برنامه گشت روز اول در سفر به رم

واتیکان در سفر به رم

لیو پرواز

سفر به رم، سفر به تاریخ کهن اروپاست، هر گردشگری آرزو دارد با گشت‌وگذار در خیابان‌های این شهر از تماشای زیبایی‌های آن لذت ببرد. رم از دیرباز پایتخت امپراتوری رم باستان بوده است و همچنین نزدیک به 17 قرن است که مرکز کلیسای کاتولیک در آن قرار دارد. همین موارد باعث شده است تا رم پر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی غنی باشد که بازدید از آن‌ها شاید ماه‌ها زمان ببرد؛ اما اگر تنها چند روز با خرید تور رم برای بازدید از این شهر زیبا زمان‌دارید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در 2 روز به تماشای برخی از مهم‌ترین آثار پایتخت ایتالیا بروید.

برنامه روز اول در سفر به رم 

روز اول سفرخود به شهر رم را به بازدید از موزه واتیکان ، کلیسای سنت پیترو ، قلعه سنت انجلو و پل روی رودخانه تیبر  ونیز میدان ناونا اختصاص دهید . قبلا” رفتن به واتیکان دقت کنید پوشش مناسب برای ورود به این مکان خانم‌ها داشته باشند، در غیر این‌صورت از ورود انها جلوگیری می کنند.

موزه و کلیسای واتیکان

اولین پیشنهاد ما به شما در سفر به رم ، بازدید از واتیکان است. واتیکان که امروزه کوچک‌ترین و کم جمعیت‌رین کشور دنیاست،از قرن چهارم میلادی مقر زندگی پاپ و مرکز کلیسای کاتولیک است.این امر باعث شده است تا علاوه بر بناهای زیبا، آثار هنری و تاریخی گرانبهایی در آن گردآوری شود. موزه واتیکان به یکی از پرارزش‌ترین گنجینه‌های دنیا بدل گردد.این موزه که سال 1506 افتتاح شده، سالانه پذیرای بیش از 6 میلیون بازدید کننده است. بازدید از این موزه می‌تواند تجربه ای فراموش نشدنی برای شما باشد، زیرا برخی از زیباترین آثار هنری دنیا از دوران باستان تا اوج شکوفایی هنر اروپا در رنسانس را تماشا خواهید کرد. برای رسیدن به این موزه باید از پل های ویتوریو امانوئل دوم (Vittorio Emanuele II) و یا سنت آنجلو (Sant Angelo ) عبور کرده تا به واتیکان برسید.اما یکی از معضلات اصلی بازدید از این موزه غنی، صف طولانی خریداری بلیت آن است. ممکن است در اطراف موزه افراد زیادی به شما پیشنهاد فروش بلیط و یا گشت های یک روزه واتیکان را بدهند. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم هرگز به این افراد اعتماد نکرده و برای جلوگیری از اتلاف وقت بلیط خود را اینترنتی خریداری کنید (از ما بخواهید).پس از بازدید از آثار بی شمار موزه واتیکان، بهتر است سری هم به کلیسای سنت پیتر بزنید.

 

سفر به رم
سفر به رم-لیو پرواز

کلیسای سنت پیتر (St. Peter’s Basilica)

در سفر به رم ، بازدید از کلیسای سنت پیتر از دست ندهید. این کلیسا که بزرگترین کلیسای جهان است، به باور مسیحیان بر روی محل به صلیب کشیده شدن پطرس، حواری و جانشین حضرت مسیح (ع)، ساخته شده است. از قرن 4 میلادی با به رسمیت شناختن مسیحیت توسط کنستانتین، به مرکز فرمانروایی پاپ بدل گشته است.بنای باشکوه فعلی که شاخص ترین اثر معماری دوران رنسانس به شمار می رود، توسط هنرمند مشهور ایتالیایی، میکل آنژ ساخته شده است.پس از اینکه بلیت بازدید از کلیسای سنت پیتر را خریداری کردید، با آسانسور به طبقه اول کلیسا بروید تا بتوانید از زیبایی های این بنای باشکوه را بهتر ببینید.

