقصد ازآن‌جهت موردتوجه مسافران ایرانی قرارگرفته است که می‌توان با وسیله نقلیه زمینی به آن مسافرت کرد، نیازی به اخذ ویزا نداریم و فقط با یک پاسپورت امکان سفر داریم، شهری بسیار جذاب است و دیدنی‌های خاص خود را دارد و از همه مهم‌تر با توجه به شرایط کنونی هزینه‌های سفرمان کم شده و سفری به‌صرفه در کنار گشت‌وگذار خواهیم داشت. در ادامه شمارا بیشتر با شهر وان کشور ترکیه آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

درباره شهر وان

شهر وان با جمعیتی حدود 600 هزار نفر در قسمت شرقی کشور ترکیه در ناحیه آناتولی شرقی و مرکز استان وان این کشور می باشد. این شهر از قسمت های شرق و جنوب در دامنه های کوهای های سیاه و آرتوس واقع شده است و از سمت شمال و غرب به دریاچه زیبای وان مشرف است. تاریخچه این شهر به حدود 5000 هزار سال قبل برمیگردد و شهری تاریخی محسوب می شود. شهر وان علاوه بر دیدنی های تاریخی و طبیعی، محل زیست گربه هایی با نژادی خاص که یک چشمشان آبی و چشم دیگرشان زرد است که این گربه ها یکی از نماد های این شهر است و گردشگران زیادی از این گربه ها بازدید میکنند. حتی در شهر وان محل توریستی به نام خانه گربه ها وجود دارد که گردشگران از نزدیک به تماشای این گربه می روند.

یکی دیگر از نکاتی که باعث جذب گردشگران ایرانی به این شهر شده است وجود مراکز خرید متعدد است. بخش عمده‌ای از مسافران شهر وان را هم‌وطنان ایرانی ما تشکیل می‌دهند که علاوه بر سفر خارجی و سیاحت از مناظر و اماکن دیدنی، به خرید نیز می‌پردازند.