لیو پرواز

در این مقاله می‌خواهیم به بهترین مسیر تور ایتالیا بپردازیم. اگر اولین سفرتان را به کشور چکمه‌ای اروپا تجربه می‌کنید، هیچ چیز را نباید در تور ایتالیا از دست بدهید. کشوری با طعم پاستا و عطر قهوه که با هنر و بالماسکه و مد شناخته می‌شود. سرزمینی که قدمت آن به قرن‌ها پیش باز می‌گردد. ایتالیا مکه مسیحیان دنیا است، سرزمین عاشقان مد و لباس است. تاریخی آمیخته به افسانه و داستان‌های بی‌نظیر دارد و هنر در زندگی مردمانش متجلی است. اما باید بدانید غذاهای بی نظیر، معماری باشکوه، شهرهای متفاوت و هنر دست هنرمندان جهانی در ایتالیا تمام نمی‌شوند، هر چه  بیشتر آن را می‌شناسید، بیشتر شگفت زده می‌شوید.

انتخاب مسیر مناسب در تور ایتالیا

بهترین مسیر تور ایتالیا- لیو پرواز

 

بهترین مسیر در تور ایتالیا، مربع رم، ونیز، فلورانس و میلان می‌باشد و حداقل ۱۰ روز برای بازدید از آثار باستانی، هنر هنرمندان بزرگی همچون میکل آنژ و داوینچی، آثار معماری باشکوه گوتیک و دیدنی های دیگر ایتالیا وقت بگذارید، تا اگر دوباره فرصت نشد به این سرزمین جادویی بازگردید، بهترین‌ها و مهم‌ترین دیدنی های ایتالیا را تجربه کرده باشید. در رم تاریخ افسانه‌ای روم باستان را مرور کنید، در ونیز گاندولا سواری کنید و در فلورانس هنر ایتالیایی را به تماشا بنشینید و با شام آخر در میلان سفرتان را تمام کنید. پیشنهاد ما این است که تور ایتالیا  خود را از رم آغاز کنید و در میلان به پایان برسانید. راهنمای زیر به شما، برای بهتر کردن تجربه سفر‌تان کمک زیادی می‌کند.

 

مسیر تور ایتالیا

مسیر تور ایتالیا-لیو پرواز

سفرتان را با پایتخت روم باستان آغاز کنید.

رم اولین شهر در بهترین مسیر برای تور ایتالیا به شما پیشنهاد می‌شود. بازدید از پایتخت امپراتوری روم باستان قطعا” زمان زیادی می‌خواهد. شکوه رم شما را مسحور خود خواهد کرد. اما مطمئنا” بسیاری از مسافران نمی‌توانند زمان زیادی برای سفر صرف کنند، پس حداقل دو و یا بهتر است سه روز برای بازدید از رم، زمان بگذارید. کلوسئوم، تماشاخانه باشکوه روم باستان قطعا اولین جایی است که در آن می‌توانید عظمت گذشته رم را ببینید. بعد از آن بنای ۲۰۰۰ ساله معبد پانتئون و داستان‌های جالب آن را بشنوید. بازدیدهای بعدی خود را به پالاتینو، کلیسای سنت پیتر و موزه واتیکان اختصاص دهید. البته نباید تماشای مردمی که روی پله­‌های اسپانیایی به انتظار شاخه گلی از رهگذران نشسته­‌اند، از دست بدهید و  فراموش نکنید که سکه­‌ای در فواره تروی بیاندازید تا به عقیده مردم ایتالیا بازگشت خود به رم را تضمین کنید. بعد از این همه گشت و گذار در رم خود را به بستنی‌های ایتالیایی مهمان کنید تا متوجه شوید چرا آوازه بستنی‌های ایتالیا در تمام دنیا پیچیده است.

بازدید از شهر رم در سفر اول به ایتالیا

شهر رم-لیو پرواز

در فلورانس به جست و جوی داوودهای مقدس بروید.

