تور رم، فرصتی است برای بازدید از شهر آرزوها و شهر ابدی رم . در سفر‌تان به ایتالیا اگر از شهر رم بازدید نکنید بی‌شک سفرتان نصفه مانده‌است! سفر به رم و بازدید از جاهای دیدنی رم را با پای پیاده از منطقه ترمینی (Termini) رم شروع کنید،این روش سفر من در سفر است چرا که فقط با پیاده روی می‌توانید تمام زیبایی‌ها را ببینید و لذت ببرید. هر چند  ترمینی مدرن، برای استفاده از حمل و نقل عمومی بسیار خوب است، ولیکن خیلی جذاب نیست و سعی کنید شب‌ها در این منطقه قدم نزنید. اما شما می‌توانید بر اساس بودجه خود هتل مورد نظر خود را در ترمینی انتخاب کنید. ایستگاه قطار مرکزی رم در این منطقه قراردارد و به راحتی می‌توانید از ایستگاه قطار ترمینی به فرودگاه و یا شهر های دیگر بروید. همانطور که در تور دور ایتالیا برایتان نوشتم شما می‌توانید پس از رسیدن به رم تنها با پزذاخت 5 یورو از فرودگاه Fiumicino به مرکز شهر رم یعنی Termim بیایید.

 

 

بازدید از یک شهر ناآشنا اغلب می تواند گیج کننده و احساس گم شدن یا عدم اطمینان به کجا رفتن و چگونگی رسیدن به یک مکان خاص را به ما دست بدهد.یکی از بهترین راه ها برای کشف یک شهر زیبا مانند رم بدون شک با پیاده روی است!گر عاشق پیاده روی هستید ، توصیه می کنیم :

1-کفش های پاشنه بلند خود را در خانه بگذارید و کفش های راحت  بپوشید.

2-دوربین خود را فراموش نکنید.

3-حتما” یک کوله پشتی سبک همراه خود داشته باشید.

4- تعدادی بلیط مترو واتوبوس خریداری کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

5- نقشه شهر را تهیه کنید.

6-یک سیم کارت ایتالیایی خریداری کنید، چرا که برای پیاده روی در خیابانهای رم با استفاده از گوگل مپ به آن نیاز دارید.

7-بلیط ‌های ورودیه را قبل از سفر بصورت آنلاین خریداری کنید تا مجبور نشوید ساعت‌ها برای خرید بلیط در صف‌های طولانی منتظر بمانید.

 

 

10 جای دیدنی در تور رم

کلوسئوم (Colosseum)
رم قدیم (Roman Forum)
میدان ونیز(Piazza Venezia)
جشمه تروی(Trevi Fountain)
میدان اسپانیا(Piazza Spagna)
میدان پوپولو(Piazza Popolo)
قلعه سانت آنجلو( Castel Sant'Angelo)
میدان ناونا (Piazza Navona)
واتیکان(Vatican)
پانتئون(Pantheon)

1-برنامه روز اول در تور رم

 

1-تور رم خود را از ترمینی شروع کنید و پس از عبور از میدان Cinquecento و طی مسافت 400 متر در مدت 5 دقیقه به میدان جمهوری (Piazza delle Republica) می‌رسید، در وسط میدان چشمه Fontana delle  Naiadi قرار دارد.در این میدان می‌توانید کلیسای Santa Maria degli Angeli و هتل 5 ستاره Anantara Palazzo را ببینید. از میدان می‌توانید وارد خیابان Nazionale انتهای این خیابان به   میدان ونیز  منتهی می‌شود.

 

2-در ادامه بازدید از رم برای رفتن به کولوسئوم وارد خیابان Nazionle بشوید  سپس واردخیابان اTorino شده و این خیابان را ادامه دهیدتا به میدان Piazza dell’ Esquilino برسید،   وارد خیابان Cavour گردید و پس از حدود 750 متر به خیابان Degli Annibaldi می‌رسید، وارد خیابان Nicola Salvi شده و از آنجا به کلوسئوم می‌رسید.در اطراف کلوسئوم به فاصله چند متری آثار تاریخی  Arco di Tito,  Domus Aurea  قراردارند.

