لیو پروازلیو پرواز
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

تور ایتالیا

تور ایتالیا

لیو پرواز

                                                       تور ایتالیا    

 

 در این لحظه که شما این مقاله را می‌خوانید، احتمالاً به دنبال یک کارگزار مطمئن برای برنامه‌ریزی و مشاوره برای تور ایتالیا  و یا تور اروپا خود هستید! امروزه، در هنگام خرید تورهای خارجی، شما با یک برنامه از قبل تعیین‌شده مواجه می‌شود و متأسفانه تورهای معین‌شده دارای قابلیت تغییر برنامه نیستند و شما ناگزیر باید طبق زمان‌بندی مشخص‌شده گشت‌ها را استفاده کنید؛ اما خبر خوب این است که ما در آژانس لیو پرواز بر اساس سلیقه و بودجه سفرتان، تور ایتالیا شمارا برنامه‌ریزی می‌کنیم. اگر می‌خواهید بدانید چطور ممکن است؟ باید به شما تبریک بگویم چون دقیقاً در بین هزاران نسخه اینترنتی در بهترین جای ممکن هستید…

من رسول توکلی نویسنده این مطلب، مدیر آژانس لیو پرواز هستم که سال‌های زیادی است به‌طور تخصصی تور ایتالیا را برگزار می‌کنم. تور ایتالیا لیو پرواز معمولاً شامل بازدید از ۵ شهر اصلی رم، فلورانس، ونیز، پیزا و میلان است. آماده‌باشید می‌خواهم قبل از سفر واقعی خود به ایتالیا، تور ایتالیا را به‌طور مجازی باهم تجربه کنیم. تور ایتالیا را با حرکت از تهران و ورود به شهر رم شروع می‌کنیم و بعد از بازدید از شهرهای فلورانس، پیزا، ونیز و میلان به تهران برمی‌گردیم.

 

سفربه ایتالیا

تور ایتالیا – لیوپرواز

قیل از توضیح برنامه سفر به ایتالیا باید به شما بگویم آژانس لیو پرواز به‌طور تخصصی در زمینه برگزاری تور ایتالیا به‌صورت اختصاصی فعالیت می‌کند، ولی اگر شما بخواهید یک برنامه سفر اختصاصی و سفارشی برای تور اروپا برای خود برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت تور دور ایتالیا تابستان ۹۹ لیو پرواز در اینجا ببینید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم خدمات و قیمت تور ایتالیا لیو پرواز را با سایر پیشنهادها بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب برای خود داشته باشید.

لیست قیمت تورهای ایتالیا ( بهار ۹۹)

تور رم ونیز فلورانس

تور ایتالیا بهار


تور رم ۴روز+فلورانس ۲روزبا گشت پیزا+ونیز ۲روز(ویزای شینگن با دعوتنامه توریستی) قیمت از۹۲۰یورو

۲۳/۱۲/۲۰۱۸ - ۳۱/۱۲/۹۹۹۹
تور رم قلورانس ونیز

تور ایتالیا بهار


تور رم ۴روز+ فلورانس ۲روزباگشت پیزا+ ونیز ۲روز+ میلان ۳روز (ویزای شینگن با دعوتنامه توریستی) قیمت از ۷۰۵یورو

تور رم قلورانس ونیز

تور ایتالیا بهار


تور رم ۴روز+ فلورانس ۲روزباگشت پیزا+ ونیز ۲روز+ میلان ۳روز (ویزای شینگن با دعوتنامه توریستی) قیمت از ۷۰۵یورو

مقصد اول: سفر به رم با لیو پرواز 

هر لحظه از این سفر مثل فیلمی بسیار جذاب است که دوست دارید بار‌ها و بار‌ها آن را ببینید. در تور ایتالیا، پرواز شما طبق برنامه معمولاً ساعت ۱۱ صبح با ایرلاین ترکیش وارد فرودگاه فیومیچینو رم می‌شود. البته قبل از آن چون پرواز ترانزیت است، به‌ناچار مجبورید چندساعتی را در فرودگاه استانبول توقف کنید، سپس با پرواز دیگری از استانبول به سمت رم پرواز کنید. به این مورد حتماً توجه کنید که چمدان‌هایی که در فرودگاه تهران تحویل قسمت بار دادید، در فرودگاه رم به شما تحویل می‌دهند. زمانی که وارد فرودگاه استانبول شدید باکارت پروازی که برای پرواز استانبول به رم است، وارد سالن ترانزیت شوید و ازآنجا وارد سالن پروازهای خروجی  شوید و نهایتا به سمت رم پرواز کنید.