فلورانس دومین شهر در بهترین مسیر برای تور ایتالیا به شما پیشنهاد می شود. حداقل دو روز از تور خود را به فلورانس اختصاص دهید. فلورانس در هنر غرق است. هر گوشه آن مجسمه‌ای خودنمایی می کند. مجسمه‌ها سراسر شهر را آراسته اند. تزئینات ساختمان ها و پارک ها در فلورانس همگی مزین به هنر دست مجسمه سازان ایتالیا است. خود شهر فلورانس همانند موزه‌ای بزرگ و زنده پیش چشمان رهگذران است. هر چند که در هر گوشه فلورانس پر از مجسمه­‌های داوود است اما تماشای مجسمه اصلی داوود لطف دیگری دارد. وقتی برای دیدن مجسمه داوود به گالری آکادمیا رفتید، بی شک نباید دیگر شاهکارهای میکل آنژ مجسمه ساز مشهور ایتالیایی را از دست بدهید. موزه دیگری که نباید در فلورانس از دست بدهید گالری اوفیتزی است. گالری اوفیتزی در فلورانس دقیقا همان جایی است که شما بهترین­‌های هنر ایتالیا را می­توانید در طول سفرتان ببینید. فلورانس پر از قصر و موزه و کاخ است. وقت زیادی ندارید و باید از میان تمام این دیدنی ها چندتایی را انتخاب کنید. کلیسای جامع فلورانس، پونته وکیو، کلیسای سن لورنزو و باغ‌های بوبولی بهترین جاهایی است که حتما باید آن ها را ببینید.

 

بازدید از شهر فلورانس در تور ایتالیا

شهر ونیز-لیو پرواز

عکسی در کنار نماد ایتالیا، پیزا بندازید.

قطعا پیزا برای خیلی ها با عکس گرفتن در کنار برج پیزا معنا پیدا می کند. هر چند رفت و برگشت تا پیزا ممکن است یک روز از شما را بگیرد اما بازدید از شهر پیزا و نماد ایتالیا ارزش این وقت گذاشتن را دارد. این برج قدیمی ترین برج جهان است و هر ساله کمی رو به زمین خم تر می شود. پس بهتر است قبل از سقوط کامل آن به روی زمین از ۳۰۰ پله آن بالا بروید.

 

بازدید از شهر پیزا در تور ایتالیا

شهر پیزا-لیو پرواز

در ونیز گم شوید!

شهر ونیز جهارمین شهر در بهترین مسیر تور ایتالیا است، ونیز تمام نمی شود. هر چند روز که در ونیز بمانید، باز هم می­‌توانید در کانال­‌هایش ماجراجویی کنید و در جزایر آن بگردید. اما اگر تجربه اول‌تان در سفر به ونیز است، یک روز هم کافی است. سوار یک گاندولا شوید و به کانال بزرگ بروید. از میدان و کلیسای سن مارکو دیدار کنید. حتی اگر وقت ندارید به مورانو بروید، در بازارهای صنایع‌دستی ونیز به تماشای محصولات رنگارنگ شیشه‌گری مردم این جزیره بنشینید. یک نقشه بردارید، آن را در جیب خود بگذارید و خود را در کوچه پس کوچه های ونیز گم کنید.ن گران پیدا کردن راه خود نباشید، ونیز خیلی بزرگ نیست و خیلی زود بعد از یک ماجراجویی هیجان انگیز می توانید میدان سن مارکو را پیدا کنید و در گوشه وکنار این میدان بگردید. آرامگاه مارکوپولو جهانگرد مشهور ونیزی را تماشا کنید، به کاخ‌های اطراف میدان سری بزنید و شهر را کند و کاو کنید. تور ونیز لیو پرواز را از دست ندهید.

 

بازدید از شهر ونیز در تور ایتالیا

شهر ونیز-لیو پرواز

در مرکز مد ایتالیا خرید کنید.

میلان آخرین شهر در بهترین  مسیر تور ایتالیا می باشد، برای برای تجربه جدیدی از مد باد به میلان بروید. اما فراموش نکنید که تمام وقت خود را به خرید نکنید. کلیسای جامع میلان و سالن اپرای آلا اسکالا را هم حتما ببینید. تماشای تابلوی شام آخر داوینچی هم که جزء تجربه­‌هایی است که شاید تنها یک بار در زندگی اتفاق بیافتد. دیدنی های میلان انتها ندارند، پس تا وقت دارید برای بازدید از آن‌ها برنامه ریزی کنید.

شهر میلان در اولین سفر به ایتالیا

شهر میلان-لیو پرواز

لیو پرواز

لیو پرواز