 

3-در ادامه تور رم پس ازمیدان کولوسئوم وارد خیابان Via dei Fori Imperiali بشوید وهمچنان که در حال قدم ردن در این خیابان هستید در سمت چپ خود آثار باقیمانده از رم باستان (Romana Forum) و تیه‌های Palatinoرا میبینید.پس از رسیدن به میدان ونیز و بازدید از ساختمان ویکتوریا آمانوئل دوم (Monumento a Vittorio Emanuele II)وارد خیابان Via del Teatro di Marcello شده و سپس طریق پله های موجود بالا بروین تا به میدان Campidoglio و به بازدید از موزه Capitolini بپردازید.

 

4-پس از بازدید از میدان ونیز و جاذبه‌های گردشگری، اگر می‌خواهید به هتل خود در ترمینی برگردید از میدان ونیز وارد خیابان Nazionaleبشوید و ادامه مسر بدهید. ولی اگر میخواهید به گشت و گذار خود در رم ادامه دهید وارد خیابان Via del Corsa شوید و پس از طی 800 متز وارد خیابان Via delle Muratte شوید و پس از 200 متر به Trevi می‌رسید. برای رفتن به کیدان اسپانیا وارد خیابان Via del Lavatore بشوید و سپس خیابان Via in Arcione و سپس در سمت چپ وارد خیابان Via del Traforo بشوید و در ادامه به میدان اسپانیا می‌رسید. همچنین بازدید  از میدان Popolo که نزدیک به میدان اسپانیا می باشد را نیز فراموش نکنید.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

دیدنی‌های رم ایتالیا 

قبل از شروع تور رم و گشت‌وگذار در شهر رم بهتر است، فهرستی از جاهای دیدنی در شهر  را به همراه فاصله و موقعیت هرکدام نسبت به یکدیگر تهیه کنید‌‌‌ تا بتوانید در مدت‌زمانی که در سفر هستید با یک برنامه‌ریزی دقیق از جاهای دیدنی بازدید کرده و لذت ببرید، ما در جدول روبرو برای شما فهرستی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم را نوشته‌ایم.

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری رم عبارت‌اند از

نام جاذبه تلفظ ایتالیایی
کلوسئوم Colosseoo
رم قدیم Forno Romana
میدان ونیز Piazza Venezia
پانتئون Pantheon
میدان ناونا Piazza Navona
فواره تروی Fontana di Tervi
میدان اسپانیا Piazza Spagna
میدان پوپولو Piazza Popolo
واتیکان Vatican

روز اول: ورود به فرودگاه رم و اقامت در هتل

شهر رم دارای دو فرودگاه بنام‌های فیومیجینو و چامچینو است. فرودگاه فیومیجینو که فرودگاه اصلی شهر رم است در فاصله 30 کیلومتری از منطقه ترمینی قرارداد، برای آمدن از فرودگاه رم به هتل شما می‌توانید از تاکسی، قطار و یا اتوبوس استفاده کنید. در صورت استفاده از تاکسی با پرداخت، 45 یورو بعد از طی مسافت در مدت 33 دقیقه به ترمینی می‌رسید. همچنین می‌توانید از اتوبوس‌هایی که از فرودگاه به سمت ترمینی حرکت می‌کنند استفاده کنید و تنها با پرداخت، 5 یورو خود را به هتل برسانید.

تور رم - نمایی از شهر رم
تور رم – نمایی از شهر رم

ازآنجایی‌که تور رم لیو پرواز به‌صورت اختصاصی برگزار می‌شود، پس بهتر از قبل از شروع به گشت‌وگذار در شهر رم ابتدا اینترنت سیم‌کارت خود که از آژانس لیو پرواز دریافت کرده‌اید را فعال کنید و سپس ابتدا یک گشت‌وگذاری کوتاه در منطقه ترمینی داشته باشید تا موقعیت هتل خود را نسبت به ایستگاه قطار ترمینی و میدان آشنا شوید، همچنین می‌توانید از اتوبوس‌های توریستی که در این منطقه قراردادند، نقشه شهر را به‌صورت رایگان دریافت کنید. با توجه به اینکه این محله شلوغ و پر ازدحام از جمعیت می باشد،بهتر است بیشتر مواظب کیف پول و مدارک خود باشید.