ورود به فرودگاه فیومچینو رم (FIUMICINO)

فرودگاه FIUMICINO رم شلوغ‌ترین، فرودگاه ایتالیا است، که تنها در سال ۲۰۱۸، حدود ۴۳ میلیون مسافر در آن ترانزیت شدند، پس از ورود به فرودگاه فیومیجینو رم (FIUMICINO)، نوبت به عبور از گیت کنترل پاسپورت می‌رسد، معمولاً افسر کنترل، فقط پاسپورت و ویزا شما را کنترل می‌کند .اما ممکن است از شما رزرو هتل، بلیت پرواز  برگشت و حتی بیمه‌نامه مسافرتی را هم بخواهد، پس حتماً  این مدارک را همراه خود داشته باشید. پس از عبور از گیت و دریافت ساک‌ها وارد سالن خروجی فرودگاه خواهید شد، حالا باید با استفاده از تاکسی یا اتوبوس از فرودگاه به سمت هتل حرکت کنید. در تور ایتالیا من به شما پیشنهاد می‌کنم هتل خود را در مرکز شهر و نزدیک منطقه ترمینی بگیرید.

تور ایتالیا - نمایی از شهر رم

تور ایتالیا – نمایی از شهر رم

در تور ایتالیا لیو پرواز شما از شهر باشکوه رم که در سال ۷۵۳ قبل از میلاد توسط رومولوس و رموس تأسیس شده است بازدید می‌کنید، این شهر رشد خود را از قرن ۱۰ قبل از میلاد آغاز کرد تا اینکه ابتدا به جمهوری و سپس مرکز یکی از بزرگترین امپراتوری‌های تاریخ بزرگ یعنی امپراتوری روم تبدیل شد. ازنظر سیاسی از سال ۱۸۷۹ پایتخت دولت ایتالیا و خانه کلیسای کاتولیک‌ها در کنار رودخانه تبر، مهم‌ترین بخش کشور ایتالیاست. رم مرکز استان لاتزیو با مساحت ۱۲۸۵ کیلومتر و حدود سه میلیون جمعیت، و نیز سومین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است.

رم پر از شگفتی است تنها شهری است که در داخل آن کشور دیگری بنام واتیکان قرار دارد، از نظر هنری در دوران رنسانس با حضور هنرمندانی چون برامانته، میکل‌آنژ، رافائل که همگی تحت حمایت پاپ بودند آثار هنری و معماری از کلیساها، کاخ‌ها و… به‌یادماندنی در این شهر برپا کردند، شما در تور دور ایتالیا و سفر به رم عظمت و هنر این هنرهای معماری می‌بینید بطوریکه امروز این شهر هنوز مرکز هنرهای نمایشی و سینمای ایتالیاست. شهر رم همچنین مرکز اداری و سیاسی ایتالیا و یکی از مهم‌ترین مراکز هنری، مذهبی و گردشگری جهان است.

شما می‌توانید راهنمای گشت‌و‌گذار در شهر رم، که به شما کمک می‌کنید چطور از جاهای دیدنی رم بازید کنید را در این مقاله بخوانید.

 

تور ایتالیا - شهر رم

تور ایتالیا – شهر رم


لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا

                                                                 تور دور ایتالیا لیو پرواز را به‌ شما پیشنهاد می کنیم

لیست قیمت تورهای ایتالیا (تابستان ۹۹)

 دیدنی‌های رم در تور ایتالیا

قبل از شروع تور ایتالیا و گشت‌وگذار در شهر رم بهتر است، فهرستی از جاهای دیدنی ایتالیا در هر شهر به همراه فاصله و موقعیت هرکدام نسبت به یکدیگر تهیه کنید‌‌‌، تا بتوانید در مدت‌ زمانی که در هر شهر هستید با یک برنامه‌ریزی دقیق از جاهای دیدنی آن شهر بازدید و لذت ببرید، من هم در جدول زیر برای شما فهرستی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر رم را نوشته‌ام.

 

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری رم عبارت‌اند از

کلوسئوم

کلوسئوم بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر قدیم رم است، به‌واسطه دعواهای گلادیاتورها و حیوانات خون‌های زیادی در آن ریخته شده است، بازدید از داخل این بنای تاریخی رایگان نیست، پیشنهاد می‌کنم به دلیل صف‌های طولانی در بعضی از فصول قبل از سفر، بلیت آن را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

تور ایتالیا - کلوسئوم

تور ایتالیا – کلوسئوم

میدان ونیز

میدان ونیز یکی از میدان‌های اصلی شهر رم است، بنای تاریخی و سفیدرنگ ویتوریو آمانوئل دوم در این میدان قرار دارد، در کنار این بنا میدان Campidoglio قرار دارد، این میدان توسط میکل‌آنژ طراحی‌شده، در این میدان می‌توانید ساختان سنا و ساختمان موسیقی را ببینید، همچنین ستون معروف Traian در میدان ونیز قرارداد.

تور ایتالیا - میدان ونیز

تور ایتالیا – میدان ونیز

پانتئون

پانتئون بهترین بنای باستانی حفظ‌شده در رم است، در قرن ۷ میلادی به کلیسای تبدیل شد، دیدن سقف گنبدی این بنای زیبا را از دست ندهید.
میدان ناونا در نزدیک پانتئون و دارای ۳ فواره است. بازدید از این میدان زیبا را از دست ندهید، همچنین این میدان مکان مناسبی برای نوشیدن و خوردن یک بستنی است. البته حواستان به قیمت‌ها باشد.

