لیو پرواز

شهرهای دیدنی ایتالیا

فکر می‌کنید سکه های فواره تروی جواب داده و قرار است. برای بار دوم قدم به مسیر تور ایتالیا سرزمین گلادیاتورها بگذارید. در مقاله بهترین مسیر برای تور ایتالیا در سفر اول دیدنی‌های مهم تور ایتالیا را برای یک سفر ده روزه به ایتالیا برایتان توضیح دادیم. همه دوست دارند دوباره و چندباره برای تجربیات جدید به ایتالیا سفر کنند. دیدنی های شهر رم، فلورانس، ونیز و میلان تمام شدنی نیستند.اما سفر به ایتالیا با بازید از این ۴ شهر تمام نمی‌شوند. پس بهتر است در سفر دوم خود علاوه بر دیدنی های این چهار شهر پا را کمی فراتر بگذارید و سری به سایر شهرهای دیدنی ایتالیا بزنید. اگر هنوز هم قصد دارید در طول تور ایتالیا داخل شهرها را بگردید برای دیدن تمامی دیدنی ها در فهرست زیر با در نظر گرفتن یک روز گشت شهری تقریبا به دو هفته زمان نیاز دارید.  این سفر از میلان آغاز می شود و در رم به پایان می رسد.البته اگر دوست داشته باشید می توانید برعکس آن عمل کنید.همه چیز بستگی به برنامه ریزی شما برای سفرتان دارد.

 

"<yoastmark

  • برای جنوا وقت بگذارید.

در طول مدت اقامتتان در میلان در تور ایتالیا حتما برای بازدید از شهر ساحلی جنوا وقت بگذارید.با اینکه شهر کوچک جنوا بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت دارد، در هیچ کجای آن خرابه ای نمی بینید. شهری که از گذشته یکی از مهم ترین بنادر امپراطوری روم بود و اکنون تبدیل به بندری توریستی برای مسافران ایتالیا شده است. تعدد باشگاه های قایقرانی در جنوا شما را به تعجب وامی­دارد. اما بجز تفریحات آبی حتما به بخش قدیمی شهر بروید و این میراث تاریخی ایتالیا را ببینید. بهتر است روزتان در جنوا را در بندر زیبای پورتو آنتیکو به پایان برسانید.با قطار به راحتی از میلان می توانید تا جنوا بروید.پیشنهاد ما این است در جنوا بمانید و دهکده کوموگلی و جزایر سانتروفوسو و پورتوفینو را هم در روز دوم ببینید.طبیعت ایتالیا در این مناطق اوج زیبایی و شکوهش را به شما نشان خواهد داد.خصوصا که بهترین غذاهای دریایی را می توانید در کوموگلی نوش جان کنید.

 

 

"شهرجنوا

  • دریاچه کومو را از دست ندهید.

از دیگر شهرهای دیدنی ایتالیا شهر کومو می باشد. می توانید از میلان با قطار به آن بروید، دریاچه کومو در شمال میلان است.البته باید یک روز کامل برای دیدن دریاچه و اطراف آن وقت بگذارید.مناظر اطراف این دریاچه در دل کوهستان آلپ چنان زیبا است که می توانید تمام طول سفرتان را در همان جا بگذرانید.اما پیشنهاد ما این است بعد از غروب آفتاب از طبیعت بکر ایتالیا دل بکنید.در تور میلان بازدید از این شهر را از دست ندهید.

 

  • "شهر
  • جزایر ونیز را عمیق تر بگردید.

ورونا بعد از ونیز معروف ترین جزیره منطقه ونتو است.پس برنامه سفر خود را برای ماندن در ونیز طولانی کنید.در فصول مختلف می توانید بهترین میوه های هر فصل را در این جزیره پیدا کنید و در تابستان می توانید اپراهای بی نظیری را در نسخه کوچکتر کلوسئوم که تنها سالن اپرای روباز ایتالیا و یکی از بزرگترین مراکز کنسرت در جهان است را تجربه کنید.در جزیره بورانو، خانه های رنگی نقاشی های کودکی مان زنده می شوند و شهری شاد را پیش چشمان خود می بینید. در جزیره مورانو هم می توانید صنعت شیشه گری را تماشا کنید و حتی در بعضی کارگاه ها ساخت آن را امتحان کنید، البته انتظار نداشته باشید بتوانید چیزی درست کنید. این هنر سال ها است که نسل اندر نسل در میان مردم این جزیره می چرخد و خیلی هم دوست ندارند آن را به کسی آموزش بدهند و بخاطر همین سال ها پیش به این جزیره کوچ کردند.در تور ونیز بازید از این شهر را از دست ندهید.

 

  • "ورونا

    جزیره اسرارآمیز پوگلیا را ببینید.

این جزیره که همیشه در لیست مکان های توریستی رازآلود و عجیب دنیا بوده است، یکی از جاهایی است که تماشای آن را در سفر به ایتالیا نباید از دست بدهید. این جزیره در گذشته محل قرنطینه بیماران مبتلا به طاعون بوده که در گذشته مردم همیشه به آن گرفتار بودند. بعدها این جزیره محل انبار باروت ناپلئون شد و بعد از آن دوباره بیماران روانی را در این جزیره قرنطینه کردند تا از مردم دور باشند. هنوز هم مردم محلی افسانه های عجیبی درباره فریادهای شبانه مردگان از برج ناقوس برایتان تعریف می کنند. حالا این جزیره در نزدیکی ونیز تبدیل به یکی از بهترین سواحل ایتالیا برای استراحت و تفریح شده است.

 

جزیره پوگلیا از جاهای دیدنی ایتالیا

جزیره پوگلیا-لیو پرواز

 

  • ناپل، پمپئی و پائستوم را ببیند.

از دیگر جاهای دیدنی ایتالیا سه شهر ناپل،پمپئی و پائستوم می باشد. از رم به ناپل بروید.ناپل علاوه بر دیدنی های تاریخی و زیبایی که دارد، زادگاه پیتزا در دنیا است.بعد راهی پمپئی شوید. حتما شما هم جریان فوران آتشفشان وزوو و مرگ ناگهانی مردم پمپئی را شنیده اید. بندری مهم در امپراطوری روم که سال ها در زیر خاکستر مدفون بود و اکنون پس از کشف مجدد تبدیل به یک جاذبه توریستی برای گردشگران ایتالیا شده است.جاذبه ای که داستان های بسیاری درباره آن وجود دارد و تماشای آن برای هر بیننده ای جالب است.بعد از پمپئی بازدید از غارهای باستانی ایتالیا در پائستوم را به لیست خود اضافه کنید.این غارها در ۶۰۰ سال قبل از میلاد توسط یونانیان ایجاد شده اند و اگرچه بعدها توسط رومی ها فتح شده اند اما هنوز هم می توانید سازه های یونانی و خصوصا خدایان آن ها را در آن اطراف ببینید.در تور رم بازدید از این شهرها را از دست ندهید.

 

 

"شهر

 

لیو پرواز

لیو پرواز مجری تور ایتالیا