تور رم - خیابان های شهر رم
تور رم – خیابان های شهر رم

گشت‌وگذار در رم

در تور رم برای شروع گشت‌وگذار در رم و بازدید از دیدنی‌های رم از همان منطقه ترمینی شروع می‌کنیم. تیم آژانس لیو پرواز سعی می‌کند، برنامه گشت تور رم را به صورتی بنویسد که از اکثر، جاهای دیدنی رم، بتوانید به‌صورت پیاده بازدید کنید.
جالب است بدانید با دانستن این اطلاعات و با توجه به قیمت یورو هزینه سفر به رم و قیمت تور رم به‌شدت برای شما کاهش می‌باید. شما با داشتن این اطلاعات به‌راحتی و بدون نیاز به تور و تور لیدر می‌توانید در شهر رم بگردید، همچنین در صورت برخورد با مشکل می‌توانید از طریق سیم‌کارت ایتالیایی که آژانس لیو پرواز در اختیار شما قرارمی‌دهد، به‌راحتی با بخش پشتیبانی ما در تماس باشید و از پشتیبانی آنلاین بهره‌مند گردید. البته شما می‌توانید با همان سیم‌کارت در صورت نیاز به کمک با دفتر ایتالیا آژانس لیو پرواز واقع در شهر جنوا تماس بگیرید.

تور رم - حوضچه تروی
تور رم – فواره تروی

برنامه گشت روز دوم

ابتدا از هتل به سمت میدان جمهوری یا همان Piazza Republica بروید. دقت کنید در زبان ایتالیایی Piazza به معنای میدان و Via به معنی خیابان می‌باشد.
پس از رسیدن به میدان جمهوری و دیدن این میدان زیبا، از همان میدان وارد خیابان Nazionale شوید، شما باید از طریق این خیابان به میدان Venezia بروید، یکی از مقاصد اصلی گردشگری در رم میدان Venezia است. شما با قدم زدن در خیابان و لذت بردن از دیدن فروشگاه‌های موجود در دو سمت خیابان Nazionale پس از 20 دقیقه به میدان می‌رسید. قبل از ورود به میدان، دیدن  ستون  Traian را از دست ندهید. پس از آن وارد میدان Venezia می‌شوید، در مقابل شما بنای تاریخی ویتوریو امانوئل و سمت چپ شما خیابان Via dei Fori Imperiali قرارداد. ابتدا از بنای ویتوریو آمانوئل بازدید کنید، جالب است بدانید که ورود به این بنای تاریخی رایگان است، پس حتما به آن سری بزنید! نام این بنا از ویتوریو امانوئل دوم اولین پادشاه ایتالیا گرفته‌شده است. در هنگام ورود دو سرباز را می‌بینید که کنار محل پیکر سرباز گمنام در زیر مجسمه الهه رم ایستاده‌اند به احترام سربازانی که در جنگ کشته‌شده‌اند و نام و محل دفن آن‌ها نامعلوم است.

تور رم - میدان ونیز در رم
تور رم – میدان ونیز در رم

پس از دیدن این بنای تاریخی می‌توانید از پله‌های کنار بنا بالا بروید تا وارد میدان Campidoglio شوید، این میدان در قرن 16 میلادی توسط میکل‌آنژ معمار بزرگ ایتالیایی طراحی‌شده است. پس از بازدید این میدان وارد خیابان Via del Fori Imperiali شده که شما می‌توانید باقیمانده رم قدیم ( Foro Romana ) را در این خیابان ببینید و همین‌طور که در حال قدم زدن هستید و متحیر از آثار باقیمانده از رم قدیم هستید و درحالی‌که در ذهن خود در حال مقایسه این جاذبه‌های گردشگری رم با تخت جمشید ایران هستید یک‌باره به کلوسئوم می‌رسید. دیدن از کلوسئوم و طاق Arco di Tito  را به هیچ عنوان از دست ندهید.