تور ایتالیا - پانتئون

تور ایتالیا – پانتئون

فواره‌تروی

فواره‌تروی بر اساس افسانه‌ای هرکس در هنگام بازدید از این مکان ۲ سکه در آن پرتاب می‌کند: یکی برای آرزو کردن و دیگری برای اطمینان از بازگشت به رم، در حوض این فواره مجسمه‌های فراوانی قرارداد که تمثیلی از دریا است، این مکان همیشه بسیار شلوغ است. پله‌های اسپانیا در فاصله کمی از این میدان قرارگرفته است.

تور ایتالیا - فواره تروی

تور ایتالیا – فواره تروی

میدان پوپولو

میدان پوپولو یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های رم است، در این میدان ۳ کلیسا وجود دارد و اگر از پله‌های موجود در این میدان بالا بروید می‌توانید منظره باشکوه واتیکان را تماشا کنید.

تور ایتالیا - میدان پوپولو

تور ایتالیا – میدان پوپولو

واتیکان

واتیکان کوچک‌ترین کشور جهان است که در داخل شهر رم قرارداد، در این کشور فقط کاهدان و راهب‌ها و برخی از مقامات و البته پاپ می‌توانند زندگی کنند. جالب است بدانید نگهبانان همگی سوئیسی و کاتولیک هستند. از جاهای دیدنی واتیکان می‌توان به میدان سنت پیرو، کلیسای سنت پیرو، موزه واتیکان اشاره کرد.

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تورهای ایتالیا


تور ایتالیا - نمایی از واتیکان

تور ایتالیا – نمایی از واتیکان

ایستگاه قطار مرکزی رم بنام ترمینی که دومین ایستگاه راه‌آهن در اروپا است و در منطقه ترمینی قرار دارد. از این ایستگاه قطار می‌توانید به شهرهای فلورانس، میلان، ونیز و سایر شهرهای ایتالیا رفت. همچنین ترمینی مرکز اصلی حمل‌ونقل عمومی در داخل رم است که  ایستگاه‌های مترو، اتوبوس، تراموا برای سایر نقاط رم دارا است.

در اینجا سفر شما در شهر رم به پایان می‌رسد، پس از خریدن بلیت قطار از ایستگاه ترمینی به سمت فلورانس حرکت می‌کنیم.

مقصد دوم: سفر به فلورانس با لیو پرواز

در تور دور ایتالیا پس از بازدید از جاهای دیدنی رم از این شهر زیبا خداحافظی می‌کنید و ادامه تور را با رفتن به فلورانس ادامه می‌دهید، برای سفر به شهر فلورانس با قطار از ایستگاه ترمینی رم به سمت فلورانس حرکت کنید، مدت‌زمان این سفر با قطار سریع‌السیر حدود ۹۰ دقیقه هست، پس از رسیدن به فلورانس در ایستگاه قطار سانتا ماریا نولا باید پیاده شوید. در تور ایتالیا لیو پرواز ما هتل شمارا در این منطقه رزرو می‌کنیم تا بتوانید با قدم زدن در شهر فلورانس مرکز استان توسکانا ایتالیا از بسیاری از شاهکارهای هنر و معماری رنسانس لذت ببرید. قبل از شروع به گشت‌وگذار در شهر فلورانس، بهتر است به شما بگویم به شهری سفر می‌کنید که هنرمندان باورنکردنی، دانشمندان شگفت‌انگیز و تاریخ هیجان‌انگیز دارد که رمان‌های فراوانی در مورد آن نوشته‌اند.

شهر فلورانس

تور ایتالیا – نمایی از شهر فلورانس

دیدنی‌های فلورانس در تور ایتالیا

باید یادآور شوم، آثار و بناهای معماری فراوانی در شهر فلورانس وجود دارد، ولیکن به دلیل مدت کوتاهی که شما در تور ایتالیا در این شهر هستید، امکان بازدید از تمام جاذبه‌های گردشگری فلورانس مقدور نیست، لذا من در اینجا مهم‌ترین آن‌ها را برای شما نوشتم.

ساختمان قدیمی

ساختمان قدیمی (palazzo Vecchio) یا قلعه قدیمی یکی از بناهای مربوط به قرن ۱۲ میلادی است که نشانگر هنر معماری و قدرت شهر فلورانس می‌باشد. ارتفاع برج این ساختمان ۹۴ متر هست که در پرفراز آن‌یک پرچم بزرگ قرار دارد. در ورودی ساختمان یک نسخه از مجسمه داود میکل‌آنژ برای نمایش وجود دارد.