 

موزه واتیکان در سفر به رم
واتیکان-لیو پرواز

پس از آن می توانید با بالا رفتن از 650 پله، به گنبد کلیسا برسید،اما قبل از آن مطمئن شوید که دوربین عکاسی یا موبایل خود را همراه دارید، زیرا منظره ای فوق العاده بی‌نظیر و تکرار نشدنی از شهر واتیکان و رم را خواهید دید.بعد از عکاسی و بازدید از کلیسای سنت پیتر، حتما سری به میدان سنت پیتر (St. Peter’s Square) بزنید. این میدان یکی از بزرگترین میدان های عمومی جهان است که توسط معمار و هنرمند دوران رنسانس، برنینی، طراحی شده است و آثار و مجسمه های زیبای آن، شکوه کلیسای سنت پیتر را دو چندان می کند.

 

میدان سنت پیترو
میدان سنت پیترو-لیو پرواز

قلعه سنت آنجلو

در سفر به رم ، پس از بازدید از میدان سنت پیتر، با 9 دقیقه پیاده روی در خیابان conciliazione به قلعه سنت آنجلو خواهید رسید. این بنای رفیع زمانی مقبره امپراتور هادریان بوده است، اما در طول زمان کاربری‌های متفاوتی را تجربه کرده است، از قلعه نظامی تا زندان و حتی اقامتگاه شخصی پاپ. با خرید بلیت می‌توانید از داخل این قلعه بازدید کنید و با رفتن به طبقات بالایی آن از تماشای مناظر و افق شهر رم لذت ببرید. همچنین پل مقابل این قلعه نیز از زیبایی های رم است که با مجسمه هایی از فرشتگان مختلف تزئین شده است و می توانید تصاویر زیبایی از آنها را ثبت کنید.

 

 

قلعه سنت آنجلو در سفر به رم
سفر به رم-لیو پرواز

میدان ناوونا (Piazza Navona)

در تور دور ایتالیا و سفر به شهر رم ،پس از عبور از پل سنت آنجلو و 13 دقیقه پیاده روی در خیابان کوروناتی (Coronati)  به میدان ناوونا می رسید.این میدان که یکی از آثار شاخص معماری سبک باروک و قرن اول میلادی است، در ابتدا یکی از استادیوم های ورزشی روم باستان و محل مسابقات سوارکاری بوده که بعدها به بازار تغییر می کند. همچنین بعدها بازار مرکزی شهر نیز از آنجا نقل مکان می کند و به حالت امروزی خود نزدیک می شود.

 

میدان ناونا در سفر به رم
میدان ناونا- لیو پرواز

در میان این میدان فواره بزرگ و زیبایی به نام «فواره چهار رودخانه» (Fontana dei Quattro Fiumi) قرار دارد.این فواره نیز توسط برنینی طراحی شده است و در میان آن یک اوبلیسک (Obelisk) بزرگ مصری قرار دارد.آب از چهار مسیر و از زیر چهار مجسمه بیرون می آید که نمایانگر چهار رودخانه بزرگ در چهار قاره دنیاست؛رود نیل در آفریقا، رود دانوب در اروپا، رود گنگ در آسیا و رود ریو دلا پلاتا در آمریکا.همچنین در دو طرف این میدان دو فواره دیگر نیز قرار دارد که تماشای آنها نیز خالی از لطف نیست؛فواره مورو(Fontana del Moro) و فواره نپتون (Fountain of Neptune).

 

پس از سفر به رم کاملا” متوجه می‌ شوید، شهر رم از دیرباز یکی از مهمترین شهرهای دنیا بوده است و فرمانروایان آن با توجه به قدرت و ثروت انبوهی که داشتند،در تلاش بودند تا شکوه و قدرت خود را به نمایش بگذارند.به همین دلیل در هر دوره ای مجموعه ای از بهترین آثار و بناها در این شهر ساخته شده استتا امروزه به یکی از زیباترین شهرهای دنیا تبدیل شود؛شهری که مانند یک موزه بزرگ هر گردشگری را به سوی خود می خواند و می تواندهر بازدید کننده ای را مدت ها مجذوب زیبایی خود کند.

 

لیو پرواز
لیو پرواز مجری تور ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *