لیو پروازلیو پرواز
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

تور ایتالیا

فواره تروی در تور ایتالیا

لیو پرواز

                                                                             تور ایتالیا انفرادی    

 

 

در این لحظه که شما این مقاله را می‌خوانید، احتمالاً به دنبال یک کارگزار مطمئن برای برنامه‌ریزی و مشاوره برای تور ایتالیا  ویا تور اروپا خود هستید! امروزه، زمان تورهایی که از قبل برای شما چیده شده، تمام‌شده است. ما در آژانس لیو پرواز بر اساس سلیقه و بودجه سفرتان، تور ایتالیا شمارا برنامه‌ریزی می‌کنیم. اگر می‌خواهید بدانید چطور ممکن است؟ باید به شما تبریک بگویم چون دقیقا” در بین هزاران نسخه اینترنتی در بهترین جای ممکن هستید…

من رسول توکلی نویسنده این مطلب، مدیر آژانس لیو پرواز هستم که سال‌های زیادی به‌طور تخصصی تور ایتالیا برگزار می‌کنم. تور ایتالیا لیو پرواز معمولاً شامل بازدید از ۵ شهر اصلی رم، فلورانس، ونیز، پیزا و میلان است. آماده‌باشید می‌خواهم قبل از سفر واقعی خود به ایتالیا، تور ایتالیا را به‌طور مجازی باهم تجربه کنیم. تور ایتالیا را با حرکت از تهران و ورود به شهر رم شروع می‌کنیم و بعد از بازدید از شهرهای فلورانس، پیزا، ونیز و میلان به تهران برمی‌گردیم.

 

تور ایتالیا با کشتی

تور ایتالیا- لیو پرواز

آژانس لیو پرواز بطور تخصصی در زمینه برگزاری تور ایتالیا بصورت اختصاصی فعالیت می‌کند ، ولیکن اگر شما بخواهید یک برنامه سفر برای تور اروپا برای خود برنامه ریزی کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید .همچنین شما می‌توانید قیمت تور دور ایتالیا بهار و تابستان ۹۹ لیو پرواز در اینجا ببنید ،ما به شما پیشنهاد می‌کنیم خدمات و قیمت تور ایتالیا لیو پرواز را با سایرپیشنهادها بررسی نماید، تا بتوانید بهترین انتخاب برای خود داشته باشید.

لیست قیمت تورهای ایتالیا (بهار ۹۹)

سفر به رم با لیو پرواز 

در تور دور ایتالیا، پرواز شما طبق برنامه معمولاً” ساعت ۱۱ صبح با ایرلاین ترکیش وارد فرودگاه فیومیچینو رم می‌شود. چون پرواز ترانزیت است، به‌ناچار مجبورید چندساعتی را در فرودگاه استانبول توقف کنید، سپس با پرواز دیگری از استانبول به سمت رم پرواز کنید. به این مورد حتماً توجه کنید که چمدان‌هایی که در فرودگاه تهران تحویل قسمت بار دادید، در فرودگاه رم به شما تحویل می‌دهند. زمانی که وارد فرودگاه استانبول شدید باکارت پروازی که برای پرواز استانبول به رم است، وارد سالن ترانزیت شوید و ازآنجا وارد سالن پروازهای خروجی و نهایتا” پرواز به سمت رم.