تور رم - بنای کولوسئوم
تور رم – بنای کولوسئوم

نکاتی در مورد سفر به شهر رم

در رم از کجا خرید کنیم؟

در تور رم شاید از خودتان بپرسید، در سفر به رم، ازکجا می‌توان سوغاتی (لباس و کفش) خرید؟  و مهم‌تر آن‌که برای خود یک خرید اساسی کنید، خریدی که هیچ‌گاه  لذت آن را فراموش نمی‌کنید! باید به شما بگویم رم نه‌تنها مرکز فرهنگ و معماری ایتالیا هست، بلکه مرکز مد نیز هست. خیابان‌های تجاری معروف و بی‌شماری در این شهر وجود دارد.

تور رم - خیابان های شهر رم
تور رم – خیابان های شهر رم

در ادامه برای شما اسم ۱۰ خیابان رم که در آن فروشگاه‌ها و مراکز خرید وجود دارند را ذکر می‌کنیم:

 Vie del TRIDENTE
Via del corso
Via del Campo Marzio
Via del Pellegrin
Via del Bosvhetto
Via Cola di rienzo
Via del Governo vecchio
Viale Guglielmo Marconi
Via Appia Nuova
Via Tuscolana

کلمه Via در زبان ایتالیایی به معنای خیابان، piazza به معنای میدان  است.

تور رم - خیابان های شهر رم
تور رم – خیابان های شهر رم

غذاهای معروف رم کدامند؟

غذاهای معروف هر شهر ایتالیا چیست؟ در سفر به ایتالیا شکم گردی سفر شمارا به کمال می‌رساند! در ادامه برای شما ۴ تا از غذاهای معروف شهر رم را که می‌توانید در تور ایتالیا در رستوران‌ها بخورید و لذت ببرید را به شما معرفی می‌کنم:

۱-spaghetti alla Carbonara

این غذا برای نهار توصیه می‌شود، مواد اصلی آن بیکن، پنیر پکورینو، تخم‌مرغ است، قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۲ یورو می‌باشد.

تور رم - غذای ایتالیایی
تور رم – غذای ایتالیایی

۲– Bucatini alla Gricia

این غذا برای نهار و شام توصیه می‌شود، مواد اصلی آن بیکن، فلفل، گوجه‌فرنگی است. قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۲ یورو می‌باشد.

۳-Tripps alla romana

این غذا برای نهار توصیه می‌شود، مواد اصلی آن سس گوجه‌فرنگی، نعناع است، قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۸ یورو می‌باشد.

تور رم - غذای ایتالیایی
تور رم – غذای ایتالیایی

۴– Abbacchio Scottadito

این غذا برای نهار و شام توصیه می‌شود، مواد اصلی آن گوشت بره است. قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۸ یورو می‌باشد.

تور رم - غذای ایتالیایی
تور رم – غذای ایتالیایی

در پایان خوردن پیزا را در ایتالیا فراموش نکنید. همچنین در منطقه ترمینی انواع رستوران‌های ترک، عرب، هندی و پاکستانی باقیمت مناسب وجود دارد که می‌توانید از این رستوران‌ها برای صرف غذا استفاده کنید.

تور رم - غذاهای ایتالیایی
تور رم – پیتزا

سرانجام به آخر سفر رسیدیم و شما باید بسمت تهران حرکت کنید، بهتر است از قبل نسبت به رزرو تاکسی و یا بلیت اتوبوس برای رفتن به فرودگاه اقدام نمایید.در پایان سفر امیدواریم که از گشت و گذار در شهر زیبای رم لذت برده باشید و مانند هزاران هزار نفری که پیش از شما بیشتر از یکبار به کشور فوق العاده ایتالیا سفر کرده اند، در سفری دیگر به ایتالیا همراه ما باشید.

تورهای نوروز ایتالیا

رم،بارسلونا (7روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم،پاریس (7روز)

تورهای نوروز ایتالیا

میلان،پراگ (7روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم،ونیز(6روز)

تورهای نوروز ایتالیا

ونیز،فلورانس،جنوا (9 روز)

تورهای نوروز ایتالیا

میلان،فلورانس،ونیز (9 روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم،فلورانس،ونیز،میلان (11روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم،فلورانس،ونیز (8روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم،ونیز،میلان (9روز)

تورهای نوروز ایتالیا

میلان (5روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم (5روز)

تورهای نوروز ایتالیا

رم،میلان (7روز)