تور ایتالیا - ساختمان قدیمی

تور ایتالیا – ساختمان قدیمی

پل قدیمی

پل قدیمی (Ponte Vecchio) زیباترین پل قوسی شکل فلورانس به طول ۹۵ متر، بر روی رود آرنو است، بر روی این پل مغازه‌های فراوان طلافروشی قرار دارد. در هنگام بازدید از این پل قفل‌های فراوانی می‌بینید که بر روی حفاظ‌های دو طرف این پل زده‌اند، این قفل‌ها را عشاق به نشانه عشق خود به پل می‌بندند و معمولاً نام عشق خود یا حرف اول آن را بر روی قفل حک می‌کنند و به نشانه عشق ابدی بروی حفاظ‌های این پل می‌گذارند.

تور ایتالیا - پل قدیمی

تور ایتالیا – پل قدیمی

 میدان سینوریا

میدان سینوریا (Piazza Signoria) به شکل حرف ال (L) هست و در مقابل ساختمان قدیمی و معروف‌ترین میدان فلورانس است این میدان در فاصله دومو تا رودخانه آرنو قرار دارد.

تور ایتالیا - میدان سنوریا

تور ایتالیا – میدان سنوریا

گالری Uffizi

گالری Uffizi این کاخ گالری، مشهورترین و معروف‌ترین موزه فلورانس است تعداد بسیار فراوانی از آثار هنرمندانی چون میکل‌آنژ، سائروبوتیچلی، لئوناردو داوینچی، رافائل و بسیاری از هنرمندان دیگر است. شما با دیدن آثار موجود در این کاخ گالری سفری در زمان داشته و می‌توانید فلورانس آن دوران را از نگاه خالقان این آثار ببینید.

تور ایتالیا - گالری Uffizi

تور ایتالیا – گالری Uffizi

 دومو فلورانس

دومو فلورانس (Duomo Firenze) یا همان کلیسای سانتا ماریا دل فیوری، کلیسای جامع فلورانس است. این ساختمان در سال ۱۴۳۶ به سبک گوتیک و با طرحی از آرنولفو در سال ۱۲۹۶ شروع شد ودرسال ۱۴۳۶ پایان یافت. بازدید از این بنای زیبا را در سفر به فلورانس از دست ندهید.

تور ایتالیا - کلیسای جامع فلورانس

تور ایتالیا – کلیسای جامع فلورانس

 میدان میکل‌آنژ

شما می‌توانید از میدان میکل‌آنژ (piazzale michelangelo)  یک نمای کامل از شهر فلورانس را ببینید. مهم نیست جه ساعتی از روز در این میدان هستید، کاملاً متوجه می‌شوید در هرزمانی که به آنجا می‌روید می‌توانید تصویری حیرت‌انگیز به فلورانس را ببینید. جالب است بدانید این میدان توسط میکل‌آنژ ساخته نشده و یا ازنظر قدمت تاریخی به قدمت مجسمه داوود نمی‌رسد،  بلکه این میدان در سال ۱۸۶۹ توسط معمار فلورانسی GIUSEPPE POGGI بناشده است و در حال حاضر یکی از نقاط دیدنی شهر فلورانس می‌باشد.

تور ایتالیا - میدان میکل آنژ

تور ایتالیا – میدان میکل آنژ

خوب است که شما همسفر عزیز بدانید تور اروپا معمولاً ترکیبی از بازدید از شهرهای رم و فلورانس با یکی دیگر از شهرهای زیبای اروپا است. همچنین ۳ شهر فلورانس، پیزا و ونیز از شهرهای موردعلاقه گردشگران در تورهای ترکیبی اروپا یا تور دور ایتالیا هستند.

مقصد سوم: سفر به پیزا با لیو پرواز

در تور ایتالیا پس از بازدید از شهر فلورانس و با توجه به اینکه شهر پیزا در فاصله یک ساعتی از شهر فلورانس قرار دارد ، می‌توانید با قطار صبح به شهر پیزا بروید واز مکانهای دیدنی پیزا بازدید کنید و مجدد به شهر فلورانس برگردید.

دیدنی‌های پیزا در تور ایتالیا

برج کج پیزا

معروف‌ترین مکان دیدنی شهر پیزا، برج کج پیزا هست. ساخت برج پیزا در سال ۱۱۷۳ شروع شد، این برج در ۸ طبقه طراحی‌شده بود ولیکن قبل از کامل شدن در سال ۱۳۷۲ در ارتفاع ۲۳ متری در طبقه سوم، شروع به کج شدن کرد و علت کج شدن جنس نرم محل احداث برج بود ولی سرانجام با بررسی مجدد نقشه معماری برج، در دهه ۱۳۰۰ برج تکمیل گردید. این برج زیبای استوانه‌ای از جنس سنگ مرمر به طول ۵۶ متر است و هدف از بنای آن، ساخت برجی بری کلیسای این شهر بوده است. این برج در کنار دومو  پیزا  در میدان دومو این شهر قراردادند.

شما میتوانید مقاله چرا برج پیزا کج شد را در وبللاگ ما بخوانید .

تور ایتالیا - برج پیزا

تور ایتالیا – برج پیزا

کلیسای جامع پیزا

کلیسای جامع پیزا یا همان سانتا ماریا، این کلیسا هم‌زمان با بازسازی کلیسای سان مارکو ونیز ساخته‌شده است و به‌احتمال‌زیاد یک رقابت خاموش بین دو شهر ونیز و پیزا برای ایجاد زیباترین و مجلل‌ترین بناها بوده است. البته در کنار کلیسای زیبای سان مارکو، این رقابت یک دستاورد جالب بنام برج پیزا را نیز داشته است!

تور ایتالیا - کلیسای جامع پیزا

تور ایتالیا – کلیسای جامع پیزا

همچنین شما می‌توانید از رود آرنو در شهر پیزا بازدید کنید و از دیدن ساختمان‌های زیبا، پل‌ها و کاخ‌ها لذت ببرید.

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا

مقصد چهارم: سفر به ونیز با لیو پرواز

در تور ایتالیا پس از بازدید از شهر فلورانس و پیزا از شهر فلورانس خداحافظی کرده، ادامه تور دور ایتالیا را با رفتن به ونیز ادامه می‌دهیم، برای رفتن به ونیز از ایستگاه قطار سانتا ماریا نولا فلورانس به سمت ونیز حرکت می‌کنیم. مدت‌زمان این سفر با قطار سریع‌السیر حدود ۹۰ دقیقه است. پس از رسیدن در فلورانس در ایستگاه قطار مستره پیاده می‌شوید. دقت کنید ونیز دارای دو ایستگاه قطار است، درصورتی‌که هتل خود را نزدیک به کانال گرفته‌اید باید در ایستگاه سان لوچا پیاده شوید و اگر هتل خود را در منطقه خشکی ونیز گرفته‌اید باید در ایستگاه مستره پیاده شوید.

شهر زیبای ونیز با قدمت ۱۵۰۰ ساله، یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان با بازدید حدود ۲۰ میلیون نفر در سال می‌باشد. این مقصد جذاب از ۱۱۷ جزیره تشکیل‌شده که بروی تالاب ونیز قرار دارند و در طول تاریخ بناها و بندرهایی که در آنجا ساخته‌شده این شهر را به این صورت درآورده است. کانال‌های شهر ونیز با پل‌های زیادی که در سطح شهر وجود دارند، به هم وصل شده‌اند. مطمئناً معماری و بافت خاص این شهر، یکی از به‌یادماندنی‌ترین خاطرات شما از تور ایتالیا خواهد بود.

تور ایتالیا - شهر ونیز

تور ایتالیا – شهر ونیز

دیدنی‌های ونیز در تور ایتالیا

میدان سن مارکو

یکی از زیباترین جاهای دیدنی ونیز، میدان سان مارکو است، سان مارکو اصلی‌ترین میدان شهر ونیز و محل استقرار ساختمان‌های مهم دولتی و سایر امکانات اصلی شهر است، این میدان در قرن نهم میلادی به شکل مربع بناشده است؛ و با طراحی مجدد معمار معروف آندریا تیرالی با سنگ طبیعی و در یک الگوی پیچیده سنگ‌فرش شد. این میدان در تمام فصل‌ها و در هر ساعتی از روز زیبایی خاص خود را دارد؛ و گاهی اوقات در آن کنسرت‌های روباز اجرا می‌شود؛ و می‌توانید عصرها با نشستن در یک کافی‌شاپ و خوردن قهوه از کنسرت‌های زنده‌ای که در محوطه میدان اجرا می‌شود لذت ببرید. همچنین در این میدان کبوترهای فراوانی می‌بینید. اما به یاد داشته باشید غذا دادن به کبوترها در ونیز تخلف محسوب می‌شود و جریمه بالایی دارد؛ پس وسوسه نشوید!

در این میدان کلیسای سان مارکو، برج ناقوس و کاخ دوگ قرار دارد. این میدان در حال حاضر یک مرکز تجاری برای ونیزی‌هاست. همچنین در این میدان کتابخانه ملی سان مارکو، موزه باستان‌شناسی نیز قرار دارد.

تور ایتالیا - میدان سن مارکو

تور ایتالیا – میدان سن مارکو

برج ناقوس

برج ناقوس که در میدان سان مارکو قرار دارد، در ابتدا در قرن نهم میلادی ساخته شد و نهایتاً در سال ۱۹۱۲ پس از فروپاشی، مجدداً با ۹۹ متر ارتفاع ساخته شد. از دیگر جاهای دیدنی ونیز کلیسای سان مارکو می‌باشد که در انتهای میدان سان مارکو و مجاور به کاخ دوگ قرار دارد. این کلیسای زیبا در سال ۱۷۰۱ میلادی با الهام از ترکیب سبک‌های غربی و شرقی توسط دوگ دومنیکا ساخته‌شده است. نام دیگر این کلیسا، کلیسای طلا است و از سال ۱۸۰۷ تاکنون اسقف اعظم ونیز در آن ساکن است.

همچنین درصورتی‌که می‌خواهید منظره زیبایی از کل ونیز، تالاب و جزایر آن را ببینید کافی است با استفاده از آسانسور موجود در برج ناقوس که ۶۰ متر ارتفاع دارد بالا بروید.

تور ایتالیا - برج ناقوس ونیز

تور ایتالیا – برج ناقوس ونیز

 

کاخ دوگ

از دیگر ساختمان‌های موجود در این میدان سان مارکو، کاخ دوگ است که در کنار، کانال ونیز و کلیسای سان مارکو قرار دارد. همچنین در این میدان کتابخانه ملی سان مارکو و موزه باستان‌شناسی نیز قرار دارند. جالب است بدانید بین کاخ دوگ و کتابخانه ملی یک میدان کوچک قرار دارد که در داخل آن دو ستون قرار دارد. این ستون‌ها تا مدت‌ها به‌عنوان دروازه رسمی شهر ونیز شناخته می‌شدند و میدان سان مارکو از طریق این میدان کوچک به کانال ونیز دسترسی دارد.

تور ایتالیا - کاخ دوگ

تور ایتالیا – کاخ دوگ

پل افسوس

از دیگر جاهای دیدنی ونیز در میدان سان مارکو پل افسوس هست. این پل بین دادگاه ونیز که در قصر دوگ و زندان ونیز قرار دارد این پل آخرین محلی بود که زندانیان قبل از رفتن به زندان، شهر را برای یک‌بار دیگر می‌دیدند.

پل زیبای ریالتو

یکی دیگر از جاهای دیدنی ونیز که در سفر به ونیز حتماً باید از آن بازدید کرد، پل سنگی قوسی ریالتو بر روی کانال ونیز است که در باریک‌ترین کانال ونیز احداث‌شده است. این کانال تا دهه ۱۸۵۰ تنها سازه ثابت عبور از کانال بود و به همین علت مغازه‌های بسیاری بر روی آن ساخته‌شده است.

تور ایتالیا - پل ریالتو

تور ایتالیا – پل ریالتو

کانال ونیز

در سفر به ونیز، اولین جاذبه گردشگری که توجه شما را به خود جلب می‌کند کانال ونیز است، این کانال به شکل S، دارای ۳ کیلومتر طول با عرضی بین ۳۰ تا ۷۰ متر است و شهر ونیز را به دو قسمت تبدیل کرده است. بخش عمده حمل‌ونقل ونیز از طریق این آبراه انجام می‌شود. درگذشته رفت‌وآمد روی کانال از طریق قایق‌هایی موسوم به گوندولاها انجام می‌شد، ولی امروزه این گوندولاها جای خود را به اتوبوس آبی و تاکسی آبی داده‌اند، در دو طرف کا‌نال ساختمان‌های زیبا که عمدتاً هتل‌ها، کاخ‌ها، کلیساها ساختمان‌های عمومی می‌باشند، به چشم می‌خورند. ارتباط دو طرف کانال از طریق پل‌هایی که بر روی کانال ساخته‌شده است امکان‌پذیر است که مهم‌ترین آن پل ریالتو است.

تور ایتالیا - کانال ونیز

تور ایتالیا – کانال ونیز

جزیره بورانو

جزیره رنگارنگ بورانو یکی دیگر از جاهای دیدنی ونیز است که در تور ونیز و سفر به این شهر نباید از دست بدهید. این جزیره زیبا در بین ۱۰ شهر پررنگ جهان قرار دارد و خانه هنرمندان بزرگی چون بالداساره گالوایی هست.

تور ایتالیا - جزیره بورانو

تور ایتالیا – جزیره بورانو

جزیره مورانو

از مکان‌های دیدنی دیگر در شهر ونیز جزیره مورانو است. این جزیره به دلیل سنت دیرینه شیشه‌سازی و کریستال، به شهر شیشه‌سازی معروف است با قدم زدن در این شهر می‌توانید از دیدن فروشگاه‌های جذاب فروش محصولات شیشه‌ای و کریستالی لذت ببرید.

تور ایتالیا - صنایع دستی جزیره بورانو

تور ایتالیا – صنایع دستی جزیره بورانو

کارناوال ونیز

 کارناوال ونیز یک جشنواره سالانه است که در ونیز ایتالیا برگزار می‌شود، کارناوال با جشن عید مسیحیان، چهل روز قبل از عید پاک برگزار می‌شود یعنی از ۱۶ فوریه تا ۵ مارس هرسال. این جشنواره به دلیل استفاده از ماسک‌های پیچیده و منحصربه‌فرد در جهان شهرت دارد. این کارناوال به علت آوازه و قدمت خود هنوز هم سالانه هزاران گردشگر را به خود جلب می‌کند که برای دیدن لباس‌ها و ماسک‌هایی که مردم به تن کرده‌اند، به خیابان‌ها و میدان‌ها می‌آیند. جالب است بدانید ساخت ماسک یک سنت قدیمی در ونیز است که به صدها سال قبل برمی‌گردد و به خاطر وجود همین ماسک‌ها، کارناوال ونیز یکی از بی‌نظیرترین‌هاست. درواقع در این کارناوال افراد با پوشیدن ماسک و لباس هویت اصلی خود را پنهان می‌کنند و بدین‌صورت اختلاف طبقاتی از بین می‌رود و همگان در کنار هم در این مراسم به رقص و میهمانی می‌پردازند. این کارناوال در سال ۱۲۹۶ با تصویب سنا به یک جشن عمومی تبدیل شد.

تور ایتالیا - کارناوال ونیز

تور ایتالیا – کارناوال ونیز

جزیره و کلیسای سان جورجو

جزیره و کلیسای سان جورجو یکی از دیگر از جاهای دیدنی ونیز جزیره سان جورجو است، جزیره‌ای بسیار زیبا دریک منطقه‌ی بی‌نظیر و آرام برای لذت بردن از زیبایی‌های ونیز غوطه‌ور شدن در تاریخ. در مورد تاریخچه این جزیره خوب است بدانید در سال ۷۹۰ میلادی اولین کلیسا بر روی این جزیره ساخته شد و در سال ۹۸۲، دوگ پادشاه وقت ونیز این جزیره را به یک راهب داد تا صومعه را ایجاد کند تا اینکه در قرن نوزدهم توسط ناپلئون به یک منطقه نظامی تبدیل گردید و نهایتاً  در سال ۱۹۵۱ کانت ویتوریو این جزیره را خریداری کرد و به‌افتخار پسرش جورجیو تلاش کرد تا زیبایی ازدست‌رفته این جزیره را به آن برگرداند…

تور ایتالیا - کلیسای سن جورجو

تور ایتالیا – کلیسای سن جورجو

در تور ونیز بازدید از این جاذبه‌های زیبای شهر ونیز را از دست ندهید، چراکه ونیز یکی از جاذبه‌های گردشگری دنیاست که هرکس حداقل یک‌بار باید از آن بازدید کند.

لیو پرواز

مقصد آخر: شهر میلان

در ادامه مسیر در تور دور ایتالیا به مقصد پنجم و آخر سفرمان می‌رسیم. برای رفتن از ونیز به میلان پیشنهاد لیوپرواز به شما استفاده از قطار است. شما می‌توانید از ایستگاه مستره (Mestre) شهر ونیز با قطار سریع‌السیر Froccerossa به ایستگاه Milan centrale بروید. مدت‌زمان عادی این سفر حدود ۳ تا ۴ ساعت است اما با قطار سریع‌السیر شما در ۲:۱۵ دقیقه به شهر زیبای میلان می‌رسید. شهر میلان پایتخت مد و فشن جهان، دومین شهر پرجمعیت ایتالیا، جایگاه هنرمندان و روشنفکران، مرکز تجارت ایتالیا، شهر تیم فوتبال آ.ث میلان است. میلان در حقیقت محل تلاقی تاریخ غنی ایتالیا بازندگی مدرن امروز است؛ اکثر برندهای معروف دنیا نظیر ورجیو آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و گابانا، پلیس، ری بن و لوکساتیا در کنار آثار فرهیخته تاریخی در این شهر قرار دارند. شهر میلان به خاطر غنای فرهنگی و تجاری که دارد، دارای اماکن دیدنی بسیار زیادی است که بیشتر آن‌ها نیز در حومه میدان دومو میلان قرار گرفتند. در زیر بعضی از دیدنی‌های این شهر جذاب را به شما معرفی می‌کنیم.

دیدنی‌های شهر میلان ایتالیا:

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان (Duomo di Milano) مهم‌ترین جاذبه گردشگری این شهر محسوب می‌شود. این کلیسا با معماری مجلل و محصورکننده خود یکی از بزرگ‌ترین آثار ساخت سبک گوتیک جهان بشمار می‌رود. همچنین در مذهب کاتولیک این کلیسا جزو کلیساهای برتر و مقدس شمرده می‌شود و رتبه سوم کلیساهای مقدس کاتولیک را در جهان داراست. مهم‌ترین اثر تاریخی موجود در این کلیسا صلیبی است که به خود عیسی مسیح منسوب شده است.

تور ایتالیا - کلیسای دومو میلان

تور ایتالیا – کلیسای دومو میلان

قلعه اسفورزسکو

این قلعه که از آثار قرن ۱۵ میلادی محسوب می‌شود درواقع نماد امنیت و قدرت شهر میلان محسوب می‌شود و درگذشته یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های اروپا بوده است. به خاطر سکونت خانواده‌های سلطنتی این قلعه سرشار آثار هنری و تاریخی است و در حال حاضر ازآنجا به‌عنوان موزه استفاده می‌شود.

تور ایتالیا - قلعه اسفورزسکو

تور ایتالیا – قلعه اسفورزسکو

تابلوی شام آخر

یکی از گران‌بهاترین و باارزش‌ترین گنجینه‌های شهر میلان که در قلب کلیسای سانتا ماریا نقش بسته است تابلوی مشهور شام آخر اثر لئوناردو داوینچی است. در بحبوحه جنگ جهانی دیوارهای کلیسا و تابلو آسیب‌های زیادی دیدند اما به خاطر طرفداران زیاد این اثر همچنان پابرجاست. تابلوی شام آخر با الهام از داستان شام آخر مسیح توسط نقاش بزرگ لئوناردو داوینچی بر دیوار کلیسای سانتا ماریا کشیده شده است.

تور ایتالیا - تابلوی شام آخر

تور ایتالیا – تابلوی شام آخر

 کانال ناوگیلی

کانال ناوگیلی کانال‌های شهر میلان درگذشته در جهت آبیاری مزارع این شهر احداث شدند اما به‌مرور زمان گسترش یافتند و جهت حمل بار نیز از این کانال‌ها استفاده شد. در حال حاضر گشت‌وگذار بروی این کانال‌ها حدود ۵۵ دقیقه با کشتی‌های تفریحی زمان می‌برد و یکی از جاهای گردشگری مطرح شهر میلان محسوب می‌شود تا جاییکه به آن ونیز شهر میلان نیز میگویند.

تور ایتالیا - کانال ناوگیلی

تور ایتالیا – کانال ناوگیلی

گالری ویتوریو امانوئل

گالری ویتوریو امانوئل از شاهکارهای معماری جهان و از یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید سرپوشیده جهان به‌حساب می‌آید. سقف این بنای فوق‌العاده از شیشه و کف آن از سرامیک پوشیده شده است. داخل این گالری انقدر جذاب است که اگر شما هیچ خریدی هم انجام ندهید، بازهم حس بازدید از یک اثر هنری فوق‌العاده را خواهید داشت.

تور ایتالیا - گالری ویتوریو امانوئل

تور ایتالیا – گالری ویتوریو امانوئل

گشت یک‌روزه به دریاچه کومو

در دل تور میلان و بازدید از این شهر شما می‌توانید از یک تور یک‌روزه استفاده کنید و سفری کوتاه با استفاده از قطار به معروف‌ترین دریاچه کشور ایتالیا یعنی دریاچه کومو داشته باشید. این دریاچه در ۵۰ کیلومتری شهر میلان واقع‌شده و در کنار بازدید از آثار بیشمار هنری و تاریخی، از طبیعت بی‌نظیر ایتالیا نیز بازدیدی داشته باشید.

تور ایتالیا - دریاچه کومو

تور ایتالیا – دریاچه کومو

ورزشگاه سن سیرو

و در پایان تور ایتالیا یک مژده به فوتبال دوستان، در بازدید از شهر میلان شما می‌توانید از ورزشگاه زیبای سن سیرو نیز بازدیدی داشته باشید. این ورزشگاه بزرگ‌ترین ورزشگاه کشور ایتالیا نیز محسوب می‌شود و دو تیم پرطرفدار آ.ث میلان و اینترمیلان در این ورزشگاه بازی‌هایشان را برگزار می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید نام این ورزشگاه در زمان بازی‌هایی که تیم اینترمیلان میزبان آن‌ها است به جوزپه مئاتزا تغییر می‌کند و در زمان بازی‌های تیم آ.ث میلان سن سیرو نامیده می‌شود. در این ورزشگاه علاوه بر بازی‌های فوتبال مراسم‌های دیگری ازجمله کنسرت برگزارشده است و این ورزشگاه یکی از نمادهای شهر میلان نیز هست.

تور ایتالیا - ورزشگاه سن سیرو

تور ایتالیا – ورزشگاه سن سیرو

لیو پرواز

و در پایان

همان‌طور که در ابتدای این مقاله به شما گفتم، سفر به دور ایتالیا با تور ایتالیا به فیلمی سراسر جذابیت شباهت دارد. فیلمی که در آن شما به گذشته سفر می‌کنید، از مهد هنر و تمدن اروپا بازدید می‌کنید، پایتخت مد و فشن جهان را می‌بینید و از غذاهای لذیذ ایتالیایی تناول می‌کنید. امیدوارم در این مطلب توانسته باشم گوشه‌ای از جذابیت‌های کشور زیبای ایتالیا را به شما معرفی کرده باشم. به امید اینکه شما خواننده عزیز، همسفر ما در تور دور ایتالیا بعدی باشید.

تور ایتالیا - نمایی از میدان سن مارکو ونیز

تور ایتالیا – نمایی از میدان سن مارکو ونیز

 

لیو پرواز

لیو پرواز

WhatsApp WhatsApp us