در تور ایتالیا لیو پرواز شما از شهر رم که به‌طور سنتی در سال ۷۵۳ قبل از میلاد توسط رومولوس و رموس تأسیس شده است بازدید می‌کنید، این شهر رشد خود را از قرن ۱۰ قبل از میلاد آغاز کرد تا اینکه ابتدا به جمهوری و سپس مرکز یک امپراتوری بزرگ یعنی امپراتوری روم تبدیل شد. ازنظر سیاسی از سال ۱۸۷۹ پایتخت دولت ایتالیا و خانه کلیسای کاتولیک‌ها در کنار رودخانه تبر، مهم‌ترین بخش کشور ایتالیاست. رم مرکز استان لاتزیو با مساحت ۱۲۸۵ کیلومتر و حدود سه میلیون جمعیت، و نیز سومین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است. رم تنها شهری است که در داخل آن کشور دیگری بنام واتیکان قرار دارد. رم از نظر هنری در دوران رنسانس با حضور هنرمندانی چون برامانته، میکل‌آنژ، رافائل که همگی تحت حمایت پاپ بودند آثار هنری و معماری از کلیساها، کاخ‌ها و… به‌یادماندنی در این شهر برپا کردند، شما در تور دور ایتالیا و سفر به رم عظمت و هنر این هنرهای معماری می‌بینید بطوریکه امروز این شهر هنوز مرکز هنرهای نمایشی و سینمای ایتالیاست. شهر رم همچنین مرکز اداری و سیاسی ایتالیا و یکی از مهم‌ترین مراکز هنری، مذهبی و گردشگری جهان است.

شما می توانید راهنمای گشت‌و‌گذار در شهر رم ، که به شما کمک میکنید چطور از جاهای دیدنی رم بازید کنید را در این مقاله بخوانید.

 

رم قدیم در تور ایتالیا

تور ایتالیا- لیو پرواز

ورود به فرودگاه فیومچینو رم (FIUMICINO)

 

فرودگاه فیومیچینو در تور ایتالیا

فرودگاه رم- لیو پرواز

فرودگاه FIUMICINO رم شلوغ‌ترین، فرودگاه ایتالیا است، که تنها در سال ۲۰۱۸، حدود ۴۳ میلیون مسافر در آن ترانزیت شدند، پس از ورود به فرودگاه فیومیجینو رم (FIUMICINO)، نوبت به عبور از گیت کنترل پاسپورت می‌رسد، معمولاً افسر کنترل، فقط پاسپورت و ویزا شما را کنترل می‌کند .اما ممکن است از شما رزرو هتل، بلیت پرواز  برگشت و حتی بیمه‌نامه مسافرتی را هم بخواهد، پس حتماً  این مدارک را همراه خود داشته باشید. پس از عبور از گیت و دریافت ساک‌ها وارد سالن خروجی فرودگاه خواهید شد، حالا باید با استفاده از تاکسی یا اتوبوس از فرودگاه به سمت هتل حرکت کنید. در تور ایتالیا من به شما پیشنهاد می‌کنم هتل خود را در مرکز شهر و نزدیک منطقه ترمینی بگیرید.

 

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا

                                                                                         تور دور ایتالیا لیو پرواز را به‌ شما پیشنهاد می کنیم

 دیدنیهای رم ایتالیا 

قبل از شروع تور ایتالیا و گشت‌وگذار در شهر رم بهتر است، فهرستی از جاهای دیدنی ایتالیا در هر شهر به همراه فاصله و موقعیت هرکدام نسبت به یکدیگر تهیه کنید‌‌‌، تا بتوانید در مدت‌ زمانی که در هر شهر هستید با یک برنامه‌ریزی دقیق از جاهای دیدنی آن شهر بازدید و لذت ببرید.

 

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری رم عبارت‌اند از

کلوسئوم Colosseoo
رم قدیم Forno Romana
میدان ونیز Piazza Venezia
پانتئون Pantheon
میدان ناونا Piazza Navona
فواره تروی Fontana di Tervi
فواره تروی Piazza Spagna
میدان اسپانیا Piazza Spagna
میدان پوپولو Piazza Popolo
وانیکان Vatican

 

کلوسئوم بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر قدیم رم است، به‌واسطه دعواهای گلادیاتورها و حیوانات خون‌های زیادی در آن ریخته شده است، بازدید از داخل این بنای تاریخی رایگان نیست، پیشنهاد می‌کنم به دلیل صف‌های طولانی در بعضی از فصول قبل از سفر، بلیت آن را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

 

کلوسئوم در تور ایتالیا

کلوسئوم- لیو پرواز

میدان ونیز یکی از میدان‌های اصلی شهر رم است، بنای تاریخی و سفیدرنگ ویتوریو آمانوئل دوم در این میدان قرار دارد، در کنار این بنا میدان Campidoglio قرار دارد، این میدان توسط میکل‌آنژ طراحی‌شده، در این میدان می‌توانید ساختان سنا و ساختمان موسیقی را ببینید، همچنین ستون معروف Traian در میدان ونیز قرارداد.

 

بنای تاریخی امانویل در تور ایتالیا

بنای آمانوئل- لیو پرواز

پانتئون بهترین بنای باستانی حفظ‌شده در رم است، در قرن ۷ میلادی به کلیسای تبدیل شد، دیدن سقف گنبدی این بنای زیبا را از دست ندهید.
میدان ناونا در نزدیک پانتئون و دارای ۳ فواره است. بازدید از این میدان زیبا را از دست ندهید، همچنین این میدان مکان مناسبی برای نوشیدن و خوردن یک بستنی است. البته حواستان به قیمت‌ها باشد.

 

پانتئون در تور ایتالیا

پانتئون- لیو پرواز

فواره‌تروی بر اساس افسانه‌ای هرکس در هنگام بازدید از این مکان ۲ سکه در آن پرتاب می‌کند: یکی برای آرزو کردن و دیگری برای اطمینان از بازگشت به رم، در حوض این فواره مجسمه‌های فراوانی قرارداد که تمثیلی از دریا است، این مکان همیشه بسیار شلوغ است. پله‌های اسپانیا در فاصله کمی از این میدان قرارگرفته است.

 

فواره تروی در تور ایتالیا

فواره تروی- لیو پرواز

میدان پوپولو یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های رم است، در این میدان ۳ کلیسا وجود دارد و اگر از پله‌های موجود در این میدان بالا بروید می‌توانید منظره باشکوه واتیکان را تماشا کنید.
واتیکان کوچک‌ترین کشور جهان است که در داخل شهر رم قرارداد، در این کشور فقط کاهدان و راهب‌ها و برخی از مقامات و البته پاپ می‌توانند زندگی کنند. جالب است بدانید نگهبانان همگی سوئیسی و کاتولیک هستند. از جاهای دیدنی واتیکان می‌توان به میدان سنت پیرو، کلیسای سنت پیرو، موزه واتیکان اشاره کرد.

 

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا


واتیکان در تور ایتالیا

واتیکان- لیو پرواز

در رم از کجا خرید کنیم؟

. در تور ایتالیا شاید از خودتان بپرسید، در سفر به رم، ازکجا می‌توان سوغاتی ( لباس و کفش)  و یا حتی برای خود خرید کنید. باید به شما بگویم رم نه‌تنها مرکز فرهنگ و معماری ایتالیا هست، بلکه مرکز مد نیز هست. خیابان‌های تجاری معروف و بی‌شماری در این شهر وجود دارد. در ادامه برای شما اسم ۱۰ خیابان رم که در آن فروشگاه‌ها و مراکز خرید وجود دارند را می‌نویسم، همچنین در مقاله تور رم نحوه رفتن به این خیابان‌ها را برایتان نوشته‌ام.

 Vie del TRIDENTE
Via del corso
Via del Campo Marzio
Via del Pellegrin
Via del Bosvhetto
Via Cola di rienzo
Via del Governo vecchio
Viale Guglielmo Marconi
Via Appia Nuova
Via Tuscolana

کلمه Via در زبان ایتالیایی به معنای خیابان، piazza به معنای میدان  است.

غذاهای معروف رم؟

غذاهای معروف هر شهر ایتالیا چیست؟ در ادامه برای شما ۴ تا از غذاهای معروف شهر رم را که می‌توانید در تور ایتالیا در رستوران‌ها بخورید و لذت ببرید را به شما معرفی می‌کنم:

۱-spaghetti alla Carbonara

این غذا برای نهار توصیه می‌شود، مواد اصلی آن بیکن، پنیر پکورینو، تخم مرغ است، قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۲ یورو می باشد.

 

غذای ایتالیایی در تور ایتالیا

غذای ایتالیایی- لیو پرواز

۲- Bucatini alla Gricia

این غذا برای نهار و شام توصیه می‌شود، مواد اصلی آن بیکن، فلفل، گوجه فرنگی است. قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۲ یورو می‌باشد.

غذای ایتالیایی در تور ایتالیا

غذای ایتالیایی- لیو پرواز

۳-Tripps alla romana

این غذا برای نهار توصیه می‌شود، مواد اصلی آن سس گوجه‌فرنگی، نعناع است، قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۸ یورو می باشد.

غذای ایتالیایی در تور ایتالیا

غذای ایتالیایی- لیو پرواز

۴- Abbacchio Scottadito

این غذا برای نهار و شام توصیه می‌شود، مواد اصلی آن گوشت بره است. قیمت یک بشقاب از این غذا، ۱۸ یورو می‌باشد.

غذای ایتالیایی در تور ایتالیا

غذای ایتالیایی- لیو پرواز

در پایان خوردن پیزا را در ایتالیا فراموش نکنید. همچنین در منطقه ترمینی انواع رستوران‌های ترک، عرب، هندی و پاکستانی باقیمت مناسب وجود دارد که می‌توانید از این رستوران‌ها برای صرف غذا استفاده کنید.

پیتزا ایتالیایی در تور ایتالیا

پیتزا ایتالیایی- لیو پرواز

ایستگاه قطار مرکزی رم

 ایستگاه قطار مرکزی رم بنام ترمینی که دومین ایستگاه راه‌آهن در اروپا است و در منطقه ترمینی قرار دارد. از این ایستگاه قطار می‌توانید به شهرهای فلورانس، میلان، ونیز و سایر شهرهای ایتالیا رفت. همچنین ترمینی مرکز اصلی حمل‌ونقل عمومی در داخل رم که دارای ایستگاه‌های مترو، اتوبوس، تراموا برای سایر نقاط رم است.

در اینجا سفر شما در شهر رم به پایان می رسد، پس از خریدن بلیط قطار از ایستگاه ترمینی به سمت فلورانس حرکت می کنیم .

 

قطار ایتالیا در تور ایتالیا

قطار ایتالیا- لیو پرواز

لیست قیمت تورهای ایتالیا (تابستان ۹۹)

سفر به فلورانس با لیو پرواز

در تور دور ایتالیا پس از بازدید از جاهای دیدنی رم از شهر رم خداحافظی می‌کنید و ادامه تور ایتالیا را با رفتن به فلورانس ادامه می‌دهید، برای سفر به شهر فلورانس با قطار از ایستگاه ترمینی رم به سمت فلورانس حرکت کنید، مدت‌زمان این سفر با قطار سریع‌السیر حدود ۹۰ دقیقه هست، پس از رسیدن به فلورانس در ایستگاه قطار سانتا ماریا نولا باید پیاده شوید. در تور ایتالیا لیو پرواز ما هتل شمارا در این منطقه رزرو می‌کنیم تا بتوانید با قدم زدن در شهر فلورانس مرکز استان توسکانا ایتالیا از بسیاری از شاهکارهای هنر و معماری رنسانس لذت ببرید.قبل از شروع به گشت‌وگذار در شهر فلورانس، بهتر است به شما بگویم به شهری سفر می‌کنید که هنرمندان باورنکردنی، دانشمندان شکفت انگیز و تاریخ هیجان‌انگیز دارد که رمان‌ها فراوانی در موردان نوشته‌اند.

دیدنی‌های فلورانس ایتالیا

باید یادآور شوم، آثار و بناهای معماری فراوانی در شهر فلورانس وجود دارد، ولیکن به دلیل مدت کوتاهی که شما در تور ایتالیا در این شهر هستید، امکان بازدید از تمام جاذبه‌های گردشگری فلورانس مقدور نیست، لذا من در اینجا مهم‌ترین آن‌ها را برای شما نوشتم.

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری فلورانس عبارت‌اند از

 

ساختمان قدیمی (palazzo Vecchio)

ساختمان قدیمی، ارتفاع برج این ساختمان ۹۴ متر هست که در بالای ان یک پرچم بزرگ قرار دارد و به خاطر ارتفاع بلند آن پس شما هیچ‌گاه نمی‌توانید از هیچ فاصله‌ای از آن عکس کامل بگیرید. در ورودی ساختمان یک نسخه از مجسمه داود میکل‌آنژ برای نمایش وجود دارد.

ساختمان قدیمی در تور ایتالیا

ساختمان قدیمی- لیو پرواز

پل قدیمی (Ponte Vecchio)

 

پل قدیمی زیباترین پل قوسی شکل فلورانس به طول ۹۵ متر، بر روی رود آرنو است، بر روی این پل مغازه‌های فراوان طلافروشی قرار دارد. در هنگام بازدید از این پل قفل‌های فراوانی می‌بینید که بر روی حفاظ‌های دو طرف این پل زده‌اند، این قفل‌ها، قفلی که عشاق به نشانه عشق خود به پل می‌بندند، معمولا ” نام عشق خود را یا حرف اول ان را بر روی قفل حک می‌کنند و به نشانه عشق ابدی بین آن دو دور انداخته می‌شود.

میدان سینوریا (Piazza Signoria)

 این میدان به شکل ال(L) می باشد و در مقابل ساختمان قدیمی و معروف‌ترین میدان فلورانس است این میدان در فاصله دومو تا رودخانه آرنو قرار دارد.

ساختمان قدیمی در تور ایتالیا

ساختمان قدیمی- لیو پرواز

گالری Uffizi

گالری uffizi این گالری مشهورترین و معروف‌ترین موزه فلورانس است تعداد بسیار فراوانی از آثار هنرمندانی چون میکل انژ، سائروبوتیچلی، لئوناردو داوینچی، رافائل و بسیاری دیگر از هنرمندان است.

دومو فلورانس (Duomo Firenze)

دومو فلورانس یا همان کلیسای سانتا ماریا دل فیوری که درواقع کلیسای جامع فلورانس است.این ساختمان در سال ۱۴۳۶ به سبک گوتیک و با طرحی از آرنولفو در سال ۱۲۹۶ شروع شد ودرسال ۱۴۳۶ پایان یافت .بازدید از این بنای زیبا را در سفر به فلورانس از دست ندهید.

میدان میکل‌آنژ

شما میتوانید از روی تپه میکل انژ شهر فلورانس را ببینید نه تنها  یک نقطه عالی برای عکاسی بلکه یک لحظه شگفت اور . مهم نیست جه ساعتی از روز در این میدان هستید ،کاملا متوجه میشوید هر ساعت آن نگاهی حیرت انگیز به فلورانس ارائه می دهد.جالب است بدانید این میدان توسط میکل انژ ایجاد نشده است ویا قدمتی به قدمت مجسمه داود ندارد بلکه این میدان در سال ۱۸۶۹ توسط معمار فلورانسی GIUSEPPE POGGI ایجاد شده است.

جالب است بدانید، تور اروپا معمولا” ترکیبی از بازدید از شهرهای رم فلورانس با یکی دیگر از شهرهای زیبای اروپا است .همچنین ۳ شهر فلورانس ، پیزا و ونیز از شهرهای موردعلاقه گردشگران در تورهای ترکیبی اروپا یا تور دور ایتالیا هست.

سفر به پیزا با لیو پرواز

در تور ایتالیا پس از بازدید از شهر فلورانس و با توجه به اینکه شهر پیزا در فاصله یک ساعتی از شهر فلورانس قرار دارد ، می‌توانید با قطار صبح به شهر پیزا بروید واز مکانهای دیدنی پیزا بازدید کنید و مجدد به شهر فلورانس برگردید..

 

دیدنی‌های پیزا ایتالیا

معروف‌ترین مکان دیدنی ونیز برج کج پیزا هست . برج پیزا نماد شهر پیزا هست که در سال ۱۱۷۳ ساخت ان شروع شد، این برج در ۸ طبقه طراحی شده بود ولیکن قبل از کامل شدن در سال ۱۳۷۲ شروع در ارتفاع ۲۳ متری در ظبقه سوم شروع به کج شدن کرد و علت کج شدن جنس نرم محل احداث برج بود ولی سرانجام با بررسی مجدد نقشه معماری برج ، در دهه ۱۳۰۰ برج تکمیل گردید . این استوانه سنگ مرمر به طول ۵۶ متر هست که در بالای برج ناقوس کلیسا  ۳.۵۰ تن قرار دارد.این برج در کنار دومو  پیزا  در میدان دومو این شهر قراردادند.

شما میتوانید مقاله چرا برج پیزا کج شد را در وبللاگ ما بخوانید .

کلیسای جامع پیزا یا همان سانتا ماریا ، این کلیسا همزمان با بازسازی کلیسای سان مارکو ونیز ساخته‌شده است و به‌احتمال‌زیاد یک رقابت خاموش بین بوشهر ونیز و پیزا برای ایجاد زیباترین و مجلل‌ترین بناها بوده است.

همچنین شما می‌توانید از رود آرنو در شهر پیزا بازدید کنید و از دیدن ساختمان‌های زیبایی ،پل‌ها و کاخ‌ها لذت ببرید.

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا

سفر به شهر ونیز با لیو پرواز

در تور ایتالیا پس از بازدید از شهر فلورانس و پیزا از شهر فلورانس خداحافظی کرده، ادامه تور دور ایتالیا را با رفتن به ونیز ادامه می‌دهیم، برای رفتن به ونیز از ایستگاه قطار سانتا ماریا نولا فلورانس به سمت ونیز حرکت می‌کنیم. مدت‌زمان این سفر با قطار سریع‌السیر حدود ۹۰ دقیقه است. پس از رسیدن در فلورانس در ایستگاه قطار مستره پیاده می‌شوید. دقت کنید ونیز دارای دوتا ایستگاه قطار است، درصورتی‌که هتل خود را نزدیک به کانال گرفته‌اید باید در ایستگاه سان لوچا پیاده شوید و اگر هتل خود را در منطقه خشکی ونیز گرفته‌اید باید در ایستگاه مستره پیاده شوید.

دیدنی‌های ونیز ایتالیا

میدان سن مارکو

یکی از زیباترین جاهای دیدنی ونیز، میدان سان مارکو است ، سان مارکو اصلی‌ترین میدان شهر ونیز و محل استقرار ساختمان‌های مهم دولتی و سایر امکانات اصلی شهر است، این میدان در قرن نهم میلادی به شکل مربع بنا شده است.و با طراحی مجدد معمار معروف آندریا تیرالی با سنگ طبیعی و در یک الگوی پیچیده سنگ‌فرش شد. این میدان در تمام فصل‌ها و در هر ساعتی از روز زیبایی خاص خود را دارد. و گاهی اوقات در آن کنسرت‌های روباز اجرا می‌شود؛ و می‌توانید عصرها با نشستن در یک کافی‌شاپ و خوردن قهوه از کنسرت‌های زنده‌ای که در محوطه میدان اجرا می‌شود لذت ببرید. همچنین در این میدان کبوترهای فراوانی می‌بینید.

در این میدان کلیسای سان مارکو، برج ناقوس و کاخ دوگ قرار دارد. این میدان در حال حاضر یک مرکز تجاری برای ونیزی‌هاست. همچنین در این میدان کتابخانه ملی سان مارکو، موزه باستان‌شناسی نیز قرار دارد.

برج ناقوس که در میدان سان مارکو قرار دارد، در ابتدا در قرن نهم میلادی ساخته شد و نهایتا” در سال ۱۹۱۲ پس از فروپاشی مجدد  با ارتفاع ۹۹ متر ساخته شد.

 

از دیگر جاهای دیدنی ونیز در میدان سان مارکو، کلیسای سان مارکو که در انتهای میدان سان مارکو و مجاور به کاخ دوگ قرار دارد در سال ۱۷۰۱ میلادی با الهام از ترکیب سبک‌های غربی و شرقی توسط دوگ دومنیکا ساخته‌شده است. نام دیگر این کلیسا، کلیسای طلا است و از سال ۱۸۰۷ تاکنون اسقف اعظم ونیز در آن ساکن است.

از دیگر ساختمان‌های موجود در این میدان، کاخ دوگ است که در کنار، کانال ونیز و کلیسای سان مارکو قرار دارد. همچنین در این میدان کتابخانه ملی سان مارکو، موزه باستان‌شناسی قرار دارد.جالب است بدانید بین کاخ دوگ و کتابخانه ملی یک میدان کوچکی قرار دارد که در داخل آن دوتا ستون قرار دارد. این ستون‌ها تا مدت‌ها به‌عنوان دروازه رسمی شهر شناخته می‌شدند و میدان سان مارکو از طریق این میدان کوچک به کانال ونیز دسترسی دارد.

از دیگر جاهای دیدنی ونیز در میدان سان مارکو پل افسوس می باشد. این پل بین دادگاه ونیز که در قصر دوگ و رندان ونیز قرار دارد این پل آخرین مجلی بود که زندانیان قبل از رفتن به زندان ، شهر را برای یکبار دیگر می دیدند.

پل زیبای ریالتو

یکی دیگر از جاهای دیدنی ونیز که در سفر به ونیز باید از آن بازدید کرد، پل سنگی قوسی ریالتو بر روی کانال ونیز است که در باریک‌ترین کانال ونیز ساخته‌شده است. این کانال تا دهه ۱۸۵۰ تنها سازه ثابت عبور از کانال بود و شامل مغازه‌های فراوانی بر روی آن است.

کانال ونیز

در سفر به ونیز، اولین جاذبه گردشگری که توجه شما را به خود جلب می‌کند کانال ونیز است ، این کانال که به شکل S است ،دارای ۳ کیلومتر طول با عرضی بین ۳۰ تا ۷۰ متر، که به‌صورت طبیعی است و شهر ونیز را به دو قسمت تبدیل کرده است.بخش عمده حمل‌ونقل ونیز از طریق این آبراه انجام می‌شود.درگذشته رفت و آمد روی کانل از طریق گوندولاها انجام می‌شود ولی امروزه این گوندولاها جای خود را به اتوبوس آبی و تاکسی آبی داده‌اند ،در دو طرف کا‌نال ساختمان‌های زیبا که عمدتاً” هتل‌ها ، کاخ‌ها ،کلیساها ساختمان‌های عمومی می‌باشند، به چشم می‌خورند. ارتباط دو طرف کانال از طریق پل‌هایی که بر روی کانل ساخته‌شده است امکان پذیر است،که مهم‌ترین آن پل ریالتو است.

جزیره بورانو

جزیره رنگارنگ بورانو یکی دیگر از جاهای دیدنی ونیز است که در تور ونیز و سفر به این شهر نباید از دست بدهید. این جزیره زیبا در بین ۱۰ شهر پر رنگ جهان قراردارد و خانه هنرمندان بزرگی چون بالداساره گالوایی می‌باشد.

 

 

جزیره مورانو

از مکان‌های دیدنی دیگر در شهر ونیز جزیره مورانو است . این جزیره به دلیل سنت دیرینه شیشه ساری به شهر شیشه‌سازی معروف است با قدم زدن در این شهر می‌توانید از دیدن فروشگاه‌های جذاب فروش محصولات شیشه‌ای لذت ببرید.

 

کارناوال ونیز

کارناوال ونیز یک جشنواره سالانه است که در ونیز ایتالیا برگزار می‌شود، کارناوال با جشن عید مسیحیان، چهل روز قبل از عید پاک برگزار می‌شود یعنی از ۱۶ فوریه تا ۵ مارس هرسال. این جشنواره به دلیل ماسک‌های پیچیده ومشهورجهان شهرت دارد. این کارناوال به دلیل شهرت و قدمت خود هنوز هم سالانه هزاران گردشگر را به خود جلب می‌کند که برای دیدن لباس‌ها و ماسک‌هایی که در خیابان‌ها و میدان‌ها برگزار می‌شود. جالب است بدانید ساخت ماسک یک سنت قدیمی در ونیز است که به صدها سال قبل برمی‌گردد و به خاطر وجود همین ماسک‌ها کارناوال ونیز را بی‌نظیر می‌کند. در واقعه در این کارناوال افراد با پوشیدن ماسک و لباس هویت اصلی خود را پنهانمی کننده درواقع اختلاف طبقاتی از بین می‌رود و همگان در کنار هم در این مراسم به رقص و میهمانی می‌پردازند. این کارناوال در سال ۱۲۹۶ با تصویب سنا به یک جشن عمومی تبدیل شد.

جزیره و کلیسای سان جورجو

یکی از دیگر از جاهای دیدنی ونیز جزیره سان جورجو است، جزیره‌ای بسیار زیبا دریک منطقه بی‌نظیر و آرام برای لذت بردن از زیبایی‌های ونیز غوطه‌ور شدن در تاریخ. در مورد تاریخچه این جزیره خوب است بدانید در سال ۷۹۰ میلادی اولین کلیسا بر روی این جزیره ساخته شد و در سال ۹۸۲، دوگ پادشاه وقت ونیز این جزیره را به یک راهب داد تا صومعه را ایجاد کند تا اینکه در قرن نوزدهم توسط ناپلئون به یک منطقه نظامی تبدیل گردید و نهایتاً  در سال ۱۹۵۱ کانت ویتوریو این جزیره را خریداری کرد و به‌افتخار پسرش جورجیو تلاش کرد تا زیبایی ازدست‌رفته این جزیره را به آن برگرداند…

امروزه درصورتی‌که می‌خواهید منظره زیبایی از کل ونیز، تالاب و جزایر آن به بنید کافی است با استفاده از آسانسور موجود در برج ناقوس که ۶۰ متر ارتفاع دارد بالا بروید.

در تور ونیز بازدید از این جاذبه های زیبا شهر ونیز را از دست ندهید، چرا که ونیز یکی از جاذبه های گردشگری دنیاست که هرکس حداقل یک‌بار باید آن بازدید کند.

۴ دیدگاه

 • avatar
  پاسخ

  سمانه آشوری۲۴/۰۱/۱۳۹۹

  بین تمامی سایتهایی که اطلاعات سفر به اروپا رو ارائه میدن بهترین و جامع ترین سایت هستید.
  بابت اطلاعات مفیدی که ارائه میدید سپاسگزارم🙏

 • avatar
  پاسخ

  مینا۲۹/۰۱/۱۳۹۹

  ممنون از توضیحات کامل تان

 • avatar
  پاسخ

  ندا۰۱/۰۲/۱۳۹۹

  سلام روز بخیر. اطلاعاتتون بسار جامع و کامل می باشد.میشه لطفا شرایط اخذ ویزا رو بهم بگین یا دقیقا به چه مدارکی نیاز دارم؟؟؟؟؟؟

  • avatar
   پاسخ

   آقای توکلی۰۶/۰۲/۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز برای اطلاع از لیست مدارک شینگن به نوشته ویزای ایتالیا مراجعه کنید بطور کامل براتان توضیح داده ایم
   https://livparvaz.com/schengen-italy-visa/

پیام بگذارید

ایمیل شما نمایش عمومی داده نمی شود. وارد کردن تمامی موارد الزامیست.

WhatsApp WhatsApp us